Problém so zamykaním

Sedačky, volanty, palubné dosky, elektro...

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
Zhuleny
Vodič
Vodič
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 18.08.2012 21:30
Bydlisko: Namestovo

Problém so zamykaním

Príspevok od používateľa Zhuleny »

Zatvorim vsetky dvere zamknem klucom auto zaklo zacne blikat cervena dioda vo dverach a po cca 5 sekundach auto odomkne.
Tak som skontroloval komfortku. nehlasi ziadne chyby okrem spinac vnutorneho osvetlenia trvale.
Pozrel som v bloku hodnot asi 013 a boli tam same 2 co znamena zadne prave dvere. Tak som dnes kupil zamok, vymenil a problem sa nevyriesil. Ked zamykam zamok cvakne iba raz! nameisto 2x a central sa odomkne po cca 5 sekundach opat.
tak som nehal dvere otvorene zamkol a central je ticho neodomyka sa sam, cervena dioda blika.
Kde hladat problem? Zamok je od AIC.
Kto mate skusenosti radte.
Dakujem
Naposledy upravil/-a Zhuleny v 01.04.2021 23:31, upravené celkom 1 krát.
vw passat 1998 1.9l 81kw syncro motor asi AFN :)

Zhuleny
Vodič
Vodič
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 18.08.2012 21:30
Bydlisko: Namestovo

Problém so zamykaním

Príspevok od používateľa Zhuleny »

tak som pozeral na VAGu. novy zamok stale hlasi safe lock aktivny, ci su dere otvorene zatvorene zamknute vsetko jedno.
ked som dal stary zamok fungoval normalne, Dialkov som zamkol a ostalo pekne zamknute. ked som odomkol a odpojil vag a zamkol za 5 sekund zasa odomklo. VAG ukazal vsetky zamky safe. a aj tak bolo. nechapem to coraz viac.
vw passat 1998 1.9l 81kw syncro motor asi AFN :)

Zhuleny
Vodič
Vodič
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 18.08.2012 21:30
Bydlisko: Namestovo

Re: Problém so zamykaním

Príspevok od používateľa Zhuleny »

Vymenil som komfortnú jednotku ale problém ostal.
Po zamknutí sa auto samé za 5 sekúnd odomkne. Tak som zasa začal kontrolovať chyby nahlásilo obe strany vzadu nevierohodný signál. Ale káble som tam opravoval tak som pre istotu prespájkoval konektory a relátka na novej RJ. potom som si začal sledoval kanály na rj a našiel dvere za šoférom ktoré nenahadzovali safe. Po kontrole zámku a poskladania už to konečne ide. Zaujímavé že stará RJ mi tento problém neukázala.
Po 5 týždňoch trápenia konečne zamykám :)
vw passat 1998 1.9l 81kw syncro motor asi AFN :)

Používateľov profilový obrázok
fifoIV
Vodič
Vodič
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 26.04.2017 08:52
Bydlisko: Košice-Juh

Re: Problém so zamykaním

Príspevok od používateľa fifoIV »

tak super, že sa ti to podarilo vyriešiť :D poznám ľudí, ktorí to neriešili a potom už nedokázali odomknúť dvere a bolo potrebné vŕtať a podobné kktiny :D
Golf IV 1.9 TDI GTI Exclusive ARL, EGR off
ex Golf IV 1.9 TDI ALH chip 100kW PROFITUNING, EGR off

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektro"