klepot v prednej naprave pri pridavani a pri zatoceni kolesa

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
falko1975
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.12.2023 02:16

klepot v prednej naprave pri pridavani a pri zatoceni kolesa

Príspevok od používateľa falko1975 »

ahojte. asi pred tyzdnom mi zacalo klepat nieco na prednej naprave po tom ako som presiel cez kolajnice asi 110 km/h. dal so vymenut tyce stabilizatora lebo tie gumicky boli roztrhane ale nepomohlo to. trosku sa to zmiernilo ale stale to robi a zacne to robit upne z nicoho nic aj na rovine ked pridam plyn zacne to kepat a ked idem okolo 80 km aj jemne trasie volant. ked vyhodim rychlost tak to nerobi alebo ked stlacim spojku a ako to prislo tak to prestane a potom z nicoho nic zacne. aj ked prehadzujem rychlosti tak mi to nikedy tak buchne a jednotka mi niekedy nejde zaradit az ked pustam spojku tak mi tam skoci. neviem co to moze byt auto ma najazdene 160.tis km je to rocnik 2006 som treti majitel a mam ho asi 3,mesiace a doteraz bol robeny pravidelne servis. ma 80ps je to lenive a pokial sa rozbehne tak to trva ale v poslednom case sa mi zda ze aj vykon strace. poradite mi niekto. dakujem

dodo6
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:57
Bydlisko: okr.Michalovce

Re: klepot v prednej naprave pri pridavani a pri zatoceni kolesa

Príspevok od používateľa dodo6 »

ahoj.mam g6 z rovnakym motorom ako ty 59kw a mam uplne ale uplne rovnake priznaky ako ty az na to zarazdovanie jednotky,s tym neman problem.prve co som skusal,je dotiahnut vsetke kolesa.menil sa homokineticky klb vonkajsi na kratkej poloosi.tiez som kontroloval dotiahnutie klbu.auto bolo na zdvihaku,vsetko vyzera pevne bez voli.patram dalej.medzi sviatkami ide auto znova na zdvihak..mam 270 000km.mam podozrenie na klby vnutorne na poloose,kedze mi trochu vibruje volant.kolesa dezen/vyvazenie ok.dalej podozrievam spojku,obcas mam pocit ze tych 80ps bolo zivsich. to klepotanie/pukanie je pocut pod plynom a velmi nahodne.trebars to 20km puka ak pridavam a potom odrazu prestane a trebars 3dni nic.este som si vsimol a neviem ci to ma suvis ze pri zatazeni auta (vahovo) klepot prestane.ale aj ked klepalo a pridal som razantnejsie tak prestalo a po pusteni plynu a znova stlaceniplynu zase pukot.auto vzdy dostalo,co potrebovalo,mam ho cca.5rokov(inak uz mam podozrenie aj na prevodovku)..dam vediet ak nieco zistim
ex.VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

dodo6
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:57
Bydlisko: okr.Michalovce

Re: klepot v prednej naprave pri pridavani a pri zatoceni kolesa

Príspevok od používateľa dodo6 »

dnes som vymenil vonkajsi klb na dlhej poloosi.bol statocne vybity,tesne pred smrtou,tak snad to bolo tym..
ex.VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"