Spínač na hlavné svetlo

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
mikemo38
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.12.2011 20:51

Spínač na hlavné svetlo

Príspevok od používateľa mikemo38 »

Dobrý deň,
Mám Touran join 2018. Na hlavnom svetelnom spínači, nieje poloha auto. Keď je na nule, tak svietia LED parkovačky, ale nemám podsvietené budíky, tie sa podsvietia iba niekedy, tak neviem či je senzor zlý alebo aká je logika, lebo napríklad po tme na parkovisku neboli podsvietené, ale cez deň pri jazde sa to niekedy zapne.
Zaujímalo by ma, či sa dá aktivovať cez diagnostiku stále podsvietenie budíkov. Dá sa aj cez diagnostiku aktivovať leaving home? To mi tam tiež chýba, resp. Bude lepšie namontovať spínač s polohou Auto?
Ďakujem za rady.

dodo6
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:57
Bydlisko: okr.Michalovce

Re: Spínač na hlavné svetlo

Príspevok od používateľa dodo6 »

Ahoj
Ked je na nule,nemas nahodou Led denne svietenie? to by asi vysvetlilo to podsvietenie budikov.Malo by byt ze pri dennom svieteni sa budiky podsvietia podla snimaca slnec.svitu (cim viac svetla tym viac podsvieti aby si skrz slnec.svetlo videl) a prave pri tme nepodsvieti aby ti pripomenulo zapnut hlavne svetla a nejazdil z dennym svietenim.Snad mi to niekto potvrdi/vyvrati
ex.VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Spínač na hlavné svetlo

Príspevok od používateľa frflos »

...v polohe nula ti isto nesvietia parkovacky, ale denne svietenie. Nevidim dovod aby boli cez den podsvietene budiky, ale keby si moc chcel, tak mozno zmenou eeprom v budikoch by to islo urobit. Vypinac s funkciou AUTO ti nic nevyriesi ten ti len zapne hlavne svetla
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

dodo6
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:57
Bydlisko: okr.Michalovce

Re: Spínač na hlavné svetlo

Príspevok od používateľa dodo6 »

no neviem.sice mimo temu,ale uz na starom golfe 6 to mam tak ze pri dennom svieteni mi svietia iba rucicky a ciferniky svietia podla vonkajsieho svetla.a cim viac sa stmieva tym menej ciferniky svietia,ostavaju iba rucicky,logicky mi to dava vediet ze mam zapnut hlavne svetla a nejazdit z dennym svietenim.(okrem toho ked sa stmieva,to pripomenie zapnut svetla napr.v tuneli,kde naraz ostanu svietit len rucicky...ked nemam funkciu auto ma vypinaci)
ex.VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

mikemo38
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.12.2011 20:51

Re: Spínač na hlavné svetlo

Príspevok od používateľa mikemo38 »

OK, jasné. Pochopil som. Na Starom som mal spínač auto, tak som neriešil.
Takže to dáva zmysel a mám prepnúť na z LED denného na stretávacie v tme. Ďakujem!

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"