Losí test Volkswagen Multivan

Čo sa deje okolo VW.

Moderátori: Mat28, Saleem

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
admin
Mechanik
Mechanik
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 25.09.2007 12:44
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Losí test Volkswagen Multivan

Príspevok od používateľa admin »

Volkswagen Multivan je veľká, ťažkopádna dodávka s vysokým ťažiskom, a preto nie je na štyroch kolesách najobratnejšia. Dokonale to dokazuje toto nedávne video od spoločnosti KM77.


KM77 priviezla na tento konkrétny test eHybridný variant modelu Multivan. Tento model je vybavený motorom TSI s objemom 1,4 litra spojeným s elektromotorom s výkonom 85 kW a batériou s kapacitou 13 kWh. Na všetkých štyroch rohoch bol tiež vybavený pneumatikami Bridgestone Turanza T005.
22890-novy-volkswagen-multivan-t7.jpg
22890-novy-volkswagen-multivan-t7.jpg (87.34 KiB) 4372 zobrazení

KM77 sa najprv pokúsil o losí test pri ambicióznej rýchlosti 47,8 míľ za hodinu (77 km/h) a prekvapivo neuspel. Vodič síce absolvoval časť testu, ale zadná časť vozidla VW rýchlo vyšla von a vodič nebol schopný udržať kontrolu nad vozidlom.

Zaujímavé je, že publikácia potom zmenila vodiča a Multivan si s novým vodičom viedol o niečo lepšie. KM77 sa domnieva, že to bolo preto, lebo nový vodič prudšie zatočil volantom, čím okamžite aktivoval systém kontroly stability a spôsobil, že sa aktivovali brzdy a dodávka spomalila.

S vozidlom Multivan sa vykonalo niekoľko ďalších testov, ale opäť zlyhalo pri rýchlosti 74 km/h a 73 km/h. Najlepšie prešlo rýchlosťou 69 km/h (42,8 mph), čo je o 1 km/h rýchlejšie ako nedávno testovaný Ford Tourneo Custom. Napriek tomu testujúci konštatuje, že Ford sa správal predvídateľnejšie.

Uskutočnil sa aj slalomový test. VW dosiahol pomerne dobrý výkon, keď dosiahol čas 26,5 sekundy, čo je o niečo rýchlejšie ako dodávka Euniq 5 EV od spoločnosti SAIC.

Napísať odpoveď

Návrat na "Novinky & Tlačové správy"