Problémy s elektronikou a asistentami

Opravy a problémy

Moderátor: sirdo

robo.vonjahrndorf
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.09.2021 20:30

Problémy s elektronikou a asistentami

Príspevok od používateľa robo.vonjahrndorf »

Čaute,

Aké máte skúsenosti s Golfom 8?
Od Apríla 2021 mám Golfa 8 Variant 2.0 TDI, auto pekné, motor vynikajúci, ale elektronika, asistenti, Infotainment je jedným slovom katastrofa!

Problémy/chyby, ktoré sa vyskytli:
-Keyless Access - Auto sa sporadicky po priblizeni kľúča odomkne,  napriek tomu, že tato funkcia je v menu vypnutá, Auto sa sporadicky nedá odomknúť ani zamknúť bezklučovo, problém sa opakuje aj po odstavení vozidla.
- Lane Assist - nefunguje správne, náhodne robí korekcie keď nemá, pri jazde v strede jazdného pruhu a na rovnej ceste, píše že udržujte vozidlo v strede pruhu a vozidlo je v strede pruhu a potom prišla biela výstraha, potom červená a začal prudko brzdiť na úplne rovnej ceste
- ACC - nerovnomerna vzdialenosť,  pri rovnakej rýchlosti až veľmi veľký odstup, alebo naopak dobrzdi až v poslednej chvíli, vozidlo pred sebou zaregistruje v iných vzdialenostiach
- Navigácia - dlho sa načítava, alebo sa nenačíta vôbec, po 3 týždňoch sa prvýkrát ozvalo hlásenie o dopravnej zápche, hlási spoplatnenú diaľnicu po jej opustení, mimo trasu a neskoro, zobrazuje nezmysli
- Rozpoznávanie dopravných značiek - v navigácií zobrazuje značky cez seba, zobrazuje nesprávne značky a obmedzenia, nahodne načíta značku, po chvíli ju svojvoľne zmení, niektoré rýchlosti ignoruje, nerozozná koniec obce, pri prechode štátnej hranice si svojvoľne upraví limit na prekročenie maximálnej rýchlosti z 10 na 0
- Infotainment - vydáva čudný zvuk - "ding", vypisuje, že nie je dostupné internetové pripojenie, nezobrazuje hodiny, iba --:--, píše že nie je zvolený hlavný užívateľ, zmiznú hodiny, objavuje sa raz Welcome to Volkswagen, Willkommen, inokedy užívateľ, preblikáva 1 nová správa (pri zemeguli), systém si robí co chce, dlho načítava, občas sa natvrdo reštartuje, zmení nastavenia
- zamrzne prehrávanie MP3, nejde posunúť skladba, prepnúť  nič
- Parkovacia kamera - sporadicky bliká a trasie obraz, dlho sa zapína, zamrzne a reštartuje sa celý systém, vypisuje "chyba parkovacieho asistenta"
- ACC - pri nastavenej rýchlosti nerozozná vozidlo pred sebou, pri zapnutej 50km/h takmer vpálilo do brzdiaceho auta predomnou, 2x!!!!
- od výmeny MMI  celkovo vyššia spotreba a horšie radenie
- Side Assist - vypíse chybu "Side Assist nie je k dispozicii", svieti vystrazna kontrolka po zapnutí zapaľovania
- SOS Assist, Exit Assist, Front Assist, Emergency Assist, Travel Assist - vypisuje chybové hlásenie, že nie sú k dispozicii
- Volant - za jazdy vypíše prevezmite riadenie, aj keď ho držím, treba s volantom doslova pomykať, kapacitný volant nereaguje
- Ovládanie klimatizácie - "základné zobrazenie" len s AC a vnútorný obeh, nejde nastaviť teplota ani žiadna iná voľba, teplota sa vždy vráti na jednu hodnotu. (Tento problém už bol 10.5. reklamovaný  a udajne odstránený)
- po opravách pribudlo tlačidlo "max A/C"
- cez stredove prieduchy nefuka vzduch
- pri zapnutí vyhrievanie volantu sa nezobrazí menu klimatizácie (pred opravami sa zobrazovalo)
- Bluetooth - Problém pri pripojení telefónu cez BT, nepripája sa automaticky, treba už sparovaný telefón pripojiť manuálne. Nezobrazuje všetkým mená kontaktov  pri väčšine len čísla
- po niekoľkých mesiacoch sa importovali kontakty, ale zmazali sa obľúbené kontakty
- pri vytáčaní hovoru a zmene hlasitosti zostane na pravom budiku namiesto tachometra voľba ukazovania na budíku

