Chip 1,6 TDi 77KW CAYC TDIFUN

2008-

Moderátor: caravelle

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Re: Chip 1,6 TDi 77KW CAYC TDIFUN

Príspevok od používateľa TomXasS »

Od vyroby tam bola LUK jednohmota.
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

Používateľov profilový obrázok
Rives
Profík
Profík
Príspevky: 1162
Dátum registrácie: 16.01.2013 12:10
Bydlisko: HE, PO, KE, ZA

Re: Chip 1,6 TDi 77KW CAYC TDIFUN

Príspevok od používateľa Rives »

Potom no problem ;)
G6 2.0 TDI CR 103kW

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Chip 1,6 TDi 77KW CAYC TDIFUN

Príspevok od používateľa Golf608 »

Čaute vstreky mam pôvodne 253 000km ,čerpadlo tiež , chip mam od 163 000km a stale ok vsetko aj spojka je pôvodna EGr mi odislo pri 241 000km pôvodne .

A čo sa tyka spojky tak ja mam jednohmotny tam bol original ešte je stale pôvodny čo je len vyhoda pre mňa :)

A ano na autach kde bol dvohmotny zotrvak a das jednohmotu na pružinach po case to odnesie prevodovka a mozu otacky blbnut atd .. Takže tam kde bola dvojhmota tak tam dat dvojhmotu.

PS: Ale ja menim olej kazdych 10 000km aj vzdchovy aj olejovy filter a palivovy kazdych 30 000km alebo rok a tankujem iba slovnfat + aditiva ..Tak aj to vela spravý ked sa niekto stará a ako stym kto jazdi ak sa stym jazdi na spotrebu tak odchadzaju dvojhmoty ,EGr,DPF.Ja jazdim svizne niekd ynepodtacam motr takze nejazdim pod 1800ot

Používateľov profilový obrázok
Dendik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.10.2018 08:30
Bydlisko: PO

Re: Chip 1,6 TDi 77KW CAYC TDIFUN

Príspevok od používateľa Dendik »

Caute Golfisti :)
Som tu novy a rad by som sa podelil s mojimi poznatkami s tymto typom motora v Golfe 7. Ked som auto minuly rok kupoval
malo najazdenych 155.000 km. Doslo sem z DE, s pravidelnou udrzbou (ano ten smiesny 30t km olejovy interval). Samozrejme
nove naplne (vratane oleja v prevodovke) a filtre tak hned isli doňho...

Aj ja som bol mierne zklamany ze 77kw je dost lenive. Jazdim este 1,4tdi pd (tiez po cipe-ale taky som uz kupil) a to mensie vozitko jazdi jak prak :-) Az postupom casu som prisiel na to ze okrem softu tak aj hlavne vaha automobilu dokaze ubrat na ochote motora. Takze je dobre sledovat ukazovatel pomeru vahy a vykonu (kg/kw) pri rozhodovani sa kupe vozítka...

Pochopil som,po niekolkych tyzdnoch,ze clovek ktory to jazdil predomnou poslusne postupoval podla rád "pomocníka" na radenie.
Jasne, pre niektorych zacinajucich soferov to moze byt voditko, ale my, ktori aspon trochu rozumieme konstrukcii motora chapeme ze pod iste otacky by to nemalo klesat.

Takze auticko zacalo pomaly dostavat ten styl jazdy, ktory tieto motory potrebuju (svizne s dochladzovanim mimo mesto,rozumne predvidavo v meste - u mna su jazdy tak 50:50). A cuduj sa svete: minuly rok auto neslo znizit spotrebu pod 5l (dlhodoby priemer) a tento rok sme sa dostali na peknych 4,7 (priemerka cca 5.500 km) lt. Takze štýl jazdy svižne/dôchodcovky funguje.

Ako som sa utvrdil v tom ze predchadzajuci vodic jazdil podla radcu? Motor bol zadymeny, netahal a v januari zacali popiskavat rozvody... Bolo mi jasne ze su vyťahane. Po vymene to bolo poznat na jazde. Za rok som spravil cca 16.000 (kedze je v rodine aj
to mensie-hlavne do mesta) a po prestudovani roznych for som dospel k zaveru ze chip (LEN zo serioznej firmy) sa oplati.

Nechcel som ist az do Ciech kedze mame na vychode SK dve vacsie mesta tak som sa rozhodol chipovat tu... A som velmi spokojny! Tak ako pise Golf 608 aj ja mam tie iste skusenosti. Som rad ze si tu napisal stav aj po 100 tisicoch aspon clovek vie
ze nie chip ale článok medzi sedadlom a volantom rozhoduje o (ne)zniceni jednotlivych casti. 8) Prikladam krivky.
Prílohy
autochip 321,33Nm-110,3kW.PDF
(73.08 KiB) 187 stiahnutí

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Chip 1,6 TDi 77KW CAYC TDIFUN

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Drzim palce pri buducich EK
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Dendik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.10.2018 08:30
Bydlisko: PO

Re: Chip 1,6 TDi 77KW CAYC TDIFUN

Príspevok od používateľa Dendik »

Lookisvk napísal:
11.10.2018 09:23
Drzim palce pri buducich EK
Dakujem, nastastie ako pisem vyssie som robil chip v serioznej firme takze ziaden probem na poslednej emiske.
Samozrejme objednany som bol na presny cas takze som pred testom auto slusne zahrial a? A vsetko v pohode :D

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Re: Chip 1,6 TDi 77KW CAYC TDIFUN

Príspevok od používateľa TomXasS »

Nechápem čo by malo byt zle na EK. Ten motor má DPF a EK sa robí cez diagnostiku žiadne meranie ničoho....
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

oberon
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 01.07.2015 21:34
Bydlisko: Košice

Re: Chip 1,6 TDi 77KW CAYC TDIFUN

Príspevok od používateľa oberon »

TomXasS napísal:
22.10.2021 21:38
...EK sa robí cez diagnostiku žiadne meranie ničoho....
To kde emisie meraju bez merania ? :)
Golf 4 (hatchback), 1.9 TDI AXR 74kW
EIBACH Pro-Kit -30mm
BORBET XL, 7.5X17 ET35 (215/45)
Zadne silentbloky prednych ramien 8N0407181B
Zosilnene silentbloky zadnej napravy 6Q0501541E
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Chip 1,6 TDi 77KW CAYC TDIFUN

Príspevok od používateľa frflos »

...no to aj mna zaujima, kde sa robi EK bez merania len diagnostikou
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Re: Chip 1,6 TDi 77KW CAYC TDIFUN

Príspevok od používateľa TomXasS »

No nenamera tam s tou hadicou nič keď tam ma funkčné DPF. Chip na tom nič nezmení. Pozrie chyby v jednotke motora, výtoci ho a to je všetko.
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"