Senzor pomoci pri parkovaní

2018 ...
Napísať odpoveď
Jarroo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46

Senzor pomoci pri parkovaní

Príspevok od používateľa Jarroo »

Zdravím všetkých.
Tiguan r.v 2017,nefunkčný parkovací asistent,diagnostika vypisuje: GX senzor parkovania
Nevie sa ,že ktorý z 12 tich je to. odpojil som predok okamžite vypisuje Odis,predné senzory vadné,tak som ich zapojil naspäť,zase vypisuje GX senzor.
Bol som v servise,že oni majú najnovší ODIS,tak isto im to vypisuje.GX senzor.
RJ parkovania komunikuje., ale bloky nameraných hodnôt bez hodnôt.Predná kabeláž bola demontovaná je v poriadku.
Chcem zhodiť zadný nárazník., neviem ako sa dávajú dolu zadne svetlá,pod nimi by mali byť skrutky., v čiernom kryte svetla sú dve dierky.ale som to scetlo skúšal všelijako vytiahnuť,neide mi to,nenašiel som ani video.Poradte niekto ak viete ako sa dáva svetlo v zadu dolu nerad by som ho poškodil.
Dik za radu .
Jaro
PS,alebo kto má skúsenosť u Tiguana s týmto problemom senzorov parkovania, X krát som riešil parkovacie senzory hlavne u audi ale aj Volkswagen,Passat atď.,ale vždy ostane senzori ktore boli funkčné fugovali a aj špičkou prsta to bolo citíť,u tohto Tiguana neciť žiadny kmitočet prstom .,ani v predu ani vzadu.

Jarroo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46

Re: Senzor pomoci pri parkovaní

Príspevok od používateľa Jarroo »

Dostavam sa k jadru veci. Zadný náraznik mám dolu je tam nová kabeláž pre senzory auto je 2017r., kabeláž je 2/2021.niektoré senzory sú prelepovane spájkou na PVC., vyzerá to že auto bolo zo zadu buchnute,.takže už som blízko odhalenie závady.,ešte preveriť kabeláž či pasuje v nej zapojenie a postupne meniť senzory. priniesol mi kamoš dva kusy

Jarroo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46

Re: Senzor pomoci pri parkovaní

Príspevok od používateľa Jarroo »

Dobojovane,kabeláž hoci je nová som premeral podľa schem,Všetko je OK., Prišlo na postupne zapajenie senzorov z krajnej strany ., prve čidlo žiadna zmena., zapnutie zapalovania zaradenie R ukazala sa cela sieť parkovania na MMI + zadné s výkričnikom., potom druhý senzor,zase táto procedura,pri treťom senzore sa už na MMI neukazalo nič ,len nápis závada Parking systemu,po odpojení tretieho senzora zase obraz Parkingu MMI naskočil., aj po zapojení ostatných troch senzorov. Závada zistená.!!! Robil ten jeden senzor poriadne rušenie.,dávno som sa s takýmto niečim nestretol.

Napísať odpoveď

Návrat na "Tiguan / T-roc"