Vystup z EGR nad skrtiacou klapkou

TDI, Bluemotion...

Moderátor: 4track1031

Napísať odpoveď
fb_peter38
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.12.2020 12:42

Vystup z EGR nad skrtiacou klapkou

Príspevok od používateľa fb_peter38 »

Ahojte,

Mam mensiu otazku ohladom spravneho otocenia (netusim ako sa to presne vola) vystupu z EGR ktore vchadza nad skrtiacu klapku. Je to valec a na jednej strane je vyrezany otvor.
Moja otazka znie ako spravne by mal byť kedže opať po 14000 km mi jednotka vypisala chybu P0121 (throttle sensor position).
Vedel som že je zanesena tak som ju vycistil.
Lenže ten vystup z EGR je otvorom otočeny priamo na skrtiacu ciže všetky tie spaliny mi sadaju na skrtiacu a ju zanašaju...
Hladal som po vsetkych forach ako to ma byť otocene spravne ci otvorom na skrtiacu alebo otvorom do sania ....
Ma s tym niekto skusenosť alebo bola zvolavačka od VW ohladom toho ? Nie som prvý majiteľ auta.
Ináč od vyroby je to doslova blbuodolne takže sa to neda otočiť inač lebo to ma zarez ....
Potrubie sania je plastove.
auto:
VW passat B7 2.0TDI 103 kW 2014 variant

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Vystup z EGR nad skrtiacou klapkou

Príspevok od používateľa janosik93 »

Podla TPI VW sa ma upraviť a otočiť opačne. Na tvojom mieste by som dal skontrolovať vstrekovače, časte zanašanie sposobuju kratke trasy a vadne vstrekovače
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"