výmena rádia rcd300 > rcn210

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
morech11
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.04.2022 19:58

výmena rádia rcd300 > rcn210

Príspevok od používateľa morech11 »

ahojte,

na mojom Oslíkovi (2004 Touran 1T AVQ) ma už dlhšie hnevá nie celkom spoľahlivá CD mechanika. Keďže jazdím celkom dosť a súčasné rádiá sú nie vždy počúvateľné, dohnalo ma to k lovu na nové rádio.

Veľmi rýchlo som zistil, že to bude trochu zložitejšie, než som si myslel. Viem, že väčšina ľudí chce do auta android auto, ale ja som túto možnosť zavrhol. Hľadal som rádio, ktoré bude mať veľké tlačítka jednoducho nahmatateľné aj poslepiačky, žiadne veľké žiarivé displaye a ktoré prehrá aj mp3, ideálne z SD karty alebo USB. BT na telefonovanie som bol ochotný oželieť, aby som nemal zbytočné komplikácie so zapájaním neexistujúcich káblov, navyše už mám iné handsfree riešenie a mojim potrebám úplne vyhovuje.

Nakoniec som sa rozhodol, že správnou voľbou bude rcn210. Rádio má veľké tlačítka, všetky potrebné vstupy, VW ho dával do áut zhruba v dobe keď sa narodil môj Oslík, takže všetko vyzeralo super. Síce sa zháňa prekvapivo nedobre, lebo všetci tlačia lacné číny s androidom, ale na bazoši som našiel za pekný peniaz pekný zachovaný kus (*áno, rátam s tým, že ho bude treba odkódovať, o tom neskôr).

Vychádzal som z logiky, že keďže je to ten starší typ (3AD 035 181) bez BT a keďže bol vyrezaný z nejakého búraného európskeho darcu, bude všetko jednoduché, vyberiem štyri šróby, konektor bude pasovať, ja zapichnem kábel do správnej dierky a bude hotovo.

Aký len naivný som bol. Po dlhšom hľadaní som našiel takýto web, kde vysvetľujú problémy s nepasujúcimi konektormi, ale musím sa priznať, že som z toho trochu jeleň.

Takže otázky sú nasledujúce:
:: 1 Viete mi niekto prosím poradiť, aký typ redukcie potrebujem, aby som napasoval konektor z rcd300 na rcn210? najlepšie s linkou na eshop, odkiaľ ho rovno kúpim.
:: 2 Prečo má rcd300 2 antény a rcn210 iba jednu a čo mám s nimi spraviť? (alebo je to napájanie? alebo je to stereo analóg do repro? prečo má v takom prípade rcn210 iba jeden? každopádne yzerá to ako malá verzia koaxiálneho káblu, na pravej strane rádia)
:: 3 Je tu niekto kto vie nájsť kód na odblokovanie? Nejaký peniaz na pivo rád pošlem, bohužiaľ týpek čo mi ho predtým hľadal podľa výrobného štítku nenašiel (sériové číslo je X1412227NC590200B1263, VIN Oslíka je WVGZZZ1TZ4W117500)
:: 4 Som blbec a mal som to celé riešiť nejako inak? :D

za všetky odpovede vopred ďakujem :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"