Problem so startovanim, motor sem tam sekne

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátor: xmon

Richard Richy
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.01.2017 16:29

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Príspevok od používateľa Richard Richy »

Stevko64 napísal:Dobrý deň, tak problém sme do dnešného dňa nevyriešili...teraz som nedavno navstivil noveho mechanika a ten poukazal, ze ostavaju 2 moznosti. prva je riadiaca jednotka motora- ta mi prisla vcera, buduci tyzden ju budu montovat, alebo je tam mechanicka vada...do tej sa uz ale neplanujem pustat, nakolko to bude cca 500 eur. cize dufam vo vadnu riadicku..tu som zohnal za 60eur, taze uvidime..
tlaky na valcoch su dobre okolo 13 na vsetkych cca roovnake...
len to vybuchovanie z vyfuku a kontrolka motora ma hnevaju stale....a rovnaka chyba...vynechavanie prveho valca....
po vymene RJ sa ozvem znova
Ja som bol na upgrade software vo VW, bola nejaká novšia verzia sw vydaná ako bola v aute, upgrade sa ku podivu podaril, ale stav ostal nezmenený. Stále bublotanie vo výfuku a výpadky na prvom valci. Teraz sme ešte skúšali snímač klepania a merať tlak oleja, ale všetko v norme.
Mechanická vada, ale aká? My sme mali hlavu dva razy dole a dva razy bola na kontrole u profíka na hlavy a ten to pred nami všetko rozoberal a všetko bolo v absolútnom poriadku.
Ozvite sa prosím po výmene RJ, ďakujem.

Stevko64
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.08.2012 07:00

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Príspevok od používateľa Stevko64 »

Richard Richy napísal:
Stevko64 napísal:Dobrý deň, tak problém sme do dnešného dňa nevyriešili...teraz som nedavno navstivil noveho mechanika a ten poukazal, ze ostavaju 2 moznosti. prva je riadiaca jednotka motora- ta mi prisla vcera, buduci tyzden ju budu montovat, alebo je tam mechanicka vada...do tej sa uz ale neplanujem pustat, nakolko to bude cca 500 eur. cize dufam vo vadnu riadicku..tu som zohnal za 60eur, taze uvidime..
tlaky na valcoch su dobre okolo 13 na vsetkych cca roovnake...
len to vybuchovanie z vyfuku a kontrolka motora ma hnevaju stale....a rovnaka chyba...vynechavanie prveho valca....
po vymene RJ sa ozvem znova
Ja som bol na upgrade software vo VW, bola nejaká novšia verzia sw vydaná ako bola v aute, upgrade sa ku podivu podaril, ale stav ostal nezmenený. Stále bublotanie vo výfuku a výpadky na prvom valci. Teraz sme ešte skúšali snímač klepania a merať tlak oleja, ale všetko v norme.
Mechanická vada, ale aká? My sme mali hlavu dva razy dole a dva razy bola na kontrole u profíka na hlavy a ten to pred nami všetko rozoberal a všetko bolo v absolútnom poriadku.
Ozvite sa prosím po výmene RJ, ďakujem.

Jasne ozvem sa...ja som bol tiez vo VW na novsi softver, a nic sa nezmenilo...14.2 vymiename riadiacu...ozvem sa urcite s vysledko...tolko veci pomenenych a stale to iste...ale dakedy to ide...nepoculi ste niekedy o tom, ze to zapricinuje snimac otacok na kluke? raz som sa to dakde docital,ale nikto mi ho zatial nemenil...nemenili ste ho nahodou? tiez stoji okolo 60 eur..tak neviem, ci by to malo vyznam

Richard Richy
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.01.2017 16:29

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Príspevok od používateľa Richard Richy »

Riešili sme s elektrikárom či to nemôže byť hallov snímač, ale zase keby bol zlý tak auto nenaštartuje, respektíve skape za jazdy, pretože sa neporovná vrch motora so spodkom. V princípe taký istý snímač je aj na vačkách.

Raz sme riešili problém na VW Transporter a tam boli zlé obidva tieto snímače a prejavovalo sa to tak že auto skapalo za jazdy, ďalej sme riešili tento problém na ford focus 1.6 tdci a tam zase auto zomrelo a točilo ale nenaštartovalo už vôbec - vadný snímač na vačke.

