3.0 V6 165kw, problém z výkonom

2002-

Moderátor: stinger11

Napísať odpoveď
Turtlessk
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.04.2023 18:57

3.0 V6 165kw, problém z výkonom

Príspevok od používateľa Turtlessk »

Ahoj, idem si po radu tak začnem pekne od začiatku.

Prvý krát som tankovali na OMV (zrejme to stým nesúvisí ale napíšem to čo tomu predchádzalo), ako vždy keď idem tankovať dávam plnú nádrž.
Po pár km, cca 40km sa mi rozsvietilo na palubovke chýba motora a hneď po čase zhavenie. Zhavenie (blikanie) sa hneď ukáže po naštartovaní a auto nemá výkon, zrejme je v núdzovom režime čiže idem Max 90
Na druhý deň sa auto napojili na PC a zistilo sa niečo v Tom zmysle (nepamätám si to presne, sorry) ohľadom spalín.
Čiže následne nato sa spravila cez diagnostiku regeneracia, auto dymelo kurevsky tak sa to spravilo ešte 2x. Na 3x to už išlo v pohode avšak aj tak tomu nepomohlo.
Bolo mi povedané že to môže byť snímač ktorý je na obrázku a ten som následne vymenil a tie trubky ktoré sa k nemu napajaju som prefukal. Teraz po naštartovaní svieti kontrolka motora (ale neukazuje ako chybu na menšom displayi, iba treba vymazať pomocou PC) lenže po čase sa rozsvieti opäť kontrolka zhavenia, auto dá do núdzového lebo padne výkon a hneď po začatí blikania zhavenia logicky dá chybu motora (už na Tom malom displayi) a auto opäť nejde.
Snáď som to napísal zrozumiteľne, ak má niekto nejake rady rád si ich prečítam. Auto pôjde do servisu len by ma zaujímalo už čím skôr čo mám očakávať.

Ďakujem
Prílohy
Screenshot_2023-04-12-19-06-13-610-edit_com.android.chrome.jpg

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: 3.0 V6 165kw, problém z výkonom

Príspevok od používateľa frflos »

...ked ti pisalo chybu ohladom spalin nie je to problem s egr?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Turtlessk
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.04.2023 18:57

Re: 3.0 V6 165kw, problém z výkonom

Príspevok od používateľa Turtlessk »

Výmena DPF filtra a snímač teploty a auto už ide v pohode

Napísať odpoveď

Návrat na "Touareg"