PassatB7 2TDI ventil spetného vedenia výfuk.plynov (N18)EGR

2010 - 2014

Moderátor: 4track1031

Používateľov profilový obrázok
s3ko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 21.12.2016 00:19

Re: PassatB7 2TDI ventil spetného vedenia výfuk.plynov (N18)

Príspevok od používateľa s3ko »

janosik93 napísal:ano, nový je DQ. cenu vo vw viem overiť zajtra. je možne, že tam už zaratal za igelitku tesnení, čo tam treba k tomu
Tak este to nemam stale vymenene, ale ako sa hovori "time is tickin' away", tak uz budem musiet zrychlit svoje konanie. Vcera som obvolal 3 skodovacke servisy, maju skladom, cena je 360€. Co je zvlastne, kontrolka mi momentalne dlhsiu dobu nesvieti, po dlhsej dobe mi vcera sputilo regeneraciu dpf.
VW Passat Variant 12/2011 103kW 2.0TDi

GReedy
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.11.2015 12:51
Bydlisko: Vranov nad Toplov

Re: PassatB7 2TDI ventil spetného vedenia výfuk.plynov (N18)

Príspevok od používateľa GReedy »

Nazdar lidi takže zastihlo to dnes aj mna. Fórum som si prečital zase som o niečo mudrejši potrebujem len od vás kde ste kupovali ten original EGR ventil o nahradu nemam záujem. Mam nabehaných 209 tiskm Dik

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: PassatB7 2TDI ventil spetného vedenia výfuk.plynov (N18)

Príspevok od používateľa janosik93 »

ahoj, v original servise vw
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
s3ko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 21.12.2016 00:19

Re: PassatB7 2TDI ventil spetného vedenia výfuk.plynov (N18)

Príspevok od používateľa s3ko »

janosik93 napísal:ano, nový je DQ. cenu vo vw viem overiť zajtra. je možne, že tam už zaratal za igelitku tesnení, čo tam treba k tomu
nevedel by si mi prosim povedat, alebo ma navigovat niekam, kde to zistim, ktore vsetky tesnenia tam treba menit? Pocul som nieco o objimke vyfuku. Ze povodnu treba rozrezat. Chcel by som do toho ist pripraveny, ak sa to rozhodnem predsa zrealizovat sam. Chybu mi zmazal jeden znamy na origo VAGu, cez zimu to drzalo, presiel som cez emisnu, ale zase to vyskocilo a je jasne, ze oddialovat vymenu nema zmysel. Bude mi pravdepodobne treba aj chladiacu kvapalinu vsak?
Dakujem.
VW Passat Variant 12/2011 103kW 2.0TDi

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1080
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: PassatB7 2TDI ventil spetného vedenia výfuk.plynov (N18)

Príspevok od používateľa bengal »

Rezať ? 8O
Treba mať na to prípravok a netreba nič rezať. Tesnenia všetky okolo výfukového systému. Ideálne originálne. Stalo sa mi že náhrada podfukovala ihneď po nasadení. Týkalo sa to hlavne tesnenia medzi výfukom a dpf.
Nemrznúcu by si mal podľa predpisu meniť každé 4 roky. Napríklad ja to mením každému automaticky s rozvodmi.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Používateľov profilový obrázok
s3ko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 21.12.2016 00:19

Re: PassatB7 2TDI ventil spetného vedenia výfuk.plynov (N18)EGR

Príspevok od používateľa s3ko »

konecne vymenene. Cena materialu 450€. Kde udelali soudruzi z NDR chybu? prilis vela veci je z plastu.
to bengal: Tento rok aj rozvody boli menene.
VW Passat Variant 12/2011 103kW 2.0TDi

Samokomo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.01.2020 23:04
Bydlisko: ŽILINA

Re: PassatB7 2TDI ventil spetného vedenia výfuk.plynov (N18)EGR

Príspevok od používateľa Samokomo »

Ahojte :) tiež ma zastihla táto porucha pri cca 207 000km (CFFB). Bolo zlé štartovanie za studena a pri niektorých teplých štartoch mi to hneď skapalo a napísalo porucha štart-stop. Servisman povedal že EGR... Dal náhradu (nie origo), kedže povedal že cena origo je 500€... a tá vydržala možno pol roka :roll: :D no zaujímavé bolo, že kontrolka motora svietila ale tie symptómy predtým sa už nevyskytovali.
Čiže reklamácia - cenu práce a všetko okolo že mu uhradí ten kto mu ten diel dodal... Našiel inú náhradu od nejakého Dánskeho výrobcu, čo vyrába aj originály, doplatil som mu 100€ za lepší diel a 15 000km zatiaľ v poriadku. Nabudúce sa ho musím opýtať na názov tej značky :D

Existuje nejaký spôsob ako tej poruche predísť ? Je mi jasné že tankovať dobrú naftu a nepodtáčať, skôr by ma zaujímalo nejaké chemické čistenie a pod.
:?:

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: PassatB7 2TDI ventil spetného vedenia výfuk.plynov (N18)EGR

Príspevok od používateľa janosik93 »

da sa predisť originalnym EGR . K tomu musia byť aj vstrekovače v poriadku. Auto nesmie robiť len kratke trasy
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
jokir
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1246
Dátum registrácie: 05.06.2013 20:31
Bydlisko: Levice

Re: PassatB7 2TDI ventil spetného vedenia výfuk.plynov (N18)EGR

Príspevok od používateľa jokir »

Existuje aj softwérové odstavenie EGR , tu sú však na to rôzne názory. Osobne mám takto najazdené 50000km. DPF pôvodný a regenerácie OK - 1,6TDI 230000km nájazd.
VW Golf VI Variant 1,6 TDI CAYC
Seat Ibiza 1,9 SDI AEY
Úprava budíkov,PCR2.1,EDC16,17,MED9,17,DSG-IMMO klonovanie,kĺuče,oprava RJ,S/S off,mapy RNS310,315,MMI,MIB,flash a parametrizácia ,downgrade sw po DG ,VIMmanager,oprava VCDS, crashdata

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: PassatB7 2TDI ventil spetného vedenia výfuk.plynov (N18)EGR

Príspevok od používateľa janosik93 »

ja by som dal original. potom auto slabšie kúri
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B7"