Tlak oleja

SDI, TDI, TDI PD

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
bobix
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 05.02.2009 09:48

Tlak oleja

Príspevok od používateľa bobix »

Zdravim páni. Mám taký menší problém. Na mojom pasate sa mi v olejovej vani rozsypala nejaká plastová sranda ktorú potom natiahlo do motora. Pustilu turbo a vytlačilo jeden simering. Prebehla oprava, repas turba, nový simering vyčistenie mazacej sústavy aj olejovej vane. Vymenilo sa aj čidlo hladiny oleja. Urobil som na tom cca 200 km a auto zahlásilo na maxidote červenú olejnicku a stop motor do dilny. Stalo sa niečo podobné už niekomu? Auto má cca 400000 koľko je reálnych to netuším. Prešiel som si tu všetky témy ohľadom tlaku oleja ale nič podobné som nenašiel možno ešte skúsiť odpojiť baterku alebo skontrolovat mikrospinac na kapote ak to má s tým súvis. Ďakujem za pomoc.

Používateľov profilový obrázok
fifoIV
Vodič
Vodič
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 26.04.2017 08:52
Bydlisko: Košice-Juh

Re: Tlak oleja

Príspevok od používateľa fifoIV »

mikrospínač na kapote alebo odpojenie baterky ti pomôže len keď máš oranžovú olejničku t.j. snímač hladiny oleja a veci s tým súvisiace, ale keď ti svieti červená olejnička, skôr by som povedal že nedostatočne maže (nízky tlak)
Golf IV 1.9 TDI GTI Exclusive ARL, EGR off
ex Golf IV 1.9 TDI ALH chip 100kW PROFITUNING, EGR off

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Tlak oleja

Príspevok od používateľa dream7000 »

presne tak, bud opotrebovane čerpadlo oleja, ale pri tych km si myslim, že už budu vôle na ložiskách na kľuke a uteká tlak oleja....

Používateľov profilový obrázok
bobix
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 05.02.2009 09:48

Re: Tlak oleja

Príspevok od používateľa bobix »

Takže ešte skúsiť vymeniť čerpadlo a ak nie tak motor na go? Ďakujem za rady

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"