Z ničoho nič nefunkčný central

1997 - 2005

Moderátor: xmon

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf IV / Bora. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
Napísať odpoveď
Tibunkto
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.01.2021 17:28

Z ničoho nič nefunkčný central

Príspevok od používateľa Tibunkto »

Caute ,dnes z ničoho nič mi nefunguje diaľkové ovládanie,aj keď z vonka kľúčom zamknem:odomknem tak zamkne len soferove ako na favorite,ak sadnem do autá a manuálne zamknem na ovládacom paneli tak sa zavrú všetky ale soferove sa v zapeti otvory,mám iba jeden kľúč,v baterke to nebude lebo by sa zamkli všetky ak by som ich manuálne zamkol kľúčom,

Rozobral som tapacir.Packu na otváranie kapoty+ten kryt a káble sú ok,skúšal som aj komfortnú jednotku presne to iste označenie a nič ,jeden + a mínus je len buzirka prasknuta ale cez plusko ide prúd tak že v tom nieje chyba, konektor označenie žltým je prúd červeným nieje tam prúd,teraz neviem či má byt aj v tých 4 ,,prestrekol som to kontakt sprejom,tak tiež po otvorení predných dvery sa nerozsvieti svetlo (asi mikrospinac)ale toto pretrváva už dlhšie,bzučiak nebzuci keď sa nechajú zapnuté svetla(asi tiež mikrospinac)premeral som prúd aj v zástrčke svetla v dverách a ide tam stava ale nesvieti,keď som to skusackov meral tak začal jemne svietiť,čo som si všimol že mám mokrý koberec na strane vodiča a tak tiež kabeláž čo ide z dverí do interieru(zástrčka bola trocha vlhká a niektore piny boli zaoxidovane ale preteká tadiaľ prúd dik

https://m.youtube.com/watch?v=c5B0nobsw ... .be#dialog
Naposledy upravil/-a Tibunkto v 22.01.2021 20:20, upravené celkom 4 krát.

Tibunkto
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.01.2021 17:28

Z ničoho nič nefunkčný central

Príspevok od používateľa Tibunkto »

Tibunkto napísal:
22.01.2021 20:01
Caute ,dnes z ničoho nič mi nefunguje diaľkové ovládanie,aj keď z vonka kľúčom zamknem odomknúť tak zamkne len moje ako na favorite,ak sadnem do autá a manuálne zamknem na ovládacom paneli tak sa zavrú všetky okrem soferovychzamkne sa(soferove)ale hneď sa aj odomkne,mám iba jeden kľúč,v baterke to nebude lebo by sa zamkli všetky ak by som ich manuálne zamkol kľúčom,

Rozobral som tspacir.Packu na otváranie kapoty a káble sú ok,skúšal som aj komfortnú jednotku presne to iste označenie a nič ,jeden + a mínus je len buzirka prasknuta ale cez plusko ide prúd tak že v tom nieje chyba, konektor označenie žltým je prúd červeným nieje tam prúd,teraz neviem či má byt aj v tých 4 ,,prestrekol som to kontakt sprejom,tak tiež po otvorení predných dvery sa netopier svetlo (asi mikrospinac)ale toto pretrváva už dlhšie,bzučiak nebzuci keď sa nechajú zapnuté svetla(asi tiež mikrospinac)premeral som prúd aj v zástrčku svetla v dverách a ide tam stáva ale nesvieti,keď som to skusackov meral tak začal jemne svietiť,dik
Prílohy
1316C8F6-835D-47EC-A4E7-F2DBE8850391.jpeg
06E15682-9700-4B94-8AA2-27396D447A05.jpeg
A6907905-AD69-4915-A816-741E7C6892AA.jpeg

oberon
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 01.07.2015 21:34
Bydlisko: Košice

Z ničoho nič nefunkčný central

Príspevok od používateľa oberon »

Ahoj, najskor ti spravne nefunguje niektory mikrospinac v zamku dveri. Bezna vec. Objednaj zamok a vymen.

