Touran 1.8 TSI 2018 - auto mrtve, ziadna elektrika

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
kekshoOo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.03.2022 13:11

Touran 1.8 TSI 2018 - auto mrtve, ziadna elektrika

Príspevok od používateľa kekshoOo »

Caute.

Chapem, ze takato vec sa velmi tazko hodnoti na dialku, ale minimalne idem skusit, mozno mal niekto podobnu smutnu skusenost :D
Uz par mesiacov som majitelom VW Touran 2018 s 1.8TSI motorom a zatial bola velka spokojnost ( najazdil som cca 7000km )
Pred 2 tyzdnami, ked isla manzelka s detmi prec, po chvilke mi volala, ze nastastovala a svietia jej vsetky mozne kontrolky, ze nech sa idem pozriet, zbehol som, pozrel som, auto hlasilo chyby snad vsetkych moznych asistentov.
Vypol som, znovu skusil nastartovat, ale nechcelo sa mu, po par pokusoch nabehlo, ale s velkymi tazkostami a znova diskoteka, vsetky kontrolky, svetla ledva svietili, tak som ho znovu vypol a ostala uz len blikat jedna chyba - porucha spinac kontaktu dveri vodica - to by nebol az taky problem, len sa ta chyba vzdy objavila a palubovka sa ako keby snazila rozsvietit a hned zhasla a toto dokola, aj ked som zatvoril vsetky dvere, auto sa proste "nevyplo".
Tak som odpojil baterku, pockal hodinu, zapojil - to iste, stale sa hlasila tato chyba ( radio ani nic nereagovalo len chyba na palubovke a zapinanie a zhasinanie osvetlenia v dverach.
Tak som baterku vymontoval, dal ju nabit, ale ked som videl, ze po 24h, sa nabila do ani nie 25%, usudil som, ze teda ma asi najlepsie roky za sebou a objednal novu.
Novu som namontoval, vsetko nabehlo hned, zopar chyb, ale po prejdeni par km zmizli a boli dodatocne vsetky chyby z pamate vymazane cez diagnostiku v servise.
Ubehol tyzden a dnes sa to stalo znovu, s tym, ze ani som sa nedostal do auta, proste vobec nereagoval central, musel som sa dnu dostat klucom a zas sa zjavila ta ista hlaska - porucha spinac kontaktu dveri vodica.
Tak nejak si prestavam mysliet, ze to je naozaj chyba nejakeho snimaca, ale zacinam mat podozrenie a to je prave to preco sem pisem, ze tu je moznost, ze sa mi baterka proste vybija z nejakeho dovodu ( este som ju nedemontoval, len som ju odpojil, zajtra ju vymontujem a premeriam )
Auto je aktualne uplne mrtve, neviem ani vyradit do neutralu, cize aj pripadny odtah do servisu by vyzadoval trosku roboty navyse.
Mam v plane ju vymontovat a dat nabit ( je to nova baterka, vybit sa mohla, ale musi sa dat aj nabit ) a budem dufat, ze s plne nabitou baterkou auto opat ozivim a budem schopny prist do servisu po vlastnych ...

Jediny zasah do elektroniky bola instalacia VAM R1 ale to bolo este pred 4 rokmi a aj keby som nahodou nechtiac zlomil nejaky ten pin v tom boxe, aj tak by sa mi auto nespravalo tak ako sa sprava, kedze na kluc by reagovat malo a bez zasunutej kazetky od VAM sa dokaze spustit cely infotainment uplne normalne, takze toto som vylucil uz.

Niekto nejake podobne zvlastne skusenosti ? :D
Dakujem !
PXL_20230131_091233599.jpg

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Touran 1.8 TSI 2018 - auto mrtve, ziadna elektrika

Príspevok od používateľa frflos »

...ja neviem, ale preco nezacnes tym co ti pise pocitac, ze je spatne?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

oberon
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 01.07.2015 21:34
Bydlisko: Košice

Re: Touran 1.8 TSI 2018 - auto mrtve, ziadna elektrika

Príspevok od používateľa oberon »

