Sharan 2005 ASZ motor zablokovaný alarm fabrický,neštartuje motor

1995 - 2011

Moderátor: majoGIV

Napísať odpoveď
Jarroo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46

Sharan 2005 ASZ motor zablokovaný alarm fabrický,neštartuje motor

Príspevok od používateľa Jarroo »

Čaute všetci,s kamošom riešime jeho Sharana.Nevieme ho naštartovať,spúšťa sa originálny fabrický alarm. Nie som si istý,či štartovanie blokuje alarm,čo si pamätám Alhabry a Sharany do 2002 roku ,tak sa dal motor naštartovať aj pod alarmom.V tomto Sharane je vadný vodičov zámok,takže nedá sa prispôsobiť dialkové ovládanie auta.Motor nevykazuje žiadne chyby.,ani imobilizérove.,palivové čerpadlo funguje,,Ak niekto vie či je motor blokovaný alarmom fabrickýcm,nech mi prosím dá vedieť.

Dik jaro

Jarroo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46

Re: Sharan 2005 ASZ motor zablokovaný alarm fabrický,neštartuje motor

Príspevok od používateľa Jarroo »

Zatial som skontroloval vstrekovače,postupne som ich odpájal,motor nenaskočil,relé J371 /109/,je v poriadku,akčné členy RJ motora vykoná, čerpadlo v nádrži pracuje, , snímače G40 a G28 sa zdajú byť ok,,otáčkomer pri štartovaní ukazuje cca 300-400 otáčok., trubku EGR ventilu som uvolnil ,aby bola aspoň 1cm medzera a mal kde unikať dym z motora ak by bol upchatý katalizátor.Nič nepomohlo. Kamoš donesie brzdový čistič skúsime ho nechať nadýchnuť... uvidme čo bude..

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Sharan 2005 ASZ motor zablokovaný alarm fabrický,neštartuje motor

Príspevok od používateľa frflos »

...ja neviem, ale ja by som zacal tym o com viem, ze je zle a moze mat s tym suvis a to tym zamkom, kedze mas alarm stale aktivny. Na spolujazdcovych dverach nemas moznost odomknut klucom?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Jarroo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46

Re: Sharan 2005 ASZ motor zablokovaný alarm fabrický,neštartuje motor

Príspevok od používateľa Jarroo »

Vložku zámku som vybral,velkým šroubovákom,sa dá otočiť v zámku ,ale odomkne,len ostatné dvere a aj stiahne okná ostatných dverí,ale v šoférových dverách,nestiahne okno .V zámku praská ,keď motorček odomyká dvere.Vyzerá to tak,že zámok je vadný.Kabeláž som v prechodke dverí pozeral,v konektore bol jeden biely káblik odtrhnutý,ten som opravil.Zámok dnes kolega objednal.Motor sme naštartovali s brzdovým čističom,bežal asi 5 minut,potom začali ísť trisky do mínusu -2,9, v diagnostike, amotor po chvíli zhasol.Zdá sa že je vadná tandemová pumpa.,čerpadlo v nádrži bolo vybrane a skontrolované.Vymeníme uvidíme.
Tak sa zdá že fabrika neblokuje štartovanie alarmom fabrickým.V rokoch 2000-2003 keď som robil s týmito autami,tak sa pamätám že blokovanie štartu nebolo.Tento Sharan je 2005-ka ,tak som mal pochyby už nemám.Neblokuje alarm štartovanie

Jarroo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46

Re: Sharan 2005 ASZ motor zablokovaný alarm fabrický,neštartuje motor

Príspevok od používateľa Jarroo »

Aby to bolo ukončrné. Potom sa našla príčina, palivový filter chytal spodkom falošný vzduch.. A bolo treba ešte vymeniť palubnu sieťovú jednotku,klúče sa nedali dialkovo prispôsobiť,alarm bol stále aktivovaný

Napísať odpoveď

Návrat na "SAG - Sharan Alhambra Galaxy"