Chyba

2014 - .....
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Chyba

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Potreboval by som radu či už niekto riešil túto chybu a ako ju vyriešil.
Nedávno som tu riešil blbosť ktorá sa mi stala a to, že sa mi zamkli klúče od auta v kufri/odomkol som iba kufor, dal tam nákup aj s klučmi a zabuchol som-čiže okamžite samozrejme zamknuté/ tak ešte predtým ako som sa tu spýtal a aj dostal perfektnú radu, že sa dá nastaviť aspoň opozdenie zamknutia o 30 sekund, tak som skúšal cez diagnostiku VCDS nejaké veci, ktoré by to deaktivovali...skúsil som jednu, potom druhú, potom tretiu, ale vždy som to vrátil do pôvodného stavu. Na moje prekvapenie som po diagnostike dal len tak zo srandy komplet test a vyhodilo mi toto nižšie..
Prejavuje sa to tým, že ked zamknem auto, tak ako keby sa to pokusilo 2x po sebe zamknut..auto sa bezproblemov zamyká aj odomyká, všetky dvere..
Len po zamknutí tá ledka za oknom volakedy blikala a teraz trvalo svieti...
Na nejakom zahraničnom fore som našiel, že cez VCDS nejaký kanál že Ladenie 17/asi blbý preklad/že cez to sa dá pozrieť a vrátiť späť všetko čo sa kodovalo...len akosi to neviem nájsť..vedel by mi niekto poradiť, ako to vrátiť späť? Ešte na jednej stránke sa písalo niečo o prekodovaní pre inu krajinu..ale s tým som vtedy nič nerobil...
Ak by niekto vedel poradiť, tak by som bol vďačný...ďakujem za radu

Toto je komunikácia z tej stránky:
Čo sa týka zobrazenia v KI a nesprávnej strany displeja na dverách, pravdepodobne ste zvolili nesprávny kód krajiny v riadiacej jednotke združeného prístroja.



Adresa 17: Vložka spínacieho panelu

Najlepšie je pozrieť sa do priečinka ladenia, aby ste videli, čo presne bolo zakódované v STG 17... Teoreticky je možné deaktivovať iba bity 0 bitov 2-4 pomocou kódovania. Ale možno sa toho upravilo viac.
Bity 2-4 sú teraz pre vás definitívne deaktivované.

Priečinok ladenia kde ho nájdem?

v adresári VCDS

Výborne!



Mám to!



Nevedel som, že si tam môžeš vyhľadať všetko, čo si zakódoval!



Skvelé ďakujem;-)



Teraz môžem opäť pokojne spať!

197128 - Zamykací jednotka centrálního zamykání vzadu vlevo
B12DB 29 [008] - Chybny signal
Sporadická - Potvrzeno - Testováno od smazání paměti
info o závadě:
Stav závad: 00000001
Priorita závad: 4
Frekvence závad: 34
Počítadlo resetů: 193
Kilometry: 206929 km
Datum: 2023.12.19
Čas: 15:30:09

197384 - Zamykací jednotka centrálního zamykání vzadu vpravo
B12DC 29 [008] - Chybny signal
Sporadická - Potvrzeno - Testováno od smazání paměti
info o závadě:
Stav závad: 00000001
Priorita závad: 4
Frekvence závad: 34
Počítadlo resetů: 193
Kilometry: 206929 km
Datum: 2023.12.19
Čas: 15:30:09
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Marcos_
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 09.01.2024 22:21
Bydlisko: Stredné Slovensko

Re: Chyba

Príspevok od používateľa Marcos_ »

Asi myslíš "log" súbor...ten by mal byť tu "C:\Ross-Tech\VCDS\Logs" v prípade Windows OS.
Tiež sa zvykne pred úpravami robiť záloha konfigurácie, alebo aspoň screenshoty, lebo len tak zo "srandy" robiť, keď ani neviem čo na aute za par tisíc nemusí dobre skončiť, ale to už je na tebe.
Tiež sa nejak nejde vyznať v tvojom príspevku. Všetko funguje len si našiel tie dva zápisy o chybe? Nemajú zásadný význam.
Passat B8 Alltrack 2tdi

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Chyba

Príspevok od používateľa herin »

Ahoj, dík skúsim to pozrieť..ja viem zálohu som si nespravil..sypem si popol na hlavu a viem, že som spravil obrovskú chybu, že som sa do niečoho vrtal, čo malo za následok takúto chybu...včera som totiž zistil, že mi nejdú otvoriť zadné okná..ani z miesta vodiča a ani z tých dverových tlačítok..
Je zaujímavé, že vypisuje chybu centrálneho zamykania a pritom auto zamyká aj odomyká a nefungujú okná... :adr:
No a ešte tá červená ledka čo je za oknom tak neustále svieti, predtým blikala...čiže aj to je dôsledok tohto...
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Chyba

Príspevok od používateľa herin »

Nazdar, tak chyba sa mi pred chvílou podarila odstrániť...a už všetko funguje ako má...
tie zmeny sa zapisujú vo VCDS v podskupine Debug a podtým je Coding...tam boli pôvodné kody, tak som našiel prvú vec čo sa robila a porovnal s tým čo sa tam malo zmeniť..no a v tom pôvodnom kode bolo E a v tom novom bolo A...niekde v strede sa nachádzalo to písmeno..no a nebol zaškrtnutý nejaký bit, ktorý sa týkal uzamykania a centrálu pre severoamerický trh...asi to bol ten rozdiel A-amerika..E-Europa..tak som to len zafajkol a potvrdil a hotovo..vybavené...
Ďakujem, že si reagoval na môj problém.,,maj sa
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"