Pri nizkom palubnom napati je normalne, ze skoro kazda riadiaca jednotka hlasi aspon jednu chybu, nespoliehal by som sa teda na ziadnu aktualne hlasenu chybu.
Novu baterku treba cim skor vymontovat a dat nabit, pretoze olovenemu akumulatoru vybity stav vyrazne skracuje zivotnost.
Po spatnej montazi nabiteho akumulatora treba premerat kludovy odber z akumulatora - najskor ti ho nieco vybija nadmernym prudom.
Golf 4 (hatchback), 1.9 TDI AXR 74kW
EIBACH Pro-Kit -30mm
BORBET XL, 7.5X17 ET35 (215/45)
Zadne silentbloky prednych ramien 8N0407181B
Zosilnene silentbloky zadnej napravy 6Q0501541E
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Touran 1.8 TSI 2018 - auto mrtve, ziadna elektrika

Príspevok od používateľa frflos »

...preco by nemohol byt problem v tom spinaci, ked ho hlasi ako poruchu a moze byt dovodom skratu, neuspi GW a taha baterku
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

kekshoOo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.03.2022 13:11

Re: Touran 1.8 TSI 2018 - auto mrtve, ziadna elektrika

Príspevok od používateľa kekshoOo »

Caute,

Baterku som dnes vymontoval, premeral, sice len takym velmi lacnym meracom, ale ukazoval ze ma pod 50% kapacity a ked som ju hodil na nabijacku, tak podla nabijacky je baterka niekde medzi 0 - 25% kapacity.
Nabijacka funguje ( nedavno nou boli dobite 2 baterky ), je to taka ta klasicka mala co vie davat 12/1A a 12/4A tak ju skusim nabit a uvidime co potom, minimalne by som ale hadam mohol ozivit auto a vediet ho odviezt do servisu.
Pozrel som aj poistky v motorovom priestore, ziadna nebola vypalena ( na pohlad ) ale nejak som nemal cas sa s tym uz viac zaoberat.
Co sa tyka tej poruchy snimaca, cim dalej tym viac si prestavam mysliet ( samozrejme, necham na servis na zhodnotenie ) ze je nieco so snimacom, kedze v momente ako bola baterka nova, plne nabita, ziadna chybova hlaska sa ani raz nezjavila a predpokladam, ze ak by nieco s tym snimacom bolo, za ten tyzden, by sa to nejakym sposobom prejavilo, aj ked uz nie chybovou hlaskou, tak nejakym inym sposobom, napriklad problem pri zamykami, pripadne svietiace svetla v interieri po zamknuti auta a podobne, ale tak budem mudrejsi zajtra. K
Kazdopadne, dakujem :)
Prílohy
PXL_20230201_155000084.jpg

mirec1207
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.05.2016 20:31

Re: Touran 1.8 TSI 2018 - auto mrtve, ziadna elektrika

Príspevok od používateľa mirec1207 »

Ahojte, mám síce diesel ale problém sa nápadne podobá môjmu, ktory práve riešim.

Ahojte všetci. Mám Touran 1.6 TDI/81kw/2016/DSG/CRKB/163000km a dnes sa mi stala taká vec.Počas jazdy mi vyplo servo/stuhlo riadenie (chvalabohu len pri miernej zákrute a pri rýchlosti 51 km/h, ale aj tak bol problém to vyrovnať) a vyhodilo na prístrojovke všetky možné kontrolky ako porucha start-stop, front asist,chyba ESP,ABS, tlak v pneumatikách, auto hold, asistent rozjazdu do kopca, parkovací asistent aj so žltým výkričníkom v strede pristrojovky. Auto sa mi podarilo zastaviť.Vypol som motor, počkal, znovu naštartoval ale chyby boli stále.Tak som sa rozbehol a po cca. 20 metrov všetky chyby zhasli.Stalo sa to už niekomu alebo viete poradiť,čo to môže byť,lebo je to dosť nepríjemné,keby sa to stane na dialnici,tak je zle.Ďakujem za každú radu. Môžem priložiť LOG z VCDS ale väčšinou ide o komunikačné chyby riadiacich jednotiek.

mirec1207
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.05.2016 20:31

Re: Touran 1.8 TSI 2018 - auto mrtve, ziadna elektrika

Príspevok od používateľa mirec1207 »


mirec1207
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.05.2016 20:31

Re: Touran 1.8 TSI 2018 - auto mrtve, ziadna elektrika

Príspevok od používateľa mirec1207 »

Po dlhšom pátraní ma to ťahá na relé č.645 v motorovom priestore, ktoré má na starosti napájanie rôznych riadiacich jednotiek a asistentov.

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"