Únik kvapaliny + divný zvuk po vypnutí motora

2014 - .....
Napísať odpoveď
onlyjay
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.05.2021 17:17

Únik kvapaliny + divný zvuk po vypnutí motora

Príspevok od používateľa onlyjay »

Ahoj. Neni to passat ale je to rovnaký motor DFHA 140kw diesel. Tu je ten problém. Zhruba 1000 km odzadu som menil rozvody aj vodnú pumpu pretože mi unikala chladiaca kvapalina cez vodnú pumpu. Včera sa mi stalo to iste že sa mi stratila voda z nadrzky a po otvorení nadrzky tam nebol žiadny tlak. + po vypnutí motora som počul zvuk ako keby chrapčania. Pridám aj video pre lepšiu predstavu. Po vypnutí motora som počul ako do nádobky idú bublinky vzduchu. Je možné že vodná pumpa sa zase posrala ? V kazdom prípade to dám reklamovať v pondelok ale zaujímal by ma váš názor
Tu je odkaz ku videu : https://youtube.com/shorts/ev6SYhjj1ug?feature=share
Elegancko Artik 140KW, skoro full

emkejx
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 12.07.2019 13:18

Re: Únik kvapaliny + divný zvuk po vypnutí motora

Príspevok od používateľa emkejx »

treba sa obavat?: dnes rano nastartujem a hned po zhasnuti vsetkych kontroliek na mna vyskocila velka cervena ikonka chladiaca kvapalina, skontrolujte stav, pozri dokumentacia vozidla (VW Passat 2016, 110kW diesel). Hned som vypol motor. Otvoril kapotu a nadrzka na chladiacu kvapalinu prazdna, teda v nadrzke nic nebolo, neviem ako v systeme... tak som dolial co to slo medzi min-max som nalial (asi 3-4 dcl). Prisiel som do prace, 5km cesty a kvapalina sa mierne zohriala tak bola nad max ryskou.
Este ked som odchadzal rano z miesta kde stalo auto od vcera cca 16:30 hod. nevsimol som si ziaden flak ci skrvnu. V kazdom pripade vcera mi nic auto nehlasilo.
VW Passat Variant B8 2016 2.0 TDI, 110kW

emkejx
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 12.07.2019 13:18

Re: Únik kvapaliny + divný zvuk po vypnutí motora

Príspevok od používateľa emkejx »

tak po mesiaci vyservisovane, nova vodna pumpa VW plus novy rozvodovy remen, dole to bolo pekne zaserk*ne od vazeliny a chladiacej. Servisak sam povedal ze bol najvyssi cas to spravit, za mesiac som musel doliat asi 500ml, ale je pravda ze som na tom jazdil a sledoval to.
VW Passat Variant B8 2016 2.0 TDI, 110kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"