Predohreb motora 2.0 103 kW

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
benel
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 26.03.2015 18:05

Predohreb motora 2.0 103 kW

Príspevok od používateľa benel »

Pozdravujem,

po prvých mrazoch sa mi zapol asi predohrev motora, v motore huci nejake cerpadlo a spod auta sa mi zacalo dymit :-D Vie mi prosim vas niekto objasnit, ako to vlastne funguje? Nikde som to nenasiel, ani som nevedel, ze to mam :-D

DAKUJEM!

Používateľov profilový obrázok
St3fko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 21.10.2015 18:55

Re: Predohreb motora 2.0 103 kW

Príspevok od používateľa St3fko »

Pokial sa nic nemenilo tak v zaklade to funguje tak, ze pod 5°C sa to samo zapne :)
TOURAN '09 1,9 Highline

Používateľov profilový obrázok
Miťo
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 18.02.2008 19:47
Bydlisko: Cassovia
Kontaktovať používateľa:

Re: Predohreb motora 2.0 103 kW

Príspevok od používateľa Miťo »

Prihrev motora. Pri poklese pod 5C sa po nastartovani zapne (za predpokladu ze nie je na rezerve palivo, alebo nie je aktivovany ECON) a po dosiahnuti prevadzkovej teploty sa deaktivuje. Samotny prihrev spaluje naftu preto ten dym a ohrieva kvapalinu, ktoru cirkuluje cerpadlo.
Nachuja je tam rieseny vyvod vyfuku. Mohli ho potiahnut dozadu, aby to nesmrdelo do kabiny pri stani na krizovatke.
Touran SDI
Obrázok

roko007
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 09.11.2011 10:18
Bydlisko: BB

Re: Predohreb motora 2.0 103 kW

Príspevok od používateľa roko007 »

Skoršie rocniky mali výfuk vedený skoro az do zadu auta stredovym tunelom. Potom neskor asi z dôvodu úspory materialu zacali robiť výfuk krátky. Aj napriek tomu ak všetko funguje tak ako ma by to dymiť nemalo max. iba trosku pri prvom zapálení. Ak to však dymi tak uz prihrievac nefunguje ako ma a blíži sa jeho životnosť ku koncu. Je tam dosť komponentov, ktoré maju na to vplyv, a bohužiaľ sú aj dosť dráhe.
VW Touran Cross, 2,0 TDI, 125 Kw, DPF, DSG.

makan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 25.04.2015 12:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Predohreb motora 2.0 103 kW

Príspevok od používateľa makan »

roko007 napísal:Skoršie rocniky mali výfuk vedený skoro az do zadu auta stredovym tunelom. Potom neskor asi z dôvodu úspory materialu zacali robiť výfuk krátky. Aj napriek tomu ak všetko funguje tak ako ma by to dymiť nemalo max. iba trosku pri prvom zapálení. Ak to však dymi tak uz prihrievac nefunguje ako ma a blíži sa jeho životnosť ku koncu. Je tam dosť komponentov, ktoré maju na to vplyv, a bohužiaľ sú aj dosť dráhe.
Chcem reagovať k tomu dymeniu webasta. Mne to zadymí len pri zapálení už pri samotnej prevádzke už nedymí. Pri samotnom štarte vozidla počkám kým sa zapne webasto a potom sa pohnem niekde. Rozmýšľal som keby som sa skorej pohol z vozidlom tak by ten samotný dym pri zapálení nešiel do vozidla cez vetranie,ale zo studeným motorom niekde ísť a dieselom no neviem to by sa už nedalo hovoriť o šetrnom zaobchádzaní s motorom. V zimných mesiacoch keď som zbadal že sa webasto zapína tak podstatne bolo poznať na tom že sa skorej zohreje motor a vykurovanie vo vozidle.

fb_viktor4
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.01.2021 19:15

Re: Predohreb motora 2.0 103 kW

Príspevok od používateľa fb_viktor4 »

Prosim da sa kupit aj cely ten predohrev motora na Touran r.2008 1.9 diesel. Lebo moj automechanik hovoril, ze spirala stoji 150 eur, ale ze pri vymene by sa to cele rozsypalo. Vzdy vyhodi 3x akoze chybu a automaticky ho zablokuje. Tak by bolo lepsie kupit pouzitu. Neviete mi poradit kde to zozeniem? Musi to byt podla kodu/cisla? ďakujem

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Predohreb motora 2.0 103 kW

Príspevok od používateľa frflos »

...cely predohrev je cele webasto, tak neviem co tym myslis, ale dnes sa da kupit vsetko. Neviem ani o akej spirale pises 🤔 ak by to mala byt nahodou spalovacia komora, tak ano vymenis ju a webastujes dalej 😉
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"