!!! PRAVIDLA FÓRA, NAJPRV ČÍTAJ, POTOM KONAJ !!!

1991 - 1997

Moderátor: saki3

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf III. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
hollčo
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2690
Dátum registrácie: 17.03.2009 13:55
Bydlisko: Nová Baňa , BA
Kontaktovať používateľa:

!!! PRAVIDLA FÓRA, NAJPRV ČÍTAJ, POTOM KONAJ !!!

Príspevok od používateľa hollčo »

NÁVOD NA POUŽÍVANIE FÓRA

PRIATELIA, KAMARÁTI, PRIAZNIVCI VW GolfIII.

Srdečne Vás vítam v tejto sekcií zameranej na etalón 3. generácie.
Túto sekciu vytvárate práve Vy, majitelia týchto výnimočných áut, ak sa Vám tu páči, tak si prosím prečítajte pozorne nasledujúce riadky Zaberie Vám to pár minút, ale v budúcnosti ušetríte veľa času, hľadania a tápania.

NÁVOD NA POUŽÍVANIE FÓRA

Tu je návod ako si zjednodušiť a spríjemniť používanie fóra a písania príspevkov. Pokiaľ sa budete ním riadiť, pomôžete tým v našej sekcií ľahko udržiavať poriadok a prehľadnosť, ušetríme si veľa času a zjednodušíme si vyhľadávanie dôležitých informácií o našich tátošov.

Pri písaní príspevkov nepoužívajte neslušné, hrubé, sexuálne orientované, nenávistné, výhražné, urážajúce a inak zákonné i morálne neprijateľné texty a chovanie. Tieto príspevky budú zmazané, zmenené, presunuté, prípadne zamknuté, alebo príde ku zmazaniu celej témy. Pokiaľ máte obavy, že iné ako blbé slovo nejde napísať v určitej súvislosti, dajte namiesto jedného, alebo viac písmen v slove hviezdičku

1. KEDY NEZAKLADAŤ NOVÚ TÉMU

Pokiaľ ste tu nový, alebo tušíte, že sa v našej sekcií rieši problém, ktorý Vás trápil, tak nezakladajte novú tému, ale za pomoci funkcie VYHĽADÁVAŤ si ju nájdite. Veľmi dobrým pomocníkom je FAQ, kde sa nachádza veľa dobrých nápadov.

Prejdete tým neustálim zakladaním rovnakých tém, v ktorých sa riešia rovnaké veci dookola.

Téma, ktorá priamo nesúvisí s Golf III, tak používajte prosím príslušnú sekciu.

Napr.:

Pokiaľ chcete niečo predať / kúpiť, tak použite sekciu BAZAR

Týmto prejdete zakladaním zbytočných tém, medzi ktorými by sa Vám ťažko vyhľadávali dôležité informácie.

Pokiaľ už založíte tému, na ktorú dostanete odpoveď vo forme odkazu na tému ktorú ste nenašli, alebo tému založíte náhodou, prosím doplňte názov témy pomocou tlačítka „Upraviť“ o slovo „ZMAZAŤ“.

2. KEDY ZALOŽIŤ NOVÚ TÉMU

Pokiaľ sa Váš dotaz netýka témy v ktorej sa nachádzate, vyhľadajte príslušnú tému. Pokiaľ ju nenájdete, založte novú tému a napíšte Váš dotaz tu, ale určite nepíšte Váš dotaz do témy s ktorým to nemá žiadny súvis. Znehodnocovali by ste tému, ktorá bola založená pre iný účel.

Týmto prejdete miešaním informácií v jednej téme. Vaše informácie, rady, dotazy budú vždy nájdené tým, kto ich potrebuje.

3. AKO ZVOLIŤ NÁZOV TÉMY

Novú tému vždy nazveme tak, aby z názvu bolo jasné o čo ide. Najlepšie tému a k tomu upresnenie.

Napr.:

„Svetlo – ako vymením žiarovku?“
„Diaľkové ovládanie – ako zistím frekvenciu?“

Nikdy nenazývame tému napr.:

„Kde je chyba“
„Pomoc“
„Prosím poraďte“.

Do názvu témy sa zmesti docela dosť, tak toho využite, ale zasa sa vyvarujte nadmierneho používania výkričníkov, otáznikov a iných zvýraznení.

Pomôžete tým ostatným nájsť dôležité informácie, ktoré by pod nejasním, alebo nesúvislým názvom nemali šancu nájsť a zbytočne by sa zakladali opakujúce sa témy.

4. AKO ZMAZAŤ VLASTNÍ PRÍSPEVOK

Pokiaľ sa Vám podarilo odoslať príspevok omylom, alebo chcete svoj príspevok z akýchkoľvek dôvodov zmazať, do tej doby, pokiaľ tento príspevok je uložený ako posledný, tak môžete učiniť tlačítkom „X“, v pravo hore v danom príspevku. Pokiaľ už by bol za Váš príspevok uložený ďalší, napíšte súkromnú správu danému moderátorovi v danej sekcií a tí Vám ich zmažú.

5. AKO OPRAVIŤ, ALEBO DOPLNIŤ VLASTNÝ PSRÍSPEVOK

Pokiaľ ste zistili, že ste práve vašom odoslanom príspevku urobili chybu, alebo ste niečo zabudli napísať, nepíšte nový príspevok, ale opravte ten pôvodný tlačítkom „UPRAVIŤ“ v pravo hore v príspevku. V zamknutej téme nie je možné príspevky ďalej upravovať.

Predídeme týmto zbytočnému naťahovaniu témy prázdnymi príspevkami o 2, alebo 3 slovíčiek.

6. POUŽÍVANIE TLAČÍTKA „CITOVAŤ“

Tlačítko citovať použijeme pokiaľ chceme odpovedať na konkrétni príspevok iného užívateľa z starších predchádzajúcich strán. Ak napíšete odpoveď rovno ( bez tlačítka „Citovať“ ), automaticky sa týmto rozumie, že odpovedáte na posledný vložený príspevok.

Ak chcete Váš príspevok adresovať konkrétnemu užívateľovi, ale nie v súvislosti s jeho predchádzajúcim príspevkom, nepoužívajte tlačítko „Citovať“, ale veľkým písmom, prípadne tučne napíšte na začiatok Vašu odpoveď komu ju adresujete. Takto môžete odpovedať v jednom príspevku i viacej ľuďom naraz.

Napr.:

„TO ŠTEFAN: Si borec
TO JANO: Si ešte lepší borec
TO ROBO: Si najlepší borec koho znám“

Predídete týmto zbytočnému naťahovaniu témy opakovaním predošlých príspevkov a vkladaním niekoľko takmer prázdnych príspevkov za sebou.

7. NAHRÁVANIE FOTOGRAFIÍ A INÝCH SÚBOROV DO PRÍSPEVKU

Pre nahrávanie fotografie či iného súboru do príspevku je nutné použiť nie rýchlu, ale plnohodnotnú odpoveď. Pod posledným príspevkom kliknite na tlačítko „Zaslať odpoveď“ a dole do formulára pre vkladanie súboru tlačítko „Prechádzať“ vyberte fotku, alebo súbor z Vášho počítača, prípadne do príslušného políčka napíšte komentár a kliknite na tlačítko „Odoslať“. Do jedného príspevku môžete vložiť až 10 fotografií. Pre vloženie prvej fotografie kliknite namiesto „Odoslať“ na tlačítko „Pripojiť“ súbor a po jeho načítaní sa Vám zobrazí okno pre vloženie ďalších fotografií a takto postupujeme stále dookola. Potom po načítaní poslednej fotografie kliknite na „Odoslať“.

Predídeme týmto posielanie každej fotografie zvlášť, čím ušetríme miesto na stránke a veľa času s posielaním fotografií.

8. POSIELANIE SÚKROMNÝCH SPRÁV

Takzvané súkromné správy, ako už názov napovedá používame pri komunikácií práve s jedným členom, ktorého chcete kontaktovať z nejakého dôvodu a nechcete problematiku rozoberať „verejne“ na fórume. Stačí len kliknúť v ponuke na liste ikonu „Súkromná správa“ a ďalej už na to prídete sami, alebo pod príspevkom člena, ktorému píšete kliknúť na tlačítko „SZ“.

Pokiaľ by ste si s čokoľvek nevedeli poradiť, alebo máte problémy, dotazy, nápady, žiadosti o zmazanie, presuny a pod. neváhajte kontaktovať moderátora sekcie podľa svojho uváženia v Súkromnej správe, alebo v tejto téme.

Ďakujem všetkým za spoluprácu, moderátor sekcie Golf III.
Môj hybrid
Fuck petrol, diesel is the power
VAGmafia

Používateľov profilový obrázok
Dogg88
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10597
Dátum registrácie: 07.06.2009 19:18
Bydlisko: LM - prímestská časť Kokotovo
Kontaktovať používateľa:

Re: !!! PRAVIDLA FÓRA, NAJPRV ČÍTAJ, POTOM KONAJ !!!

Príspevok od používateľa Dogg88 »

stretavam sa s jednym problemom ktory doplnim do pravidiel...

Pri technickom probleme piste do prispevku (nie do nazvu temy) VZDY presne nazov auta o ktore sa jedna, motor, rocnik a odkial ste. Toto je nutne pisat vzdy bez ohladu na to ci mate auto v podpise, na obrazku alebo neviem kde...
Pomoze to hlavne v prehladnosti ale aj vam pri rychlejsom rieseni problemu...
Mercedes-Benz 300 SD (W140)
Mercedes-Benz E55 T AMG (S210)
BMW 540i touring (E34)
BMW 323i touring (E36)
BMW 325i cabrio (E36)
VW Golf Variant 1,9TDI Syncro (III)

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf III / Vento"