Auto bolo 4x v servise, dva razy urobili upgrade software, potom vymenili riadiacu jednotku, potom mi oznámili že reklamované chyby sa neprejavili a auto je vlastne úplne v poriadku. Katastrofa!

Už vážne netuším čo mám robiť.

martinko76
Vodič
Vodič
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 26.01.2020 19:44
Bydlisko: Poprad

Re: Problémy s elektronikou a asistentami

Príspevok od používateľa martinko76 »

Znova by som to reklamoval.Nech si sadne technik do auta a ist s nim mu to ukazat.

robo.vonjahrndorf
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.09.2021 20:30

Re: Problémy s elektronikou a asistentami

Príspevok od používateľa robo.vonjahrndorf »

Bol som v Porsche na Dolnozemskej v Bratislave už veľakrát, spravili SW aj HW úpravy a stále nič. Aj s technikom som jazdil a ja neviem, bud nechcú alebo to naozaj nevedia opraviť.
Niektoré chyby sa objavujú náhodné a nie vždy sa počas jazdy prejavia - podľa servisu sa pri ich skúšobnej jazde nikdy neobjavili, prekvapivo sa objavia iba keď jazdím ja. Fotky a videá chýb najprv odomna pýtali, potom ich neuznali a tvrdia, že auto je v poriadku.
Všeličo som čakal od nového auta, ale toto nie.

marbar639
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.10.2021 11:03

Re: Problémy s elektronikou a asistentami

Príspevok od používateľa marbar639 »

Ahoj. Zrejme dobrý kus. Mal som takúto toyotu corrolu. Viac v servise ako doma. Das ist unmoglich. Toyota sa nekazí. Mám golf variant 1,5 od mája a som s nim nadmieru spokojný. Jedine čo z toho čo si spomínal registrujem občasne zatrasenie volantom uprostred pruhov a pri zahmlenom čelnom skle mi dnes svietil výstražný trojúholník a vypísalo, že front asist nie je k dispozícii, po odhmlení zhasol trojúholník a fungoval normálne. Čo ma dnes zarazilo, že mi nestriekal ostrekovač, ktorý má byť vyhrievaný, ale nenašiel som nikde, ako to funguje, alebo s čím sa to zapína. Viete niekto poradiť? Inakšie spokojnosť s pohodlnosťou, spotrebou, .....

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Problémy s elektronikou a asistentami

Príspevok od používateľa frflos »

...ak mas vyhrievane ostrekovace, tak len samotne trysky, no ked ti zamrzne voda v nadrzke alebo v hadickach, tak su ti vyhrievane trysky na dve veci a vyhrievanie sa nezapina nikde funguje automaticky
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

marbar639
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.10.2021 11:03

Re: Problémy s elektronikou a asistentami

Príspevok od používateľa marbar639 »

nerozumiem, ale asi ty si tu šef a nikto iny to nečíta a kedže to zmažeš tak si to ani prečítať nemôže. som tu na problémoch s elektronikou, tam akože taký problém nemôže byť a nikto sa s tým stretnuť nemohol? ok

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Problémy s elektronikou a asistentami

Príspevok od používateľa frflos »

...hmm asi ozaj nerozumies, ked reagujes na to co mam napisane v kazdom prispevku. To co je napisane pod ciarov je napisane v podpise a zobrazuje sa v kazdom mojom prispevku a nepatri to len tebe. Reakcia na tvoj prispevok je nad ciarou, a ked si jej neporozumel to ma mrzi

