Golf 4 pd neštartujee

SDI, TDI, TDI PD

Moderátor: xmon

Napísať odpoveď
Jonasmk4
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.01.2023 00:14

Golf 4 pd neštartujee

Príspevok od používateľa Jonasmk4 »

Zdravim mam golf 4 1.9 tdi pd 85kw ajm rv.2001, a klasika auto za zimna neštartuje.
Rano ak sadnem do auta ten štart vyzera nejak tak že pretočim kľučom čerpadlo v nadrži pekne potiahne,točim asi 7sek akokeby naprazdno a nič vypnem skusim to zas znovu štartujem asi 7sek začne to chytať a natoči, ak naštartovane auto vypnem a skusim to naštartovať hneď znova už to chyti na brnk. Pojdem s autom do mesta alebo prace odstavim ho a stoji, ak auto stoji 2-3h od vypnutia štartne to hneď ak stoji dlhšie ako 3h už je ten štart zas zly (lepši ako rano ale nič moc). Štartuje to asi 5sek začne chytať a naskoči. Raz som pred rannym štartom skusil dať do sania teply vzduch fukal som tam asi 15-20sek teplovzdušnou a štartlo to hneď.
To všetko čo som napisal sa prejavuje ak je vonku pod +5/6 stupňov, Ak je vonku nad +6 stupňov auto štartuje bez problemu či rano či po dlhom stati, proste stale na brnk.
Zaujimave je že ak bolo vonku -12 auto štartlo rano lepšie ako keď je rano vonku do tych +5.

Menene boli tieto veci: samozrejme prve žhaviče, rele žhavenia ,akumulator, snimač teploty chladiacej kvapaliny, pretesneny tandem,( na skušku aj novy),pretesnene vstreky, palivovy filter a možno som aj na niečo zabudol.

Ak ste niekto taky problem mali,stretli ste sa s tym alebo by ste vedeli nejako poradiť čim by to mohlo byť dajte prosim vedieť, ja som už z toho zufaly.😌

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"