Závada na ESP + porucha motora

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
Snurko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.12.2020 10:09

Závada na ESP + porucha motora

Príspevok od používateľa Snurko »

Pozdravujem všetkých. Chcel by som sa podeliť o problém, ktorý sa mi v poslednom čase vyskytuje na aute a zároveň Vás poprosiť o radu, ak sa niekomu z Vás niečo podobné stalo. Po štarte sa mi občas rozsvieti závada na ESP a následne porucha morora. Po opätovnom naštartovaní je to už OK a motor beží v poriadku. Chyba sa vyskytuje sporadicky, cca raz za mesiac - dva. Auto bolo na diagnostike v dvoch nezávislých servisoch - neukazuje žiadnu chybu. Za každú radu budem vďačný. Golf 6, 1.4, 59kW, 5K1
VW Golf 6, 1.4, 59kW

purplesticks
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.04.2018 11:41
Bydlisko: Košice

Re: Závada na ESP + porucha motora

Príspevok od používateľa purplesticks »

U mňa to spôsobuje nízke napätie na batérii. Je to signál, že batéria je buď na hrane svojej životnosti, alebo je ju potrebné manuálne dobiť. Nieje to chyba ESP. Len RJ vyhodnotí nízke napätie a preto vyskočí chybová hláška, ktorá následne zmizne.
VW Golf VI 2.0 TDI 2011 103kw CR - CFFB

Snurko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.12.2020 10:09

Re: Závada na ESP + porucha motora

Príspevok od používateľa Snurko »

Ďakujem za radu. Vyskúšam premerať batériu, resp. ju asi aj manuálne dobijem, keďže zatiaľ nebola ani raz nabíjaná.
VW Golf 6, 1.4, 59kW

Luboss69
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.06.2010 21:01
Bydlisko: Levice

Re: Závada na ESP + porucha motora

Príspevok od používateľa Luboss69 »

Ahoj,ako si to prosím poriesil nakoniec? Mám to isté.Dakujem

Snurko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.12.2020 10:09

Re: Závada na ESP + porucha motora

Príspevok od používateľa Snurko »

Ahoj, tiež som skúšal čokoľvek, hľadal som chybu. U mňa to nakoniec spôsoboval odlučovač oleja. Bol celý zanesený, resp. upchatý. V autoservise mi ho vymenili a odvtedy auto šlape bez problémov. Chyba sa odvtedy neukázala ani raz.
VW Golf 6, 1.4, 59kW

Luboss69
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.06.2010 21:01
Bydlisko: Levice

Re: Závada na ESP + porucha motora

Príspevok od používateľa Luboss69 »

Caf,
tak ja som bol dnes konecne v servise a chyba bola vraj vo ventile odvetrania palivovej nadrze.Uvidime neskor,ci bude klud.

Snurko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.12.2020 10:09

Re: Závada na ESP + porucha motora

Príspevok od používateľa Snurko »

Ja som ten ventil preventívne vymenil už skôr, tiež som čítal, že sú s tým problémy. Daj potom vedieť, či to pomohlo.
VW Golf 6, 1.4, 59kW

noronoro123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.02.2022 14:59

Re: Závada na ESP + porucha motora

Príspevok od používateľa noronoro123 »

Snurko napísal:
27.12.2020 10:22
Pozdravujem všetkých. Chcel by som sa podeliť o problém, ktorý sa mi v poslednom čase vyskytuje na aute a zároveň Vás poprosiť o radu, ak sa niekomu z Vás niečo podobné stalo. Po štarte sa mi občas rozsvieti závada na ESP a následne porucha morora. Po opätovnom naštartovaní je to už OK a motor beží v poriadku. Chyba sa vyskytuje sporadicky, cca raz za mesiac - dva. Auto bolo na diagnostike v dvoch nezávislých servisoch - neukazuje žiadnu chybu. Za každú radu budem vďačný. Golf 6, 1.4, 59kW, 5K1
cavko a nemal si problem aj s trhanim auta pri akceleracii a chod valcov motora? dik

Snurko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.12.2020 10:09

Re: Závada na ESP + porucha motora

Príspevok od používateľa Snurko »

Mal som problém s chodom valcov, ale tam bola na vine zapaľovacia cievka. Čo sa týka akcelerácie auta pri rozbehu (najmä pri prvom štarte) tam to tiež nebolo OK, ale po výmene zaneseného odlučovača oleja sa to dalo do poriadku.
VW Golf 6, 1.4, 59kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"