Interval regeneracie Golf 7 variant 2.0TDI 110kw DSG

Dieselové motory

Moderátor: sirdo

markpol
Vodič
Vodič
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:59
Bydlisko: Martin - Nitra

Re: Interval regeneracie Golf 7 variant 2.0TDI 110kw DSG

Príspevok od používateľa markpol »

k tvojim hodnotam , tie udaje boli robene na volnobehu ??? po regeneracii mas hodnotu -1.81 to je celkom fajn , len hodnota measured 23.10 je vyssia ako soot mass calc 17.84 to neni dobre... filter je uz zapchaty ... je take pravidlo ked ti namerana hodnota predbieha vypocitanu , tak je zle .... to ze koncovku mas cistu znamena len to ze nemas filter prasknuty , myslim dnu ... , este by bolo dobre spravit screen pri regeneracii , ci dosahujes teploty cca...600 Celzia , aby sa vedelo ci Oxi Kat je este funkcny a ma dobru reakcnu schopnost , ale myslim ze by mal byt v poriadku .. ak by si sa rozhodol dat filter vycistit jedine suchou cestou , vodu tam nedavaj ... firmu ktoru doporucujem , https://www.dpf-ftg.cz/ , ty pani vedia co robia mal som tam filter na cisteni , len som mal uz smolu , Oxi Kat dosahoval len 400 Celzia , lebo jeden ujo predo mnou ten filter uz cistil mokrou cestou ...a odjebal ho ..

zatial vsetko , ak mas otazky tak pis ..

mires1907
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.03.2023 16:37

Re: Interval regeneracie Golf 7 variant 2.0TDI 110kw DSG

Príspevok od používateľa mires1907 »

Vdaka za reakciu 🙂, no neviem na kolko je to OBD spolahlive, kupoval som ho za 5€ z Ciny, tak tie hodnoty tiez neviem ci spravne cita, teraz som cestou z prace znovu meral, tak hodnota soot mess measured je nizsia ako soot calc. Dalsia vec, ze je to uz Euro 6 a vraj su tam tie hodnoty odlisne ako pri Euro 5. Nerad by som to este daval cistit ak by to mohlo najazdit mozno 50-60 tis. Km. Dovtedy ho mozno uz ani nebudem mat 😀. No dam na rady skusenejsich, ak by mi to malo narobit viac problemov, len ako som spominal, nesvieti ziadna kontrolka vsetko ide bez problemov, nepostrehol som ani zvysenu spotrebu, ani problemy z akceleraciou alebo stratu vykonu. Vdaka za typ na firmu, ak by som to predsa len dal vycistit, ako to prebieha, to si mam to DPFko dat niekde vymontovat a poslat kurierom alebo ako? Dakujem.
Screenshot_2023-11-24-15-52-24-529_com.applagapp.vagdpf.jpg

markpol
Vodič
Vodič
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:59
Bydlisko: Martin - Nitra

Re: Interval regeneracie Golf 7 variant 2.0TDI 110kw DSG

Príspevok od používateľa markpol »

Hodnota Soot Mass Measured : 23.10 predbieha hodnotu Soot Mass Calc : 17.84 , a to neni dobreee ..... filter uz je pripchaty ... ak cistit jedine suchou cestou , metoda Cleantaxx.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"