Najcastejsie blbne mikrospinac, ktory sleduje, ci su dvere otvorene/zatvorene. Otestovat ho vies tak, ze si stropne svetlo prepnes do polohy, kde sa zapina s otvorenymi dverami a otvaras/zatvaras jednotlive dvere a sledujes, ci to robi, co to robit ma.

UPDATE: Teraz citam, ze o tom vies a blbne ti to uz dlhsie, tak ten zamok proste vymen za novy :)

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Golf 4 (hatchback), 1.9 TDI AXR 74kW
EIBACH Pro-Kit -30mm
BORBET XL, 7.5X17 ET35 (215/45)
Zadne silentbloky prednych ramien 8N0407181B
Zosilnene silentbloky zadnej napravy 6Q0501541E
Obrázok

Tibunkto
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.01.2021 17:28

Re: Z ničoho nič nefunkčný central

Príspevok od používateľa Tibunkto »

Dik za odpoved,zadné dvere sú v pohode len predné,ale série má to že z ničoho nič nejde centrálne zamykanie D.o

Tibunkto
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.01.2021 17:28

Re: Z ničoho nič nefunkčný central

Príspevok od používateľa Tibunkto »

Teraz som si všimol že keď zamknem kľúčom spolujazdcove dvere tak sa zamkne všetko aj kufor ale soferove sa hneď aj otvoriadodam čo som písal hore že keď zamknem kľúčom soferove zamknú sa len soferove bez centrálu tak že mechanicky

oberon
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 01.07.2015 21:34
Bydlisko: Košice

Re: Z ničoho nič nefunkčný central

Príspevok od používateľa oberon »

Tibunkto napísal:
22.01.2021 21:40
...série má to že z ničoho nič nejde centrálne zamykanie D.o
Veci funguju ... az sa raz "z ničoho nič" pokazia :)
Tibunkto napísal:
23.01.2021 14:45
Teraz som si všimol že keď zamknem kľúčom spolujazdcove dvere tak sa zamkne všetko aj kufor ale soferove sa hneď aj otvoria...
Toto presne je symptom vadneho mikrospinaca v zamku soferovych dveri - riadiacka centralu si mysli, ze dvere su otvorene, tak ich naspat odomkne.
Golf 4 (hatchback), 1.9 TDI AXR 74kW
EIBACH Pro-Kit -30mm
BORBET XL, 7.5X17 ET35 (215/45)
Zadne silentbloky prednych ramien 8N0407181B
Zosilnene silentbloky zadnej napravy 6Q0501541E
Obrázok

Tibunkto
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.01.2021 17:28

Re: Z ničoho nič nefunkčný central

Príspevok od používateľa Tibunkto »

To som vedel že mikrospinace predné sú k.o lebo po otvorení dvery sa nezapli stropné svetla,tak že ten mikrospinac má na svedomí aj centrál ?tak ze vymena toho zámku alebo len spínaču

oberon
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 01.07.2015 21:34
Bydlisko: Košice

Z ničoho nič nefunkčný central

Príspevok od používateľa oberon »

Mikrospinace su vsetky v zamku a su vacsinou 3.

2 sa nachadzaju vnutri na DPS.

Obrázok

A ten 1, ktory sa najcastejsie pokazi je zvonku - vedu ku nemu modry a cerveny kabel - na mieste ho drzi pruzny pliesok.

Obrázok


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Golf 4 (hatchback), 1.9 TDI AXR 74kW
EIBACH Pro-Kit -30mm
BORBET XL, 7.5X17 ET35 (215/45)
Zadne silentbloky prednych ramien 8N0407181B
Zosilnene silentbloky zadnej napravy 6Q0501541E
Obrázok

Tibunkto
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.01.2021 17:28

Re: Z ničoho nič nefunkčný central

Príspevok od používateľa Tibunkto »

Tak že tuto galibu robilo čínske 2din rádio ,po odpojení toho kokotenca radia centrál funguje,samozrejme že osvetlenie interiéru po otvorení predných dverí nie,áe to aj predtým nesvietilo (mikrospinace predné)

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf IV / Bora"