Závady s elektrikou, pomoc

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
henriskooo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.08.2022 21:38

Závady s elektrikou, pomoc

Príspevok od používateľa henriskooo »

Zdravím, chcel by som sa prosím poradiť,
Mám VW SCIROCCO 2010, a už dlhšiu dobu mám problém s elektrikou, jednoducho mi ako kebyže začalo preblikavat pravý xenon a nejako som to neriešil pretože som si myslel, že je treba iba vymeniť. Po nejakom čase som si ale všimol, že súbežne spolu s tým ako mi bliká xenon, tak mi bliká aj palubovka aj vnútorné svetla na stropnici atď. Samozrejme som bol servise, tam si mysleli že svetlo mi blikalo kvôli starému xenonu, tak mi ho vymenili a nepomohlo to. Po chvíli znova zistili že mi nedobija alternátor, tak mi vymenili aj ten a taktiež to nepomohlo... Taktiež som si všimol, že mi to začne preblikavat ešte viac keď pridám plyn alebo pustím hlasnejšie hudbu. Keď zmacknem brzdu mám pocit že to prestane blikať. Pár krát sa mi stalo, že mi zázračne prestali blikať svetlá, ale prestalo mi fungovať osvetlenie na ŠPZ, po pár dňoch naskočilo ŠPZ osvetlenie ale začalo znova všetko preblikavat... Dnes ako posledná kvapka mi nešlo nastartovat auto, myslel som si že kvôli tomu že dlhšie stalo a že naskočí, no nenaskočilo... Skúšal som dobijat baterku, dať novú a nič..
Išli sme odtiahnuť auto na lane do servisu a popritom ako som bol trochu v pohybe som vyskúšal naštartovať a naskočilo to... Ale nešli mi smerovky, ani okná otvoriť proste väčšia časť elektriky v aute... Neviem si s tým už rady, potrebujem to riešiť no bojím sa to dávať riešiť nejakému elektrikarovi, ktorý by mi to opravoval štýlom pokus, omyl.. Cením si každú radu a odpoveď, ďakujem :)
Naposledy upravil/-a henriskooo v 10.08.2022 15:42, upravené celkom 1 krát.

dodo6
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:57
Bydlisko: okr.Michalovce

Závady s elektrikou, pomoc

Príspevok od používateľa dodo6 »

neviem ci dobra rada,no ja by som na zaciatok poriadne pozrel/vycistil vsetky ukostrenia
ex.VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"