Ukončení havarijka a povinného ručení

Moderátor: Moderátor

Napísať odpoveď
fkabl
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 13.08.2010 08:16

Ukončení havarijka a povinného ručení

Príspevok od používateľa fkabl »

Kupoval jsem nové auto 1.6.2017 jako fyzická osoba částečně na úvěr 4 roky. U Škofinu. V platbě úvěru bylo obsaženo i kompletní pojištění (havarijko a PR). První platba proběhla 15.6.2017 a poslední proběhne 15.6.2021. Právě mi přišly od pojišťovny (Generali Česká pojišťovna) poštou zelené karty na další pojistné období 1.6.2021 - 31.5.2022.
Mám v plánu udělat si nové havarijko a PR, protože hodnota auta je po 4 letech nižší a předpokládám, že i platba za pojištění bude nejspíš nižší.

Jen nevím, zda mi pojištění skončí automaticky s doplacením úvěru, nebo ho musím sám písemně pojišťovně vypovědět 6 týdnů předem? Zbývá mi totiž 7 týdnů? Díky.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Ukončení havarijka a povinného ručení

Príspevok od používateľa frflos »

...ked si vo vypovednej lehote, tak napis vypoved ty, bude to pre teba jednoduchsie a bez "pokuty"
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

fkabl
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 13.08.2010 08:16

Re: Ukončení havarijka a povinného ručení

Príspevok od používateľa fkabl »

Díky. Už jsem to našel ve své smlouvě o pojištění. V tomto případě je vázáno na dobu úvěru a zaniká společně s ním. Předpokládám, že mi nabídnou nové podmínky sami, ale asi je zkusím kontaktovat sám s tím, že chci novou nabídku nových podmínek na současnou hodnotu auta a že uvažuji o přechodu jinam a uvidím, co mi nabídnou.
Když tak půjdu jinam.

Napísať odpoveď

Návrat na "Zákony a legislatíva"