...ale skusim este raz: mas vyhrievane len trysky ostrekovacov a ked ti zamrzne voda v nadrzke alebo v hadickach, tak ti vyhrievane trysky nic nepomozu a zapinaju sa automaticky po nastartovani (ak su ozaj vyhrievane a nic sa nezmenilo pri vyrobe G8)
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

robo.vonjahrndorf
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.09.2021 20:30

Re: Problémy s elektronikou a asistentami

Príspevok od používateľa robo.vonjahrndorf »

marbar639 napísal:
22.12.2021 18:47
Ahoj. Zrejme dobrý kus. Mal som takúto toyotu corrolu. Viac v servise ako doma. Das ist unmoglich. Toyota sa nekazí. Mám golf variant 1,5 od mája a som s nim nadmieru spokojný. Jedine čo z toho čo si spomínal registrujem občasne zatrasenie volantom uprostred pruhov a pri zahmlenom čelnom skle mi dnes svietil výstražný trojúholník a vypísalo, že front asist nie je k dispozícii, po odhmlení zhasol trojúholník a fungoval normálne. Čo ma dnes zarazilo, že mi nestriekal ostrekovač, ktorý má byť vyhrievaný, ale nenašiel som nikde, ako to funguje, alebo s čím sa to zapína. Viete niekto poradiť? Inakšie spokojnosť s pohodlnosťou, spotrebou, .....
Tak aspoň Tebe všetko funguje. Dobre skoro všetko :lol:
Asi naozaj vadný kus. Ale podla múdrych pánov z VW a ešte mudrejších z Porsche na Dolnozemskej je to auto uplne v poriadku. A to co popisuje vyššie je štandardné fungovanie. :zzz:
Toto ma zabilo.

Používateľov profilový obrázok
jano_m
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: 06.04.2009 16:36
Bydlisko: 90% - KE, 10% - SV

Re: Problémy s elektronikou a asistentami

Príspevok od používateľa jano_m »

No dosť problémov píšeš... neskúšal si riešiť problém v inom servise ?

Mám Golf VIII Variant R-Line 1,5TSI, ale elektronika mi také trampoty nerobí... občas sa stalo, že parkovacia kamera zblbla, resp. zamrzla, ale odvtedy dosť aktualizácií prišlo...

apropo tu je článok ohľadne údajnej zvolávačky, som zvedavý.

https://autogratis.sk/jazdite-na-golfe- ... BPDeS5Oh6w
Obrázok
VW PASSAT 3BG, 1.9 TDI (AVF), 165 koníkov - chip by Diesel Technology

marbar639
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.10.2021 11:03

Re: Problémy s elektronikou a asistentami

Príspevok od používateľa marbar639 »

Zdravím.
Momentálne mám 2 nové problémy. Chcem sa opýtať či sa s tým niekto nestretol. Prvý je s nastavením teploty. Teplota nastavená na 22 a fúka veľmi horúci vzduch. Uberám a nič sa nedeje až dokiaľ nedôjdem na LO, vtedy začne fúkať studený. Bol som v servise a vraj to poriešili softwérovo. Pri odchode to fungovalo. Včera som išiel po diaľnici a zas fúkal horúci vzduch a teplota neklesala až na LO začal fúkať studený vzduch. Keď som vošiel do mesta, tak to zrazu funguje, ako keby pri vyšších otáčkach a vyššej rýchlosti (vyššia teplota motora?) ovládanie nefunguje.
Druhý problém - zapol som po dlhšej dobe vyhrievanie sedadla. Keď už mi bolo teplo, tak som ho vypol. Po znovunaštartovaní mi svietilo vyhrievanie sedadla. Vypol som ho a dnes ráno po naštartovaní to svietilo zas a to sa opakovalo ešte trikrát. Keď som to zavolal do servisu, tak ma poslal nech to vyskúšam na spolujazdcovom sedadle. Tam to nerobilo a prestalo to aj na vodičovom sedadle. Nemal ste niekto podobný problém.
Ďakujem za info.

Napísať odpoveď

Návrat na "PORUCHY a SERVIS"