Golf V Kontrolka chladiča + servo

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
Polo+Golf
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.11.2022 15:25

Golf V Kontrolka chladiča + servo

Príspevok od používateľa Polo+Golf »

Pozdravujem som tu nový a potreboval b som vaše overené rady, máme nášho rodinného golfa 2008, 2,0TDI.

1.problem : kedze nám teraz trošku prituhlo zacal sa objavovat maličky problem. Ked je rano zima zza 0-1stupen tak pri nastartovani mi zasvieti kontrolka chladiacej kvapaliny a velke STOP aby som ju skontroloval. po kontrole, chladica kvapalina je presne medzi min a max.
S autom som presiel par KM aby sa zohrial vypol motor a nastartoval. a nezasvietilo. Toto sa mi stane vzdy ked trosku prituhne. Co stym ?

2. Servo riadenie ide dost tazko. Porovnavam s inými autami, nase druhe polo tam viem otacat aj jednym prstom, bratov golf 2018, tak isto, aj uplne ine auta, vzdy to ide velmi pekne jednoducho. Co som sa dopocul ze v tomto aute je servo elektronicke nie hydraulicke, a ze jedine ako to vybavit je vymena (cca 700e) aky mate na to nazor ???
Dakujem za odpovede
Polo 1,2 benzín trojfarebná strela
Golf V, 2,0 TDI Na ryby + kočík :D

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Golf V Kontrolka chladiča + servo

Príspevok od používateľa frflos »

...1. ocistit kontakty na snimaci vo vnutri nadrzky na chladiacu kvapalinu (take dva drotiky) pripadne ich trochu prihnut ku sebe alebo vymenit nadrzku za novu
...2. ak nie je nikde nic pridrete tuhost serva sa da prisposobit diagnostikou
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Johny213
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 31.08.2019 21:30

Re: Golf V Kontrolka chladiča + servo

Príspevok od používateľa Johny213 »

Ja som menil teraz chladic aj komplet chladiacu. A robi mi to iste. Studeny motor rano nastartujem a svieti kontrolka chladica + stop na palubnom.
Necham 30 sekund pobehat, vypnem motor a po naštartovaní je klud. Ale robi to kazde rano. Skusim ocistit tie kontakty ako pisal vyssie.

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Golf V Kontrolka chladiča + servo

Príspevok od používateľa dream7000 »

niekedy aj nova neorigo nadrzka na chladiacu robi galibu, uz sa mi stalo ze som musel nove reklamovat lebo stale snimac signalizoval nizku hladinu....

Johny213
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 31.08.2019 21:30

Re: Golf V Kontrolka chladiča + servo

Príspevok od používateľa Johny213 »

Tak to vyzera, ze poskrabat trochu tie kontakty v nadrzke pomohlo. Uz to nerobi. 😃

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"