Octavia vrs TDi DSG cega170

Moderátori: bahy, Dogg88

Napísať odpoveď
Feri8
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.10.2021 11:43

Octavia vrs TDi DSG cega170

Príspevok od používateľa Feri8 »

Ahojte.Potreboval by som sa poradiť.Kúpil som Octaviu vrs TDi 2011 s DSG prevodovkou pred necelými 2 rokmi.Najazdil som za tu dobu cca cez
50 000 km bez akýchkoľvek problémov..Auto pravidelne servisované ,2 x v roku nový olej,filtre,vymenený rozvody ,Pred kupou som nemal skúsenosti s autami s automatickou prevodovkou tak som nevedel ako sa to má chovať ..k veci …pri jazde s autom od predajcu domov som hned zistil že je tam nejaký problem s prevodovkou ,spojkou s niečim ,je to komplikovanejšie ako pri manuále. Auto pri jazde dole z kopca pri následnom brzdení veľmi divne podraďuje do nižších prevodových stupňov ..podraďovať má to áno pretože auto znižuje rýchlosť no ono podraďuje do veľmi vysokých otázok až cez 4-4,5 tisíc …v tomto týždni sa prevodovka začala chovať ešte divnejsie keď auto pro jazde dole z kopca pri akcelerácii preradilo z jedničky do dvojky a po zoslapnuti plynového pedálu auto neakcelerovalo no mohol som vidieť že otázky sa zvýšili ako keby bol zaradený neutrál no bolo zaradené v dvojke ! Čo môže byt problem? Viem že tam môže byt veľa veci je zo komplikovane s DSG prevodovkami ..ďakujem za reakcie

Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda"