1.9 tdi 81kw ASV spalovanie, chod motora

Moderátori: bahy, Dogg88

Napísať odpoveď
milos411
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.03.2015 11:02

1.9 tdi 81kw ASV spalovanie, chod motora

Príspevok od používateľa milos411 »

dobrý deň prajem všetkým, som tu nový takže ak sa tu niečo také riešilo a ja som to nenašiel tak sa vopred ospravedlnujem. Kúpil som auto od známeho za dobrú cenu s tým, že nefunguje turbo + auto malo nejaké chybyčky . Ako prvú vec som turbo vybral a vyčistil , tak isto aj sanie a EGR ventil. Turbína nemala vekú volu, tak som turbo nedával na repas. Problém je v tom, že ked auto beží , tak trošku viac dymí svetlým dymom a smrdí to za naftou, ako stará v3s. cez VAG som pozeral kolko tlačí turbo, tak som motoru fajne pridal a ked dosiahol cca 4000ot. tak sa začal tiarsť a zdochol, Ked som ho skúšal štartovať tak chytal len akoby na 2 alebo 3 valce, ale po chvíli chytil normálne a už to bolo OK, aj ked som m prídával tak už šiel normálne. vstreky mali hodnoty od cca -0.5 asi do +1 . Motor nemá dostatočný výkon, rozvody sú robené, predvstrek je 100% OK. štartuje pekne aj za studena aj za tepla. Neviete na čo sa mám zamerať? Dakujem velmi pekne vopred. kilometrov má cca 350 000 origo.

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.9 tdi 81kw ASV spalovanie, chod motora

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

1skupina 2policko Je aka hodnota pri zohriatom motore a vypnutimi spotrebycmi na volnobehu?

milos411
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.03.2015 11:02

Re: 1.9 tdi 81kw ASV spalovanie, chod motora

Príspevok od používateľa milos411 »

k diagnostike sa dostanem az niekedy v utorok, ale včera pri naštartovanom motore som pozeral na regulaciu turba ako sa bude pohybovať. Kolega v aute pridával plyn a banka sa pohybovala len minimálne, t.j. asi 1cm sa pri pridaní plynu vysunula a hned sa zasunula naspať. pri vypnutom motore a vypnutí klučika sa banka zasunie na doraz a povolí. Má to takto pracovať alebo je to zlé ? Ďakujem .

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.9 tdi 81kw ASV spalovanie, chod motora

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

ano ma to tak byt

milos411
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.03.2015 11:02

Re: 1.9 tdi 81kw ASV spalovanie, chod motora

Príspevok od používateľa milos411 »

takže v regulacii turba nemože byť chyba tým pádom. Tak mi ešte napadá netesnosť sania , lebo pri jazde turbo počuť aj citit že tlačí, len asi nie tolko ako má, 5ka v prudšom kopci nevládze, 4ka len tak tak... Včera som to poriadne pozrel tak pri prudkom pridaní ide z výfuku taký normálny svetlý dym, ale je ho minimum... len ho citiť za naftou, akoby nekvalitne spalovanie.. navyše som si všimol že od filtra do čerpadla idú spolu z naftou aj bublinky, mám tam totiž priasvitnú hadičku... Nemožu tieto veci nejako spolu súviesieť?

milos411
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.03.2015 11:02

Re: 1.9 tdi 81kw ASV spalovanie, chod motora

Príspevok od používateľa milos411 »

zdravím , mam nove poznatky : auto okolo 2000ot. celkom ťahá, počuť aj turbo, ale okolo 2500 prestane a nedá sa vytočiť na viac ako 3500ot. .. na neutráli ju vytočím aj na viac ale so zaradenou rýchlosťou po rovine nedá viac ako 3500..do nudzaku nepadá, lebo po ubratí plynu a opatovnom pridaní je to stále rovnaké... skušali sme aj inu vahu vzduchu no vysledok je rovnaký... rozmýšlam či by nemohla byť skočená vačka o zub, ale potom by motor dobre neštartoval že? aj spotreba by bola vacsia a teraz je spotreba 4,5l pri kludnej jazde. Chcem zmerať aj kopresne tlaky ,ale tiež momentalne nemám tlakomer doma... Už važne neviem.. prepáčte že tu tolko vypisujem ale neviem si rady a kamoš s diagnostikou bude doma až o týždeň, a bez auta sa nedá, však to poznáte... :( Neviete nahodou kde by mohol byť problém? Dakujem pekne vopred.

mirec95
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.04.2021 15:17

Re: 1.9 tdi 81kw ASV spalovanie, chod motora

Príspevok od používateľa mirec95 »

Ako sa to doriešilo?? Mam podobný problém ale za studena keď to vytočím tak zhasne a pár sekund potom to neviem natočiť

mirec95
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.04.2021 15:17

Re: 1.9 tdi 81kw ASV spalovanie, chod motora

Príspevok od používateľa mirec95 »

Pravdepodobne to bolo turbo..Na tesno bola regulácia a ked bolo studene turbo prefúklo ho moc a zhaslo.Za tepla sa regulacia roztiahne a už to ide normalne.Bol som to X krát prevetrať na dialnicu pod plným plynom že som to nešetril vôbec a zatial to funguje.

Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda"