meranie teploty paliva G81

2010 - 2014

Moderátor: 4track1031

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
s3ko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 21.12.2016 00:19

meranie teploty paliva G81

Príspevok od používateľa s3ko »

Caute, pri vymene oleja (olejoveho filtra) som si vsimol pritlaceny kablovy zvazok (tenucke drotiky) vrchnym krytom motora, tak som ich posunul nabok, aby sa opatovnym nasadenim krytu opat nestlacili. Na druhy den rano mi zasvietila kontrolka motora na pristrojovke, tak som to napichol na diagnostiku a vyhodilo mi chybu senzora teploty paliva -40°C. Chyba plus. Vygooglil som, ze ta kablovacka bude od toho cidla, tak som este trochu posprtal do toho, dal som do inej polohy. Po dalsom starte motora kontrolka zhasla.
Vacsinou mam odsladovane, ze pri beznej jazde (pomalom nahrievani motora) mi teplota oleja oproti teplote chladiacej kvapaliny zaostava o 10 az 15°C. Po vymene oleja mi zaostava o 15 az 20°C. Teda mam pocit, ze sa chladenie nahrieva rychlejsie. Najprv som myslel, ze olej sa potrebuje zabehnut, nahriat sa na urcitu teplotu a potom sa to vrati. Nic sa vsak nezmenilo, hoci som ho uz mal na 100°C.
Je mozne, ze mi kvoli chybnej hodnote teploty paliva aj teraz v lete bezia zhavice?
Chcel som si cez diagnostiku overit v meraniach (08) motora hodnotu teploty G81(skupina 07), ale mam to v sedom. Neviem to spustit. Moze to byt diagnostikou, alebo to viem ovplyvnit? Diagnostiku mam iba taku cinsku z Ebaya.
Ak ste sa docitali az sem, vdaka. :-)
VW Passat Variant 12/2011 103kW 2.0TDi

Používateľov profilový obrázok
ejne
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 10741
Dátum registrácie: 06.06.2008 21:59
Bydlisko: SLC
Kontaktovať používateľa:

Re: meranie teploty paliva G81

Príspevok od používateľa ejne »

Aku mas teraz teplotu paliva. ? .
Najprv sa ucime chodit a hovorit. A neskor sa ucime sediet a drzat hubu
EX: VW Passat 2.0/103kw Sportline TDI = Moje presuvadlo
VW Passat 2.0/125kw Highline
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
s3ko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 21.12.2016 00:19

Re: meranie teploty paliva G81

Príspevok od používateľa s3ko »

ejne napísal:
16.08.2021 08:24
Aku mas teraz teplotu paliva. ? .
Problem je v tom, ze mam ten lacny kabel a ten komunikuje s riadiacou jednotkou motora len cez UDS protokol nie cez CAN. A na merane hodnoty sa v tejto jednotke nedostanem. Mam to tlacitko "sede". Takze sa k tej teplote neviem dostat. Ostatne jednotky mi komunikuju cez CAN.
A teraz aktualne. Dlhsie som nereagoval, lebo sa to vyriesilo. Pohybal som trochu s kablikmi a uz ma to neotravovalo. Az kym som zasa nemenil olej a nedaval dole vrchny kryt motora. Ale kable k tomu snimacu uz boli poznatelne poskodene. Zasvietila kontrolka motora. Asi 2krat som do nich posprtal a odtrhli sa. Tak som ich skratil a napajkoval na piny konektora. Chybu som vymazal a zatial nevyskocila. Tak este by stalo za to ist niekde overit tu meranu teplotu.
VW Passat Variant 12/2011 103kW 2.0TDi

Používateľov profilový obrázok
s3ko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 21.12.2016 00:19

Re: meranie teploty paliva G81

Príspevok od používateľa s3ko »

ObrázokPripajam foto
Prílohy
20220512_111805.jpg
VW Passat Variant 12/2011 103kW 2.0TDi

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B7"