kontrolka motora - kolisanie otáčok na volnobehu

Moderátor: stinger11

Napísať odpoveď
pepektouareg
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 16.01.2010 15:07
Bydlisko: Žilina

kontrolka motora - kolisanie otáčok na volnobehu

Príspevok od používateľa pepektouareg »

Ahojte. Chcem sa Vás spýtať , či nemáte niekto skúsenosť s touaregom 3,2 V6 kod motora AZZ, r.v 2003 / 162kW. Začala mi svietiť kontrolka motora ( aspon si myslím, ta oranžová kontrolka motorčeka) auto sa nespráva inak ako doteraz, ale na voľnobehu trošku kolíšu otáčky a ked mu trošku pridám a pustím plyn, tak spadnú pod 400 ot. , motor strasie a znovu vyskočia na 700ot. a ešte jednu vec som zistil, že zhruba pri 4000 -4100 ot. ma akýsi mrtvy bod , ked akoby prestal na chvilu ťahať a potom normálne taha do 6000 ot. mal som už rozne rady na opravu od katalyzátora, lambda sondy, zapalovacie cievky(ževraj tie odchádzajú). ak mate niekto skúsenost tak mi prosím vás napíšte , čo to može byť. Dakujem

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: kontrolka motora - kolisanie otáčok na volnobehu

Príspevok od používateľa lopo1 »

asi by som najskor zacal diagnostikou

Používateľov profilový obrázok
twety
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 07.11.2009 19:55
Bydlisko: snv

Re: kontrolka motora - kolisanie otáčok na volnobehu

Príspevok od používateľa twety »

caw ako prve by som s tym siel na vag aj ked si myslim ze to kolisanie otacok mozu robit dva cidla snimac otacok vackoveho hriadela alebo snimac otacok klikoveho hriadela ale hovorim najprv vag
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=92&t=33313" onclick="window.open(this.href);return false; moja White Europe

Jenes
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 06.02.2010 08:18

Re: kontrolka motora - kolisanie otáčok na volnobehu

Príspevok od používateľa Jenes »

O čom ty píšeš to nie je kontrolka motora, lebo kontrolka motora je nápis EPC. Čo tebe svieti je kontrolka výfukového systému. Čo sa týka kolísania otáčok tak to môže byť špinavá / zanesená/ škrtiaca klapka. Tú treba vyčistiť a potom diagnostikou záklané nastavenie. Ale pred tým by bolo dobré hodiť to na diagnostiku čo to vypisuje. Čo sa týka zapalovacích cievok tak ja som menil už 4. Ale keby ti vynechalo zapalovanie na niektorom valci tak by to malo byť zapísané v riadiacej jednotke motora. A tiež by trebalo pozrieť aj sviečky/ ak nevieš kedy boli menené/, prípadne zmerať aj tlak benzínu. Mne sa tiež rozsvecuje kontrolka výfukového systému, ale u mňa to je odvetranie nádrže. Iné ma zatiaľ nenapadá.

pepektouareg
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 16.01.2010 15:07
Bydlisko: Žilina

Re: kontrolka motora - kolisanie otáčok na volnobehu

Príspevok od používateľa pepektouareg »

sviečky som menil tyzden spať, a klapka je vyčistená a tebe sa rozvecuje ta kontrolka výf. plynov pravidelne a musíš ju nulovat , alebo sama zhasne. a ako si prišiel na výmenu cievok, mal si to na vag alebo si citil vynechávanie valcov?

Jenes
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 06.02.2010 08:18

Re: kontrolka motora - kolisanie otáčok na volnobehu

Príspevok od používateľa Jenes »

Ja som na to neprišiel sám, ale mechanik čo mi to opravuje. Ale keď vynecháva valec tak to musí byť zapísané v riadiacej jednotke motora. Takže najskôr urob diagn. Ja tú kontrolku musím mazať, nakoľko som sa ešte nedostal k vyčisteniu/alebo výmene/ ventilu odvetrania nádrže. Ale u mňa to nemá žiadny vplyv na chod motora. A ešte raz som mal zanesené injektory, ktoré mi dali čistiť ale vtedy bol motor strašne rozhádzaný/ niekedy i nešiel jeden alebo dva valce/.

Používateľov profilový obrázok
bombi
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 27.01.2008 22:06

Re: kontrolka motora - kolisanie otáčok na volnobehu

Príspevok od používateľa bombi »

Ako píše Jenes - nie je to kontrolka motora ale kontrolka vyfukových plynov.Táto ikona sa aj mne rozsvietila.Z touaregom som šiel do autorizovaneho servisu VW Košice-Gabriel.Diagnostika neukazala ziaden problem.Preto premerali vôlu rozvodovych retazi.A bolo všetko jasné !!!! Vyfukovú vačku som som mal pootočenu o 9 stupňov a saciu vačku o 10 stupňov !!!!!!!! Vieš si predstavit aky hnoj mi to spalovalo ???? Ta zmes bola hrozná. Trebalo menit rozvodove retaze.Cena za material je v pohode.Ide tam velka retaz,tušim cca 70 eur + mala retaz cca 58 eur a napinaky.Ale draha je praca.Dole motor,prevodovka.Na servisny ukon maju podla normy 18 hodin ale da sa to aj za 12 ak máš super mechanikov ktory budu pracovat len na tvojom aute a samozrejme maju potrebne dielenske vybavenie.Mne to robili 4 dni.Rozdiel je ale poznat.Auto na plynovy pedal reaguje hned.Teraz ide ako hodinky. :D :D :D Skús dat premerat retaze v servise priamo u VW - nestoji to vela asi 12,90 čo je nič.Ak budú retaze v poriadku tak si môžeš vydychnuť. :wink: :wink:

fb_peter39
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.12.2020 16:41

Re: kontrolka motora - kolisanie otáčok na volnobehu

Príspevok od používateľa fb_peter39 »

Ja mam tiez vw touareg 3.2 benzin tiez sa mi rozvieti kontrolka ale az po 400 kilometroch cca vymenil som vyrive klapky boli dost znicene a bol klud ale zase mi to svieti po 400 km ale ziadna strata vykonu ani kolisanie otacok

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory a chipovanie"