GOLF 5 - problem s kurenim (lava a prava strana)

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
TomiNZ
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.03.2021 19:17

GOLF 5 - problem s kurenim (lava a prava strana)

Príspevok od používateľa TomiNZ »

Zdravim,

ide o VW GOLF 5 GTI 2007 BWA.

Ako prisla zima som si vsimol, ze z fukarov nefuka rovnako.

V skratke, lavy fukar pri okne, lavy fukar na nohy, lava strana ofuku okna a lavy stredovy fukar fukaju v pohode, teply vzduch.

Presne tieto, co som vymenoval, ale na PRAVEJ strane fukaju stale studeny resp. az ladovy vzduch. Pri kontrole teplot cez vcds su tam rozdiely markantne.
Napr lava strana okno a nohy fuka povedzme 31 stupnov a prava strana okno a nohy fuka 9-11 stupnov.

Samozrejme, vsetko pri zohriatom motore atd.

Co som uz skusal spravit :
Poistky vsetko okej
VCDS chyba ziadna
Reset klapiek a zakladne a ich nastavenie ci uz cez tlacitka alebo VCDS uz niekolko krat.
Vymenil som pravy servomotorcek V159 pod kastlikom, lebo ten raz davno diag ukazala.
Ked uz som mal kastlik dolu, skontroloval som ostatne (ktoré su pod kastlikom, tie zvyšné V158 atď zatiaľ nie), motorceky opticky pri kalibracii klapiek a vsetky chodili ako mali.
Skontroloval som cidlo nad poistkami vpravo, tak isto na druhej strane a aj to co je pod kastlikom na vedeni ofuku noh u spolujazdca, vsetky vyzerali po napojeni na merac a ich následnom zohrievani/ochladeni funckne.

Mal niekto tento isty problem? Po com ist dalej prosim, budem srdecne vdacny za kazdu normalnu radu.

Je mozne, ze velmi podobna tema tu uz existuje, skusal som hladat, ale nepodarilo sa mi, ak ano, tak sa ospravedlnujem vopred.

Dakujem velmi pekne za tipy, rady a pripadnu pomoc.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: GOLF 5 - problem s kurenim (lava a prava strana)

Príspevok od používateľa frflos »

...upchaty radiator kurenia
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

TomiNZ
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.03.2021 19:17

Re: GOLF 5 - problem s kurenim (lava a prava strana)

Príspevok od používateľa TomiNZ »

frflos napísal:
17.12.2023 21:04
...upchaty radiator kurenia

Odplastujem a skúsim rukou trubky, ci sú obe rovnako teple na pocit, to asi ako prvé, predtým ako začnem nejaku väčšiu robotu, či?

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"