Golf VII. chladiaca kvapalina

Dieselové motory

Moderátor: sirdo

mirosp
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.11.2021 13:05

Golf VII. chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa mirosp »

Ahojte, chcel by som vás poprosiť o radu...kúpil som Golf 1.6 2017 nafta, asi 3 mesiace po kúpe mi vyhodilo chybu Skontrolovať stav chladiacej...auto má 160 000 km, prvé kroky boli výmena rozvodov a vodnej pumpy...nezabralo, druhý krok bola výmena hadíc kde mechanik videl "známky" úniku, vymenil sa aj EGR, vymenila sa celá chladiaca v systéme...Pár km a znova...3x sme na zdvihaku s lampášom hľadali úniky, nikdy sme nič nenašli, pod autom nie je nikdy ani kvapka vody...voda sa stráca pomerne vo veľkom množstve t.j. za 200km aj 2-3 deci vody...Auto ide normálne, v chladiacej nie je olej, v oleji nie je chladiaca...

Nie som mechanik ani znalec ale aspoň čo to o autách viem, každopádne, keď mi ukáže chybu a otvorím kapotu v nádržke je voda uplne dole pod minimom, ked ju otvorím do nádržky natiahne viac ako max chladiacej, skúsil som pojazdiť, znova chyba a znovu to iste ale už nenatiahlo tak ako predtým ale dajme tomu o 0,5 cm menej a takto to ide až pokym "nenatiahne" len po minimum, potom dolejem...

Posledná vec čo podľa mňa a podľa fóriek a mechanikov sa dá v tomto prípade vymeniť je tá ohavnosť v predu, veľký chladič (pokiaľ sa nemýlim chladič výfukových plynov) cez ktorý môže unikať voda do "motora"...

Do auta som investoval už mooooc peňazí a jedine čo chcem je opraviť ho a posunúť ďalej a ísť do benzínu.

ĎAKUJEM ZA KAŽDÚ RADU.

Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Golf VII. chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa Maher »

Ja som mal na G5 2 problémy s chladiacou. jeden bol deravy/rozožratý od chladiacej a ten tiekol a druhý je senzor ktorý v zime sem tam hlási nedostatok chladiacej, ale to tebe asi nepomoze. no chladič treba poriadne skontrolovať ono je to dosť korozívne a vie to doslova zožrať..
VW Golf V 1.4 16V Black

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: Golf VII. chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa misoR »

Povedz mechanikovi, nech ti spoji hadice, ktore idu do toho chladica nasavaneho vzduchu, pojazdi tyzden dva a ak nebude unik, vies, kde je problem. Treba ale pocitat s tym, ze auto bude mat nizsi vykon a vyssiu spotrebu.

etemo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 09.06.2015 09:28

Re: Golf VII. chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa etemo »

Ahojte,
ja mám taktiež problém s chladiacou zmesou.
V piatok mi menili rozvody a vodnú pumpu, mechanik mi auto odovzdal tak, že v nádobe bola hladina G13 nad maximom. Auto som dlhšie vyskúšal až dneska, aj svižnejšie (140 - 150 km/h) a po vypnutí motora som chcel skontrolovať hladinu... a vyrovnávacia nádoba bola prázdna. Samozrejme som ju neotvoril, až ráno, keď bude studený, ale myslíte, že je nejaký problém súvisiaci s výmenou vodnej pumpy, alebo je to normálne a treba len doliať G13 (možno ešte nebol systém úplne odvzdušnený)?
Pred výmenou vodnej pumpy nikdy problém nebol, pri studenom stave bola hladina medzi MIN a MAX, po zohriatí nad MAX.
Ďakujem

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Golf VII. chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa frflos »

...dolej nemrznucu a po dalsej jazde uvidis ci je problem alebo sa len ustalila hladina po otvoreni termostatu
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: Golf VII. chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa misoR »

Si po výmene rozvodov. Daj tomu nejaký čas. Keď po par stovkách km budeš musieť dolievat, hľadaj problém.

etemo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 09.06.2015 09:28

Re: Golf VII. chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa etemo »

Ahojte,
dneska ráno som to skontroloval a teraz bola hladina medzi MIN a MAX (bližšie k MAX). Asi naozaj dám mu pár stoviek km a potom uvidíme.
Ďakujem ešte raz za rady

Pheneus
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.10.2022 14:22

Re: Golf VII. chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa Pheneus »

Ahojte, mám golf 2018 1.6 TDI, 160 000km, strácala sa mi chladiaca kvapalina, mláčka pod autom nebola. V servise mi vymenili intercooler. Starý intercooler mal známky prítomnosti vody a bol skorodovaný vo vnútri. Prešiel som cca. 500km a voda sa opäť stráca. Neviete, kde môže byť problém, alebo je normálne, že po výmene intercoolera a naliatia novej chladiacej kvapalina to kleslo pod min. hranicu po 500km? Ďakujem.

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Golf VII. chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa dream7000 »

dolej ,jazdi a uvidis ci sa straca alebo nie, inu radu asi nedostanes, ak sa bude stracat tak mas problem...ak nie tak to bude v poriadku

septim
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23.02.2017 13:02

Re: Golf VII. chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa septim »

Ak sa bude stracat dalej, vysoko pravdepodobne to bude vodna pumpa, casty problem koncernu ze pumpy odchadzaju skoro, kludne aj po 50000km uz boli pumpy KO.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"