Otazka ohladom tankovania

2014 - .....
Napísať odpoveď
fb_deny
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.01.2021 14:58

Otazka ohladom tankovania

Príspevok od používateľa fb_deny »

Zdravím, chcel by som poprosiť o radu ohľadom tankovania, kedže sa chcem o to auto starať tak rozmýšlam kde je najlepšie tankovať a či sa oplatí prémiová nafta alebo kúpiť nejaké aditiva a tie dávať do auta, starú 1.9tdi som tankoval v metre kvoli cene + tam ako zamestnanec mam dodatocnu zlavu, lenže som počul že tam nieje ten diesel najlepší. Tento passat 2.0tdi 140kw + chip na 165 som zatial tankoval iba na slovnaftke evo diesel plus lenže cena tohto je momentalne 1,29 za liter zatial co "diesel super" - ten lepsi co ponukaju v metre ma ako zamestnanca stojí 1,01 za liter. Oplatí sa priplatit za ten na slovnaftke alebo inej znackovej pumpe alebo tankovat v metre a obcas tam dat aditiva? Nevyznam sa v tychto veciach preto by som bol rad za kazdu radu aby mi auto co najdlhsie vydrzalo. Dakujem

oberon
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 01.07.2015 21:34
Bydlisko: Košice

Re: Otazka ohladom tankovania

Príspevok od používateľa oberon »

Toto je kvalitna "krcmova tema".

Niekto vyskusal vsetky cerpacky, kvoli cene vsak tankuje uz vyse 200t km iba Metro naftu a nema s motorom problem.
Iny zas tankuje cely zivot iba Slovnaft, nevie porovnat ale tuto naftu chvali ako najlepsiu.
Dalsi zas tankoval iba OMV, kvoli zlej udrzbe sa mu dodrbe motor ale "na vine je nafta", tak na nu bude nadavat.
Dalsi tankuje co pride a motor ide, takze no problem.

Dodavatel paliv na SK je monopol, ak sa nemylim - zas taky rozdiel v kvalite paliv po cerpackach to nebude (nepocitam "no name" cerpacky na dedinach)
Zisti si, kto dodava paliva do Metra, (ne)budes prekvapeny.

Podla mna je dolezitejsia pravidelna udrzba, pouzitie kvalitnych filtrov a pouzivanie motora s rozumom (setrit studeny motor)
Urcite nic nepokazis, ak do "aditivovanej" nafty na cerpacke budes prilievat aditiva, ktore si kupis.
Golf 4 (hatchback), 1.9 TDI AXR 74kW
EIBACH Pro-Kit -30mm
BORBET XL, 7.5X17 ET35 (215/45)
Zadne silentbloky prednych ramien 8N0407181B
Zosilnene silentbloky zadnej napravy 6Q0501541E
Obrázok

fb_deny
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.01.2021 14:58

Re: Otazka ohladom tankovania

Príspevok od používateľa fb_deny »

Dobre, ďakujem za radu, jak hovoríš, každý povie niečo iné, ja sa do týchto veci moc nevyznám, iba som chcel vedieť čo je najlepšie, díky. Len je zaujímavý rozdiel v cenách "značkových" púmp jak Shell, Slovnaft...oproti benzínkam pri tescu metre alebo kdejakych dedinských benzínok.

Používateľov profilový obrázok
vlado_PLUS
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5962
Dátum registrácie: 27.01.2012 08:44
Bydlisko: Košice - okolie

Re: Otazka ohladom tankovania

Príspevok od používateľa vlado_PLUS »

Neviem odkiaľ si, ale ak východ / stred, tak ja tankujem Slovnaft už len preto, že som bol pri čistení nádrží (vo vnútri) a po vyčistení by sa z nich dalo jesť .. vždy som bol zvyknutý Slovnaft .. raz som natankoval OMV, hneď na druhý deň som mal dusivé štarty .. potom som znova od polovice dotankoval Slovnaft a problém s dlhým štartom zmyzol .. ale je to možno problém jednej čerpačky, pretože na tej istej tankovala aj moja sestra a nakoniec trebalo čistiť komplet celý palivový systém :mrgreen:

Tesco / Jurki / Oliva a iné "dedinské" pumpy majú pohonné hmoty od Slovnaftu .. výsledná kvalita paliva záleží už len od pridaných prímesí jednotlivou značkou - čistotou čerpacieho systému ..
I. Kapitola: PLUSMINUS 1.9 TDi
II. Kapitola: ScheisseWAGEN B8 2.0TDi

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: Otazka ohladom tankovania

Príspevok od používateľa misoR »

oberon ma pravdu. Dodal by som, ze treba tankovat tam, kde sa nafta rychlo toci, tj jazdi tam vela aut tankovat.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"