DSG DQ250 problemy

2010 - ...
Napísať odpoveď
benjib98
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.04.2018 10:46
Bydlisko: Poprad

DSG DQ250 problemy

Príspevok od používateľa benjib98 »

Ahojte,
Mam uz nejake 3 roky Sharan s DSG a minuly tyzden som bol na servis motora a prevodovky. Najazdene mam 178 tisic km a ked ze planujem dlhsiu jazdu tak som dal vymenit olej v DSG uz teraz. So servisom kde chodim viac ako 4 roky som spokojny. Nie je to autorizovany VW servis a preco nechodim tam je tema na inokedy.
DSG bol servisovany kazdych 60 tisic v autorizovanom VW servise v Rakusku (jedna sa o dozov pri 140 tisic km) a s DSG som bol spokojny - ziadne trhanie alebo skripanie az na zvuk kliknutia pri niektorych radeniach na D3. Po terajsej vymene oleja v DSG sa ale zacali diat divne veci. Pri rozjazde pri radeni D1 niekedy pocut hrkotavy zvuk na sekundu (zvuk ako ked vela kovovych matic sa hrkocu v krabici) a tiez som zazil trhanie pri rozjazde pri radeni D1 - ako keby spojka smykala. Najcastejsie sa to ale prejavuje ked Stop/Start je aktivovany, auto stoji, zdihnem nohu z brzdy a pridam plyn. V servise na to povedali ze daju na diagnostiku a pravdepodobne je potrebne nastavit prevodovku aby sa prisposobila po vymene oleja. Ze vraj pri tych km aj spojka je uz tensia apod. a je potrebne nastavenie za studena a pri ohriatom oleji.

Prevodvka bola preplachnuta pri vymene oleja, ale o aky novy olej sa jedna to neviem. Cenovo spotrebny material (DSG olej + filter, preplach) vychadzal na 170 Eur (plus este praca) co sa mi zda malo.

Vie niekto poradit?
Sharan 2.0 DIESEL 110kW 7N, r. 2016, DSG 6Q , Euro 6, 7 miestny

Napísať odpoveď

Návrat na "SAIII Sharan 7N + Alhambra"