Piate dvere sa neodomykaju...

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
Hogan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.09.2020 12:39

Piate dvere sa neodomykaju...

Príspevok od používateľa Hogan »

Ahojte, dnes sa mi ndali ovorit piate dvere, centralom otvorim auto, ale piate dvere ani necuknu. Nereaguju na spinac v dverach. Ked podrzim slacene strdne tlacitko na ovladaci, tak sa otvoria (povyskocia a motorcek pekne cisto zavrci), ale ak ich zaroven aj nenadlahcujem, tak ostane zamka zahaknuta a nedaju sa uz otvorit. Po otvoreni pocut akoby ten motorcek po pol sekunde este trochu zabzucal a potom uz to nejde otvorit. Akoby nedosiel na vychodziu/dorazovu polohu, ale to nijako nesuvisi s tym, ze to vobec nereaguje na rucny spinac vzadu...
Ked som to bol skusit o hodinu neskor cez pauzu, tak to zrazu vsetko fungovalo ako ma, krasne aj spinacom v madle. No poobede cestou z roboty znovu to iste... vystupim z nastartovaneho auta a kufor sa neda otvorit... jedine podrzat stredne tlacitko a tahat dvere. Priznam sa, ze som neskusal funkcnost tlacitka v dvrach sofera, vobec mi pri vystupeni neprislo na um.
Vsimol som si, ze po otvoreni soferovych dveri pri nastartovanom motore auto neodisti kufor - vzdy bolo pocut take slabe zavrcanie zozadu hned po otvoreni dveri sofera, ale teraz nic nepocujem.
Dakedy na Fabii som mal podobny problem s otvaranim a bol to mikrospinac v soferovych dverach, ale teraz mi na displeji signalizuje otvorenie dveri dobre (a aj toho kufra, ked ho otvorim).
Letmo som kukol na kabelaz pri pantoch a nevidel som tam nic zle (ma to len 6 rokov). Skusil som prestriekat zamky WDckom, uvidim, ci sa to rozhybe...

Vedeli by ste poradit, kde by som mal hladat problem? Zadna zamka, alebo central, alebo poistky/kabelaz? Prebrazdil som aj cudzie fora a nenasiel som rovnaky problem. Dik moc za radu.
PS: ide o Touran 2016, 5TA
VW Touran 2016 1.6Tdi 81kW

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Piate dvere sa neodomykaju...

Príspevok od používateľa frflos »

...diagnostika? Môže to byť tými soferovymi dverami, kabelazou piatych dverí alebo zámkom piatych dverí. Na diaľku ti asi nikto nepovie presne
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Hogan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.09.2020 12:39

Re: Piate dvere sa neodomykaju...

Príspevok od používateľa Hogan »

Dík za odpoveď.
Stalo sa to včera, nemám vlastnú diagnostiku, tak zatiaľ ešte neviem viac.
Trošku ma zarazilo, že v priebehu dňa, keď som sa chystal na lezenie do kufra to zafungovalo ako hodinky a poobede to znovu nešlo, ale nakoniec sa to dalo otvoriť aspoň tým diaľkovým. Vnútorný spínač na šoférových dverách funguje len na 4 dvere, piate to neotvorí.
Taká bočná otázka... ten centrál má dva samostatné systémy? Jeden zamyká-odomyká (elektromagnetom?) a druhý pootvorí tie piate dvere motorčekom po stlačení spínača?
A ešte jedna. Doporučili by ste nejakú jednoduchú diagnostiku pre Tourana (aj nejaká čína), aby som si vedel aspoň kuknúť čo je vo veci ak budú podobné
malé problémy. Na fabii som si vedel kadečo porobiť sám, tak aj na tomto asi začnem aj s vlastnou diagnostikou. Tunajší VW je nanič a tí by mi vymenia (alebo zničia) pol auta kým niečo opravia.
VW Touran 2016 1.6Tdi 81kW

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Piate dvere sa neodomykaju...

Príspevok od používateľa frflos »

...záleží čo a ako je nakodovane. Či klasické odomknutie alebo aj odskok, takže"okruhov" to má podľa kódovania. Ohľadom diagnostiky skús kontaktovať klubaka jokir, ak má, tak posle
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Hogan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.09.2020 12:39

Re: Piate dvere sa neodomykaju...

Príspevok od používateľa Hogan »

Takze som bol v servise zistit o co ide....
Servisak hned vravel ze to bude ten spinac, pred tyzdnom mal Touareg co presne tak isto otvaral kufor iba podrzanim tlacitka na kluci a bol to zly spinac, tam do neho zatieklo od stieraca. Spinac necvaka tak ako by mal, uz ked sme porovnali zvuk s inym Touranom to bolo pocut, premerali sme ho a je skratovany (zasekol sa v zapnutej polohe). Aj RJ hlasila chybu spinaca. Takze ma caka novy spinac.
Zaujimave bolo, ze manualne prepojenie kontaktov na kabli, co ide do spinaca (su tam iba dva vodice hnedy a modrofialovy) neotvori dvere... Myslite, ze moze byt nejaka zrada aj v elektronike?
VW Touran 2016 1.6Tdi 81kW

Hogan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.09.2020 12:39

Re: Piate dvere sa neodomykaju...

Príspevok od používateľa Hogan »

Tak aby som to uzavrel, a snad to moze pomoct niekomu inemu s rovnakym problemom v buducnosti.... ked som dosiel domov skusil som ten kablik napojit na ten skratovany spinac so zamknutou zamkou a CVAK! otvorilo to... takze asi pocitac ten spinac vyhodnotil ako skratovany a nejako blokoval ten signal cez ten kabel, ale aj ked sme ho uz odpojili a skrat uz tam nebol tak az po starte motora (a pojazdedni) si ten obvod znovu "odblokoval". Jednoduche vymazanie chybovej hlasky RJ na mieste nestacilo.
Ked som kukol blizsie na ten spinac, tak tam vidim na okraji z neho trcat zvnutra v strbinke kusok odlomeneho plastu, teda sa vnutri rozpadol...
PS: novy spinac = cca 150E na trochu starsi Touareg to bolo pred par tyzdnami vraj cca 70E.
VW Touran 2016 1.6Tdi 81kW

Používateľov profilový obrázok
Peťas
Vodič
Vodič
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 09.02.2012 14:49
Bydlisko: OstraVWa

Re: Piate dvere sa neodomykaju...

Príspevok od používateľa Peťas »

Na aliexpressu cca 12$. Měnil jsem ho v zimě - ten samý problém.

Ve VW se už asi opravdu zbláznili - za kousek plastu s mikrospínačem chtít takovou šilenou částku. :roll:
Obrázok - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázok - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázok - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG
Obrázok - Ex: VW Touran 1T1 2.0 TDI DSG

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"