Neštartuje, bez zvuku, budíky svietia

1997 - 2005

Moderátor: xmon

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf IV / Bora. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
Napísať odpoveď
maros93
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.08.2022 14:07

Neštartuje, bez zvuku, budíky svietia

Príspevok od používateľa maros93 »

Ahojte,
poprosím o pomoc.
Ide o golf 4, TDI 81kW, rok 2000.
Ráno som auto zaparkoval, poobede doň nastúpil a nechcelo naštartovať. Budíky svietili, zvuk žiaden pri otáčaní kľúča. Asi to bude mať súvis s tým, že spodné plasty boli demontované, takže aj poistky boli odokryté, pršalo a v tých pár sekundách pri nasadnutí do auta sa tam dostala voda.
Posielam výpis z logu.
Batéria bola v poriadku, dostatočne nabitá, skúšal som ju aj odpojiť a pripojiť, no bez zmeny.
Skotroloval som poistky multimetrom a vyzerali byť všetky ok.
Čo som sa doteraz o tom dočítal, tak chyba by mohla byť v takzvanom CAN-BUS gateway.
Poprípade som si ešte spomenul, že niekedy pri štartovaní robil problém nejaký kontakt ohľadom zeder zabezpečenia pod volantom, no to som vždy vyriešil pootočením volantu, keď sa to stalo. Lenže tie chyby v logu 01314 som tam teraz našiel 1.krát, tak ten kontakt so zederom vylučujem.

Okrem toho sa v logu zobrazil kód ohľadom spínača brzdových svetiel - ten bol pred pár týždňami menený a namontovaný nový originál a fungoval. Či som potom robil diagnostiku si už nespomínam.

Možno ešte pomôže informácia, že som si všimol pod volantom visiaci káblik s očkom na konci. Neviem, k čomu to patrí a či to tak bolo už dlhšie alebo nie.

Poznámky k logu:
O kódoch 17664, 17964 viem rovnako ako o kódoch na adrese 46, to sú pre mňa teraz vedľajšie problémy.
Kódy 01314 sú nové, tie som nepoznal, určie majú súvis s tým neštartovaním.

Čo podľa vás spôsobuje to neštartovanie?

Vopred ďakujem za rady.
Prílohy
1.jpg
2.jpg

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf IV / Bora"