Vw Bora 1.9 tdi agr (prehrievanie motora)

SDI, TDI, TDI PD

Moderátor: xmon

Napísať odpoveď
Jaro pavi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.02.2016 14:54

Vw Bora 1.9 tdi agr (prehrievanie motora)

Príspevok od používateľa Jaro pavi »

Zdravim pani potrebujem poradit zoberem to pekne od zaciatku.
Kupil som nedavno vw Boru 1.9 tdi agr. Dal som svojmu servisakovy pomenit klasicke veci ako su vsetky filtre, rozvody, olej, vsetky naplne (nechal som u neho okolo 550e). Problemy zacaly ked som si ho vyzdvihol. Auto sa zacalo prehrievat a nekurilo. POmenily sme vsetko co sa dalo dalsiu novu vodnu pumpu, potom sme daly spet staru vodnu pumpu no nic. Dosli sme k zaveru ze bude jebnute tesnenie pod hlavou. No to bolo v pohode dal som otlakovat hlavu a zbrusit no to vsetko bolo v poriadku. Vymenily sme uz asi 3 termostaty prefukly vsetky trubky aj chladic vsetko sa zda byt v pohode uz sme z toho bezradny. za kazdu radu budem vdacny.
zdar 8O :gey: (Sorka za chyby pisal som to narychlo ) :D

Jaro pavi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.02.2016 14:54

Re: Vw Bora 1.9 tdi agr (prehrievanie motora)

Príspevok od používateľa Jaro pavi »

Aby som doplnil teraz tam nieje vlozeny termostat cize motor je bez termostatu a motor sa aj tak prehrieva a nekuri.

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: Vw Bora 1.9 tdi agr (prehrievanie motora)

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Nezavydim tvoju situaciu.Za aku dobu sa ti to prehrievalo?Skusit ci neni upchaty radiator a chladic.Divne tieto motory sa nezvyknu prehriat ibs ak bi bolo malo vody.Najcastejsou pricinou byva tlakovsnie systrmu.Skuste vicko expansky este vymenit

Používateľov profilový obrázok
mesosk
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:52
Bydlisko: Poltár

Re: Vw Bora 1.9 tdi agr (prehrievanie motora)

Príspevok od používateľa mesosk »

Nemáš prehodené hadice?Ako si zistil,že sa prehrieva?Podľa budíku teplomera?Koberce predné nemáš mokré?Okno sa Ti nerosí?Hladinu vody máš rovnakú?
Sharan 96kw-vitamíny na 165,6 PS.Golf 4,2001 PD 150 PS...

Jaro pavi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.02.2016 14:54

Re: Vw Bora 1.9 tdi agr (prehrievanie motora)

Príspevok od používateľa Jaro pavi »

Prehrieva sa to tak ze celkom rychlo mi stupne teplota, chvilku sa to drzi na 90 stupnoch a potom rucicka zrazu vystrely nahor a takto to ide dookola. hadice prehodene niesu koberce mokre niesu okna sa rosia pretoze fuka studeny vzduch a vonku je skoro nula aspon takto som si to vydedukoval a hladina vody je rovnaka. Mne to pride akokeby vobec necirkulovala voda alebo neviem. A veko expansky sme tiez vymenily

Používateľov profilový obrázok
mesosk
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:52
Bydlisko: Poltár

Re: Vw Bora 1.9 tdi agr (prehrievanie motora)

Príspevok od používateľa mesosk »

takže ked mas von termostat,popros niekoho nech drži otacky na 2000-2500 a vytiahni vrchnu hadicu z expanzky.Ak bude striekať voda vodna pumpa ako aj cirkulacia je dobra.Dalej,skus chytit tie 2 hadice,co idu do radiarora,ci su horuce,ak su horuce,teple obe tak budes mat problem bud v klimatriniku(krokovy motorcek,čo ti otvara teply vzduch),alebo mechanicky co neviem co mas nepises.Mozeš mat aj odidene čidlo teploty,ale to by sa ti spuštali aj ventilatory,čo taktiež nepises,neviem...
Sharan 96kw-vitamíny na 165,6 PS.Golf 4,2001 PD 150 PS...

Jaro pavi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.02.2016 14:54

Re: Vw Bora 1.9 tdi agr (prehrievanie motora)

Príspevok od používateľa Jaro pavi »

Okej vyskusam to a dam vediet tie dve hadice privod je horuci a vyvod je studeny ako do radiatora cidlo teploty bolo menene cize je nove ale ci spravne funguje neviem a mam klimatronik a k tym ventilatorom som skusal pozerat ci sa nahodou netocie no tocia sa iba ak zapnem klimu ked bol nahriaty motor na cca 110 stupne som pozeral ci sa tocia no netocily sa a chladic je studeny

Jaro pavi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.02.2016 14:54

Re: Vw Bora 1.9 tdi agr (prehrievanie motora)

Príspevok od používateľa Jaro pavi »

Takze pani dakujem vsetkym za typy nakoniec to bola hadicka na ovzdusnovanie co vedie z chladica do expanzky

vesak123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.12.2016 15:33

Re: Vw Bora 1.9 tdi agr (prehrievanie motora)

Príspevok od používateľa vesak123 »

Zdravim a čo bolo stoubhadicou mám rovnaký problém

Jaro pavi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.02.2016 14:54

Re: Vw Bora 1.9 tdi agr (prehrievanie motora)

Príspevok od používateľa Jaro pavi »

vesak123 napísal:
07.07.2021 22:52
Zdravim a čo bolo stoubhadicou mám rovnaký problém
Nakoniec nic 😂 bolo to tesnenie pod hlavou

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"