VW Golf Sportsvan 2015 otázky

Elektronika vozidla + všetko vo vnútri

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Vladenko_007
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.10.2021 18:16
Bydlisko: Košice

VW Golf Sportsvan 2015 otázky

Príspevok od používateľa Vladenko_007 »

Zdravím.

Hľadal som na fóre nejaké informácie ohľadom niektorých funkcii na aute VW Golf Sportsvan 1.4 TSI DSG7 92kw a nenašiel som.

1. Je možné zmeniť jazyk navigácie? Prehľadal som všetky nastavenia v navigácii a nič som nenašiel. Aktuálny jazyk je čeština.
Aktualizoval som mapy a viem že sú v zložkách aj iné jazyky ako CZ. V menu NAVI som to nenašiel. Vie ma niekto naviesť kde sa
to nastavuje?
Ďakujem.

2. Mám multifunkčný športový volant na ktorom je všetko možné ale nikde nevidím ani som nenašiel tačidlo pause(prehrávanie hudby) alebo mute (napr. rádio. Je tam hlasitosť a prepínanie skladieb. Na volante je aj hlasové ovládanie čo samozrejme nie je aktívne lebo to nebolo vo výbave. Takú drobnosť ako stíšenie hlasitosti neviem nájsť. Prosím neradte mi podržať hlasitosť mínus pokial nebude 0. :lol:
Ďakujem.

3. Dorábal už niekto na takýto Golf parkovaciu/cúvaciu kameru? Ak áno koľko vás to stálo? Originál do znaku VW alebo neorigo. Som zvedavý na cenu.
Ja som písal do jednej firmy v Košiciach a napísali mi 780€ origo z montážou. A 450€ neoriginál do svetielka alebo kľučky.
Príde mi to ako trošku dosť.

Auto je inak dovoz nemecko servisované z predlženou zárukou až do 146 tisíc v autorizáku Kuhne.
Má 152 tisíc a motor krásny chod a prevodovka DSG7 radí krásne. Takže už je čas aby som čakal nejaké problémy čo? :D :D
No dúfam že nebudú.

Vopred Ďakujem za odpovede.

Rádio mám 3QOO35846 Hardware:820
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG model (2016)

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: VW Golf Sportsvan 2015 otázky

Príspevok od používateľa misoR »

1. Jasne, ze sa da. Netreba nastavovat navigaciu, ale chod do menu a tam zvol nastavenia. MAla by tam byt mozna aj slovencina. V mapach su podklady pre hlasove pokyny navigacie. A pozor, ked si nastavis slovencinu, tak neviem, ci aj jazyk navigacie sa neprepne na anglictinu, vyskusaj.

2. S tlacidlom na hlasove ovladanie sa ti radio nahodou nestisi? Vyskusaj.

3. Nedokazem uplne odpovedat, lebo v golfe som nedorabal, kedze tam uz bola. Dorabal som ale v Octavii, kamera vysla okolo 75 eur a robil som to sam. Potom este kalibracia za 50, ale to nebolo nutne. Na golf sa da zohnat kamera v logu otvarania kufra za cca 170 eur, resp 190, ak chces high, ktora ma dynamicke ciary a rozne rezimy obrazu. Samozrejme, vo firmach, ktore sa tym zaoberaju a dodaju originalny diel, to vyjde drahsie. Kamera, o ktorej pisem, je z Ali, ale od originalu ju nerozoznas. Podla cisla dielu mas zrejme discover media, ktore bude s kamerou kompatibilne.

Mas pravdepodobne DSG so suchymi spojkami. Nechcem malovat certa na stenu, ale je to prave menej spolahliva prevodovka.

Používateľov profilový obrázok
Vladenko_007
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.10.2021 18:16
Bydlisko: Košice

Re: VW Golf Sportsvan 2015 otázky

Príspevok od používateľa Vladenko_007 »

Nastavenie som skontroloval a mám tam slovenčinu.

To tlačidlo na hlasové ovládanie som skúšal a po stlačení sa mi jedine zobrazí na displeji že pre aktiváciu hlasového ovládanie mám kontaktovať
predajcu. Niečo v tomto zmysle.

Čo také bežné sa stáva z prevodovkou tohto typu? Mám nájazd cca 10-12 tisíc ročne. Ak ešte dá bez problémov trebárs 3-4 roky a niečo prdne tak nemám problém dať do opravy napríklad 1000 eur. Ale nemám ani šajnu čo so tam kazí a koľko stojí oprava.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG model (2016)

Používateľov profilový obrázok
Vladenko_007
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.10.2021 18:16
Bydlisko: Košice

Re: VW Golf Sportsvan 2015 otázky

Príspevok od používateľa Vladenko_007 »

Malý update.
Keď nastavím češtinu prepne všetko do češtiny. Ak dám do slovenčiny tak táto hláška.
neviete niekto prečo má problém zo sk jazykom do NAVI?
ScreenHunter_565.jpg
ScreenHunter_565.jpg (84.01 KiB) 1315 zobrazení
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG model (2016)

Používateľov profilový obrázok
maxipes6
Vodič
Vodič
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 18.05.2009 14:47
Bydlisko: Sobotište

Re: VW Golf Sportsvan 2015 otázky

Príspevok od používateľa maxipes6 »

Ak si dobre pamätám, tak Discover Media nemal nikdy hlasové navigovanie po slovensky, čo som videl. Mal to len Discover Pro, ale možno ma tu inú vyvedú z toho.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: VW Golf Sportsvan 2015 otázky

Príspevok od používateľa misoR »

Nie, ani Discover Pro nema pokyny navigacie v slovencine.

Používateľov profilový obrázok
Vladenko_007
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.10.2021 18:16
Bydlisko: Košice

Re: VW Golf Sportsvan 2015 otázky

Príspevok od používateľa Vladenko_007 »

Ahojte

Napadla ma taká vec. Ak sa prepíšu názovi súborov zo zložky SK za názvy zo zložky CZ nemôže to fungovať?
Proste bude si myslieť že číta zo zložky CZ ale bude hovoriť slovensky. Len tak ma napadlo možno blbosť.
Neviem si ale vysvetliť mať pre SK nahovorené frázy a nemožnosť ich použiť.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG model (2016)

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektronika"