Vybijanie baterie a "cvakanie"

1949 - 2009

Moderátor: majoGIV

Napísať odpoveď
Nesbin
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 17.02.2022 22:14
Bydlisko: Piestany

Vybijanie baterie a "cvakanie"

Príspevok od používateľa Nesbin »

Caute, pred par tyzdnami mi zacalo z nicoho nic vybijat baterku, za 2 dni som nenastartoval. Dnes mi to premeriavali elektrikari a zistili sme ze mi taha 0.5-0.7A v klude, vsetko bolo vypnute. Vytahovali sme aj poistky jednu po druhej ale ziadna zmena. Nestretol sa s tym niekto? Baterka mala napatie myslim medzi 12-13V ked ju merali, napadlo ma aj ci nieje bateria stara lebo neviem kedy bola kupovana, viem len ze by mala mat urcite napatie ked je "ok".

Dalsia vec, zacalo mi pod volantom nieco "cvakat" pri poistkach (ano ta ironia :D) Myslim ze to ide z tohto hnedeho niecoho (foto) ked som sa to snazil vytrackovat, viete poradit co to je a preco by to mohlo robit?

Aj ked som sa toho dotkol tak som citil taky jemny cvak.

Moze toto spolu suvisiet?

Dik.

Obrázok
Naposledy upravil/-a Nesbin v 09.05.2022 21:23, upravené celkom 1 krát.
T4 Transporter 2.5 TDI 66kw 2002

oberon
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 01.07.2015 21:34
Bydlisko: Košice

Vybijanie baterie a "cvakanie"

Príspevok od používateľa oberon »

Napatie mohla mat 12-13 V [volt] , A [amper] je jednotka prudu. (Sorry, ale mi prislo tazko, ked som to precital :D)
S tym cvakanim ti asi neporadim ale to vybijanie moze byt sposobene aj skratom niektoreho clanku akumulatora. Moze to vsak robit ale aj alternator - poskodeny usmernovaci mostik napr.

Odoslané z motorola edge 20 pomocou Tapatalku

Golf 4 (hatchback), 1.9 TDI AXR 74kW
EIBACH Pro-Kit -30mm
BORBET XL, 7.5X17 ET35 (215/45)
Zadne silentbloky prednych ramien 8N0407181B
Zosilnene silentbloky zadnej napravy 6Q0501541E
Obrázok

Nesbin
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 17.02.2022 22:14
Bydlisko: Piestany

Re: Vybijanie baterie a "cvakanie"

Príspevok od používateľa Nesbin »

oberon napísal:
09.05.2022 21:20
Napatie mohla mat 12-13 V [volt] , A [amper] je jednotka prudu. (Sorry, ale mi prislo tazko, ked som to precital :D)
S tym cvakanim ti asi neporadim ale to vybijanie moze byt sposobene aj skratom niektoreho clanku akumulatora. Moze to vsak robit ale aj alternator - poskodeny usmernovaci mostik napr.

Odoslané z motorola edge 20 pomocou Tapatalku
Sorry opravene, niesom elektrikar :D

Fuuu a pomohlo by keby to dam na diagnostiku? Ukaze kde je problem a kde taha prud? V Araveri mi povedali ze 84e/hodinu ked som sa pytal na diagnostiku, tak to by som si uz asi aj kupil ten BT diagnosticky dongle, ci? :D
T4 Transporter 2.5 TDI 66kw 2002

Nesbin
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 17.02.2022 22:14
Bydlisko: Piestany

Re: Vybijanie baterie a "cvakanie"

Príspevok od používateľa Nesbin »

Caute, trochu to tu ozivim a doplnim nove zistenia. Zistil som cca co to cvaka, alebo teda aspon podla positky. Je to 4 poistka ktora ovlada Zadny stierac (nenamontovany) ale aj obvod relatka pomocneho zhavenia. Moze to znamenat nejake problemy so zhavenim, pripadne s relatkom? Znie to ako keby sa snazilo nieco "zopnut" ale hned to aj vypne.

E: ok cvakanie som vyriešil. A v skutku mi zopínalo zadný stierač ktorý nemám 😂 povodne tam asi bol lebo na páčke to mám a asi som to niekedy nechtiac spustil. Tak už len to vybíjanie 🤔
T4 Transporter 2.5 TDI 66kw 2002

Napísať odpoveď

Návrat na "Transporter / Multivan / Caravelle"