Cvrlikanie od spolujazdca

Opravy a problémy

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
Humajko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.11.2020 15:31

Cvrlikanie od spolujazdca

Príspevok od používateľa Humajko »

Ahojte, už pár mesiacov sa mi v aute ozýva jemné cvrlikanie z motora/prístrojovky od spolujazdcovej strany. Cvrlikanie sa prejavuje pri konštantnej rýchlosti, najviac to počuť v dedine, keď si plachtím tak 50 km/h a len tak šteklím plyn. Akonáhle pustím plyn alebo začnem pridávať, ihneď to stíchne. Na diag nie je nič, nájazd je 60 000 km, motor 1.2 TSI 77 kw, rok 2017. Neviem či to riešiť alebo sa vykašľať na to a proste nebyť taký perfekcionista. :D Díky

Používateľov profilový obrázok
Prelude
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.04.2010 18:14

Re: Cvrlikanie od spolujazdca

Príspevok od používateľa Prelude »

Mne sa takmer od nova ozyva "cvrlikanie", ktore som tiez dlho nevedel identifikovat. Zdalo sa mi, ze vychadza zo strany spolujazdca, ked som spolujazdca mal, pocul to zo strany vodica. Cize to bolo v strede a nakoniec som zistil, ze to robi schranka na okuliare v strope. Doteraz som sa toho nezbavil, pomaha iba zatlacenie na kryr schranky. Tiez mi to robi iba pri urcitych otackach, resp. pri "mierne traslavej" ceste.

Odoslané z SM-G780F pomocou Tapatalku

Golf V 1,4 59kW Edition
Golf VII 1.5 TSI ACT 110kW Highline R-Line

booboo83
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 18.11.2012 17:12

Re: Cvrlikanie od spolujazdca

Príspevok od používateľa booboo83 »

Cvrlikanie som mal od novoty (2013) pri 50-60 kmh na tempomate, v servise samozrejme nic nepoculi... Nakoniec som zistil, ze problem je vo vlnovcovej hadici odvetravania palivovej nadrze v priestore motora (TPI 2036393/4 a 2040919/2). Vlnovcova hadica je nahradena hladkou hadicou z materialu eco, ale supol som tam aftermarket palivovu hadicu (codan rubber). Dalsie dostupne info: https://www.golfmk7.com/forums/index.ph ... es.365636/ Inak po vybrati sa da vlnovec dalej vyuzivat, napr. aj ako pistalka ;) https://www.youtube.com/watch?v=darZw6-rbbE

Swerph
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12.01.2022 20:47

Re: Cvrlikanie od spolujazdca

Príspevok od používateľa Swerph »

Mne to robi spolujazdcova priehradka na odkladanie veci. Staci ze ju otvorim a silnejsie zavriem a prestane to, ale je to dost otravne v kuse to pocuvat

booboo83
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 18.11.2012 17:12

Re: Cvrlikanie od spolujazdca

Príspevok od používateľa booboo83 »

Moze byt, vlnovec to robil pri cca konstantnych 50 kmh, stacilo jemne pridat (ubrat) a nacas to prestalo. Od 2015 mal byt nahradeny eco hadicou, pod kapotou sa daju lahko rozoznat. Takze ak je tam uz eco hadica, zdroj cvrlikania treba hladat inde, napr. teda v priehradke.

S prehriadkou vsak problem nemam, ale nenasiel som ani nic konkretne, jedine na inom fore problem pri prejazde nerovnosti a riesenim bolo premazanie gumenych casti a vytlmenie vnutornej hrany https://www.golfmk7.com/forums/index.ph ... st-7106913

Napísať odpoveď

Návrat na "PORUCHY a SERVIS"