Ja by som to osobne tipoval na tú riadiacu jednotku, a tú jednotku ste kupovali aj s budíkami a čipom imobilizéru v pôvodonom kľúči?

Stevko64
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.08.2012 07:00

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Príspevok od používateľa Stevko64 »

Richard Richy napísal:Riešili sme s elektrikárom či to nemôže byť hallov snímač, ale zase keby bol zlý tak auto nenaštartuje, respektíve skape za jazdy, pretože sa neporovná vrch motora so spodkom. V princípe taký istý snímač je aj na vačkách.

Raz sme riešili problém na VW Transporter a tam boli zlé obidva tieto snímače a prejavovalo sa to tak že auto skapalo za jazdy, ďalej sme riešili tento problém na ford focus 1.6 tdci a tam zase auto zomrelo a točilo ale nenaštartovalo už vôbec - vadný snímač na vačke.

Ja by som to osobne tipoval na tú riadiacu jednotku, a tú jednotku ste kupovali aj s budíkami a čipom imobilizéru v pôvodonom kľúči?
kupil som ju aj s budikmi, cipom a spinackou, ale nebudu ju montovat celu...softverovo poriesia riadiacku a vyskusame ci pojde...jediny problem vidim v tom, ze moja riadiacka ma cislo: 036-906-032 L- AXP a kupena 036-906-032-D-AXP...vraj to nemusi hrat som niekde cital, ale mechanik povedal, ze to vedia poriesit, takze staci aby cislo dielu pasovalo, ked aj pismeno je ine...ale nviem ci za tie 2 tyzdne nemam zhanat s pismenom L...ale uz ma nebavi dalsie peniaze vrazit do toho...

tomex78
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.01.2022 20:23

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Príspevok od používateľa tomex78 »

Stevko64 napísal:
02.02.2017 09:20
Richard Richy napísal:
Stevko64 napísal:Dobrý deň, tak problém sme do dnešného dňa nevyriešili...teraz som nedavno navstivil noveho mechanika a ten poukazal, ze ostavaju 2 moznosti. prva je riadiaca jednotka motora- ta mi prisla vcera, buduci tyzden ju budu montovat, alebo je tam mechanicka vada...do tej sa uz ale neplanujem pustat, nakolko to bude cca 500 eur. cize dufam vo vadnu riadicku..tu som zohnal za 60eur, taze uvidime..
tlaky na valcoch su dobre okolo 13 na vsetkych cca roovnake...
len to vybuchovanie z vyfuku a kontrolka motora ma hnevaju stale....a rovnaka chyba...vynechavanie prveho valca....
po vymene RJ sa ozvem znova
Ja som bol na upgrade software vo VW, bola nejaká novšia verzia sw vydaná ako bola v aute, upgrade sa ku podivu podaril, ale stav ostal nezmenený. Stále bublotanie vo výfuku a výpadky na prvom valci. Teraz sme ešte skúšali snímač klepania a merať tlak oleja, ale všetko v norme.
Mechanická vada, ale aká? My sme mali hlavu dva razy dole a dva razy bola na kontrole u profíka na hlavy a ten to pred nami všetko rozoberal a všetko bolo v absolútnom poriadku.
Ozvite sa prosím po výmene RJ, ďakujem.

Jasne ozvem sa...ja som bol tiez vo VW na novsi softver, a nic sa nezmenilo...14.2 vymiename riadiacu...ozvem sa urcite s vysledko...tolko veci pomenenych a stale to iste...ale dakedy to ide...nepoculi ste niekedy o tom, ze to zapricinuje snimac otacok na kluke? raz som sa to dakde docital,ale nikto mi ho zatial nemenil...nemenili ste ho nahodou? tiez stoji okolo 60 eur..tak neviem, ci by to malo vyznam
Zdravím,
chcel by som sa opýtať, či sa vám to nakoniec podarilo vyriešiť a prísť na to čo to spôsobovalo?
Mám totožný problém ako ste opísali hore.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - benzín"