1.4 16v 59kw klepe/cvaka, hydrostely ?

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
fb_miro2
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.07.2020 19:06

1.4 16v 59kw klepe/cvaka, hydrostely ?

Príspevok od používateľa fb_miro2 »

Zdravim, pred takmer 3 mesiacmi som kupil golf 5 v danej motorizacii. Po asi mesiaci som si vsimol ze nieco v motore klepe/cvaka, avsak neprislo mi to vtedy nejak moc hlasne. (Pri kupe to na 100% nerobilo) Teraz po skoro 2 mesiacoch od prvotneho spozorovania to uz klepe dost nahlas. Stravil som vela casu citanim roznych for o klepajucich 1.4. To ze ma zvuk ako diesel je zname ale tento klepotavy zvuk sposobuje nieco ine. A tu som nasiel vela roznych odpovedi co by to mohlo byt. Od deraveho vyfuku, cez hydrosteli, valce, nekvalitne palivo, zly olej, tlak oleja po to ze to netreba riesit... ale ten zvuk ma sere :D

No a teraz k tomu mojmu klepaniu:
- na neutral klepe za studena asi 1 minutu kym klesnu otacky
- klepe pri 9 pridaniach plynu z 10 zhruba od 1100 do 1800 otacok
- motor nestratil vykon
- spotreba normalna okolo 6.5l
- spotreba oleja, dolieval som asi 0.8l na 3000km
- najazdenych 242000km
- olej meneny pravidelne 15000km (momentalne tam je Castrol Edge 5w-30 LL)
- rozvody menene pri 170000km (podla servisnej knizky)

Prikladam video:
https://drive.google.com/file/d/1st4I0H ... sp=sharing

Chcem sa teda spytat, co by to mohlo najpravdepodobnejsie byt ? Znamy, co sa vyzna, povedal hned ze hydrostely, mechanik ze zrejme hydrostely nie tak neviem... Su ludia co vymenili olej, rozvody, hydrosteli a klepanie neprestalo a spravili na aute dalsich 100000 km. Prosim aspon o radu ze co prve pozerat ci to nahodou nie je. Nechcem zbytocne menit veci co by este vydrzali ale asi kto neskusi, nevie:) Vdaka za kazdu odpoved.

dodo6
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:57
Bydlisko: okr.Michalovce

Re: 1.4 16v 59kw klepe/cvaka, hydrostely ?

Príspevok od používateľa dodo6 »

ahoj.Mam sice Golf 6 ale z rovnakym motorom 1.4 16v 59kw.Mam to rovnake z tym cvakanim/klepkanim.Po kupe menene olej,rozvody,vsetky hydrostely,(+filtre,chladiaca,brzdova atd.ale to je nepodstatne) a nic nepomohlo,ziadna zmena zvuku.Olej nedolievam medzi vymenami zatial vobec(pravidelne kontrolujem),menim cca 12-15tis.km.tankujem podla moznosti omv+stale vif.Vykon bez zmeny(v ramci tych 59kw😁).Stretol som sa z nazorom ze to je normalne u tych 1.4.a uz som aj zvykol😀 najazdene cca 50tis.km od kupy bez problemu.Auto ma uz,neviem ci poctive 190tis.km a zatial vsetko ok.Aj spotreba rovnaka,ziadne vykyvy.Vag bez chyby.Este by som skusil tlak oleja,no neni casu teraz.Keby si na nieco prisiel,daj vediet.Zdar
ex.VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Používateľov profilový obrázok
Prelude
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.04.2010 18:14

Re: 1.4 16v 59kw klepe/cvaka, hydrostely ?

Príspevok od používateľa Prelude »

Najazdil som s tymto motorom vyse 160 tis. km, a nezda sa mi, ze by mal ten tvoj nejaky iny/nezvycajny zvuk. To, co pocut po nastartovani je je hydr. vymedzovanie vole ventilov a je to uplne normalne aj podla manualu. Neskor je zvuk, podla mojho nazoru, tiez normalny, vratane cvakania palivoveho cerpadla. Ak nic neukazuje diagnostika a necitis, ze by sa motor zvlastne choval pri jazde, neriesil by som to...
Golf V 1,4 59kW Edition
Golf VII 1.5 TSI ACT 110kW Highline R-Line

fb_miro2
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.07.2020 19:06

Re: 1.4 16v 59kw klepe/cvaka, hydrostely ?

Príspevok od používateľa fb_miro2 »

Viem ze to je normalne, ale podla toho co som sa docital by to malo cvakat max par sekund a nie minutu... taktiez by to urcite nemalo byt pocut pri pridani plynu. Zatial to teda neriesim a cakam kym mi da viacej najavo ze nieco nieje v poriadku :D

fb_miro2
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.07.2020 19:06

Re: 1.4 16v 59kw klepe/cvaka, hydrostely ?

Príspevok od používateľa fb_miro2 »

Pripájam video ako to aktuálne znie pri pridávaní plynu na neutrál. Pri pridávaní plynu za jazdy je počuť cvakanie oveľa dlhšie, akoby stále, a zaniká vo vysokých otáčkach motora ale neviem či naozaj alebo len preto, že motor cvakanie prehluší.

https://drive.google.com/file/d/1O2a7hN ... sp=sharing

dodo6
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:57
Bydlisko: okr.Michalovce

Re: 1.4 16v 59kw klepe/cvaka, hydrostely ?

Príspevok od používateľa dodo6 »

myslim ze klepot po pridani plynu tam nema byt(ten co je na videu) resp.u mna nic take vyrazne po pridani plynu nepocut.co to sposobuje neviem,bohuzial neporadim,ale urcite sa niekto objavi
ex.VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.4 16v 59kw klepe/cvaka, hydrostely ?

Príspevok od používateľa Maher »

Určite to nie je správny zvuk a jediné čo ma napadá je rozobrať hlavu a spraviť jej generálku tu už nejaké to aditívum či výmena oleja .. nepomôže
VW Golf V 1.4 16V Black

VW Pluto
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.06.2017 12:59

Re: 1.4 16v 59kw klepe/cvaka, hydrostely ?

Príspevok od používateľa VW Pluto »

Ahoj, tiež mám 1.4 59kw (ovšem naladený na 70kW :-)) – klepal ... ako šijací stroj Singer, ale len v zime pri studených štartoch. Tiež som svojho času prebehol celý internet a dočítal som sa, že nepomôže nič, ani kompletná výmena hydroštelov (hydraulických zdvíhadiel). Je to motor, ktorý klepal, klepe a bude klepať.
Na nemeckom fóre som sa dočítal, že jediným riešením prevŕtanie valcov, a keďže nie som mechanik, celkom tomu nerozumiem.
Ale som sa aj dočítal, že pomôže tzv. "preplach motora" – tak som ho urobil a je to póóódstane lepšie, som teraz fakt spokojný ...

Preplach motora:
Kúpil som prísadu LIQUI MOLY - Prísada pre hydraulické zdvíhadlá - 300ml. Nechal som si vymeniť olej s tým, že sa pridala do oleja polovica tej prísady (150 ml). Odjazdil som podľa odporúčaní cca 3000 km a znova vymenil olej + doplnil druhú polovicu tej prísady.
Efekt je vynikajúci :-)

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"