nefungujúce nezávislé kúrenie - webasto

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
peter.ruza
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.10.2016 15:28

nefungujúce nezávislé kúrenie - webasto

Príspevok od používateľa peter.ruza »

Touran 2007,1,9/77 kw.Potreboval by som radu, nespúšťa mi nezávislé kúrenie,robili mi diagnostiku a vyhodilo chyba v nezávislom kúrení zablokovaná RJ.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: nefungujúce nezávislé kúrenie - webasto

Príspevok od používateľa frflos »

...a preco ti neodblokovali? Mas nezavisle alebo len prihrev? Aka to bola chyba? Ked chybu vazali a odblokovali skusili ho spusti diagnostikou? Co nasledovalo potom?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

peter.ruza
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.10.2016 15:28

Re: nefungujúce nezávislé kúrenie - webasto

Príspevok od používateľa peter.ruza »

Je to prihrev. Len mi povedali,ze je to chyba.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: nefungujúce nezávislé kúrenie - webasto

Príspevok od používateľa frflos »

...tak to ti toho moc nepovedal 🤔 a tym padom ti nikto viac z nas nepovie lebo mame malo informacii. Najdi niekoho s diagnostikou, ale takeho co aj vie s nou robit. Odkial si?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
vitusmotuz
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 676
Dátum registrácie: 04.01.2009 18:02
Bydlisko: Stredné Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: nefungujúce nezávislé kúrenie - webasto

Príspevok od používateľa vitusmotuz »

on iba prisiel po radu a zasa odchadza :)
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

2.0 TDI 8V 103kW; Highline 2009; Kód motora: BMM; Kód prevodovky: KNR;

lumen
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 07.12.2013 22:32
Bydlisko: Michalovce

Re: nefungujúce nezávislé kúrenie - webasto

Príspevok od používateľa lumen »

Su caste problemy s tym webastom, tie auta nie su nove a bud nepali horak, alebo odchadza webastova obehova pumpa V55, ktora tu ohriatu vodu rozprudi. Navyse , ako citam fora len par ludi vie, kedy to ma vlastne fungovat a ako sa to vobec zapina / vypina. Mne po kupe tiez nefungovalo, nastastie to bolo len pumpou. Mam len prihrev a nevedelo sa v akom stave je horak. Tak sa kupila na skusku za 20 eur pumpicka z ebay a vydrzala az skoro jednu celu zimu a uz mi vypisovala chybu skrat na minus. Ked odisla, nastavil som, aby prihrev cirkuloval cez vodnu pumpu motora. A tak som dojazdil do jari. V dlzke ohrevu som nepostrehol velky rozdiel, mozno ta cinska V55 bola slaba uz od zaciatku. Oboma sposobmi mi ale auto zohrialo na 90 stupnov na budikoch po asi 7 minutach a 6 kilometroch, dedina-okreska, pianko jazda, teploty pod nulou. A stale to bolo lepsie ako uplne bez prihrevu.
Tento rok hlasia tuhu zimu. A kedze sa mi nechce skriabat okna, tak som si zohnal z polska modul na spustanie prihrevu/nezavisleho kurenia za 55 eur a k nemu rele na dialkove ovladanie za 6 eur. (da sa kupit aj sada na ebay, 50 bez dialky na spinac, a 100+ s dialkovym, predava to nejaky rumun). Modul ma dva rezimy, bud funguje ako prihrev, alebo ako skoro plnohodnotne dialkove nezavisle kurenie. Sam to mam kratko a este to len testujem. Ale v podstate vsetko funguje, modul spina webasto bezchybne, uz to mam aj na dialku. A po nahriati na 30 stupnov, zopne ventilator v kabine na prvu rychlost a fuka teply vzduch do kabiny. Najviac sa bojim, aby to v mrazoch nevyklepalo bateriu. Aj ked webasto je nastavene tak, ze pri napati 11,3 V v palubnej sieti sa vypne. Uvidime v praxi.
Zatial mam len dva problemy, prvy problem je ten, ze este nemam zapojenu novu funkcnu obehovu pumpu a voda vo webaste sa zohreje bleskovo 1-2 minuty, ale kedze neprudi, tak webasto sa vypne, lebo voda v nom uz ma vyse 90 stupnov. Pri behu motora to nie je problem, lebo prudi voda cez vodne cerpadlo motora, ale nechcem nechat klepat diesel v mraze 20 minut pomaly kazde rano alebo vecer. Toto snad vyriesi nova pumpa v55, ktora samozrejme pojde nezavisle na behu motora. A druhy problem, ze som si kupil dialkove s velmi vystupujucimi tlacidlami, a uz sa mi par krat stalo, ze som pustil kurenie nechtiac, ked som dialkovy ovladac stlacil vo vrecku. Tak dufam, ze to dorazim do plnej funkcnosti kym pridu mrazy. Samozrejme, komu by sa s tym nechcelo babrat, stale moze kontaktovat niekoho tu z fora, co ja viem napr- vitusmotuz, Macko25 .... a dat si to namontovat. Osobne lutujem, ze som to nedal urobit niekomu, kto sa vyzna uz davno. Na druhej strane, mam radost ked sa mi podari nieco dorobit samemu. Doteraz som prihrev v aute nikdy nemal, ale pri vybere mojho dalsieho auta uz bude hrat velku ulohu, ci ho auto bude mat vo vybave, alebo nie.
VW Touran 2008 1.9 TDI BXE

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"