Pokazene otvaranie/zatvaranie okna spolujazdca

2010 - ...
Napísať odpoveď
stevob
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.03.2022 12:15

Pokazene otvaranie/zatvaranie okna spolujazdca

Príspevok od používateľa stevob »

Ahojte,

vcera sa mi pokazilo otvaranie/zatvaranie okna na strane spolujazdca. Po stlaceni tlacitka sa okno nehybe, iba vydava zvlastne zvuky, ako keby tam nieco lupalo, cvakalo. Predpokladam, ze odisiel mechanizmus zdvihania/stahovania.
Mate niekto skusenosti s vymenou? Je potrebne to kalibrovat na diagnostike, alebo sa to da aj v domacich podmienkach? Ktory nahradny vyrobca je dobry, resp. je nejaky, ktoreho nebrat - MaxGear, Esen SKV , AC Rolcar, Miraglio, Van Wezel...? Ceny ND sa pohybuju od 40 do 140€ (VW oem)...

Dik
VW Sharan (2013) 7n 2.0 TDI 103kW BMT manual

oberon
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 01.07.2015 21:34
Bydlisko: Košice

Re: Pokazene otvaranie/zatvaranie okna spolujazdca

Príspevok od používateľa oberon »

Neviem, ako to je riesene v tomto rocniku ale v starsich modeloch VW pouzival take nestastne plastove drziaky skla, ktorych cast sa zvykla odlomit a robilo to presne to, co pises. Vobec by som sa necudoval, keby to bolo riesene stale rovnako. Ja som ich kupil z Aliexpressu za 5€ ale daju sa kupit za par eur aj u nas.
Najlepsie je rozobrat dvere a pozriet, kde je problem aby si zbytocne nekupoval nieco, co nie je pokazene.
Obrázok

Odoslané z motorola edge 20 pomocou Tapatalku


Golf 4 (hatchback), 1.9 TDI AXR 74kW
EIBACH Pro-Kit -30mm
BORBET XL, 7.5X17 ET35 (215/45)
Zadne silentbloky prednych ramien 8N0407181B
Zosilnene silentbloky zadnej napravy 6Q0501541E
Obrázok

stevob
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.03.2022 12:15

Re: Pokazene otvaranie/zatvaranie okna spolujazdca

Príspevok od používateľa stevob »

Tak z ovladacieho kolieska, ktore je napojene na motor sa uvolnilo lanko z drazky a poskodilo sa, preto to robilo tie lupave zvuky (namotavalo sa na osku).
Mam ale druhu otazku - Viete akym momentom mam utiahnut tie drziaky skla - je tam torx na orech a utahuje sa proti smeru hodin? Nerad by som prislabo ani prisilno :)
VW Sharan (2013) 7n 2.0 TDI 103kW BMT manual

Napísať odpoveď

Návrat na "SAIII Sharan 7N + Alhambra"