Polyuretánové silentbloky

Podvozky, zníženie, kolesá a pneu

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
etemo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 09.06.2015 09:28

Polyuretánové silentbloky

Príspevok od používateľa etemo »

Ahojte,
máte niekto skúsenosť s polyuretánovými silentblokmi Strongflex alebo Powerflex?
Uvažujem o výmene silentblokov na prednom stabilizátore a na predných ramenách, lebo štandardné gumové nevydržia na mojom aute viac ako 3-4 roky, po 60-70 000 km sú výrazne opotrebené.
Pozeral som ,,road" verzie, tvrdosť 80ShA. Vraj majú životnosť dlhšiu, ako bežné silentbloky. Len ako to je s tvrdosťou podvozku? Viem, že je to subjektívne, ale výrazne sa zníži komfort podvozku? Chcel by som ich meniť kvôli životnosti, nie som žiadny pretekár :)
Ďakujem za rady

oberon
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 01.07.2015 21:34
Bydlisko: Košice

Polyuretánové silentbloky

Príspevok od používateľa oberon »

Pozeram, ze G7 ma rovnaky typ prednych ramien ako G4. Ja som vymenil zadne silentbloky (prednych ramien) za plne, bez dier (ale OEM, nie PU)
Ziadny vyrazny rozdiel som teda nespozoroval.

Obrázok
...tu hrdzu si nevsimaj :D

Neviem ako dlho este planujes mat to auto, ale zivotnost 3-4 roky je podla mna fajn.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Golf 4 (hatchback), 1.9 TDI AXR 74kW
EIBACH Pro-Kit -30mm
BORBET XL, 7.5X17 ET35 (215/45)
Zadne silentbloky prednych ramien 8N0407181B
Zosilnene silentbloky zadnej napravy 6Q0501541E
Obrázok

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Polyuretánové silentbloky

Príspevok od používateľa dream7000 »

mas auto 74 kW tak to citit miernejsie že koleso "nepláva", ten zadny orig. je taky prazdny guma nie je po celom obvode, tiez som si to na mojich autach poriadne nevsimol az kym som nesadol do R 221kW a tam to plavanie by si pocitil poriadne ked auto v zatackach zaplava, vymenil som za zlte strongflexy a auto je zrazu stabilné, pevnejšie, ale pokal nemas naozaj nadupané auto postačuje dať červené strongflexy alebo podobne, alebo aj plné origo zadné puky, akurat ten polyuretán ma garantovanú dlhšiu životnosť

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a kolesá"