Výmena tesnenia strešného okna

2003 - ...

Moderátor: valado45

Používateľov profilový obrázok
St3fko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 21.10.2015 18:55

Re: Výmena tesnenia strešného okna

Príspevok od používateľa St3fko »

Ospravedlnujem sa, ale neprislo mi upozornenie na reakciu - objednaval som to cez autorizovany, tam to vyslo na pocudovanie najlacnejsie -> pisal som to aj vyssie
TOURAN '09 1,9 Highline

Používateľov profilový obrázok
St3fko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 21.10.2015 18:55

Re: Výmena tesnenia strešného okna

Príspevok od používateľa St3fko »

Este pridam dalsi postreh, co je tiez casta chyba -> ako su odvodove kanaliky napojene na okno...sklada sa to z 2 casti - hadice a "gulovej koncovky" - tu treba dat pozor, lebo sa rozlepuju, tak som ich pretesnil.

Stalo sa mi vsak neskôr, ze mi voda zatekala nadalej a hladal som pricinu uz bez rozoberania a hladal som vyvody kanalikov.
U Tourana su konkretne 2 zadne vyvedene nad podbehy zadnych kolies, co nie je az take dostupne a trochu viac, ale tiez blbo dostupne (rukou sa tam neda dostat, max srubovak) predne pod celnym sklom vedla mechanizmu stieracov. Tu bol kamen urazu, kedze som tam nasiel taku vrstvu blata, ze mi tam uz cosi klicilo... :D No a po istom case venovanemu cisteniu som zistil, ze boli tym blatom upchane vsetky odtokove otvory smerujuce na zem a ako bonus bol jeden kanalik "nacucnuty blatom" -> az som asi 3 cm blata dostal von, zjavil sa vodotrysk a zatial je pokoj :)

Otestovat kanaliky je najjednoduchsie tak, ze sa otvori stresne a naleje sa tam z flase voda do tych "kutov" kam smeruje voda do odtokovych kanalikov...no a pokial to doslova tecie a hore v rame okna to doslova cuca, tak je to v pohode :D
TOURAN '09 1,9 Highline

Používateľov profilový obrázok
St3fko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 21.10.2015 18:55

Re: Výmena tesnenia strešného okna

Príspevok od používateľa St3fko »

mala ilustracia
Prílohy
N60-10006.jpg
TOURAN '09 1,9 Highline

Používateľov profilový obrázok
rodrikez
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24.11.2017 08:46
Bydlisko: KE

Re: Výmena tesnenia strešného okna

Príspevok od používateľa rodrikez »

Zdravim, zamaka mi v tom stlpiku vpredu (Touran 2011), u spolujazdca, ta linia ide z vnutra ? teda za airbagom ?

Používateľov profilový obrázok
St3fko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 21.10.2015 18:55

Re: Výmena tesnenia strešného okna

Príspevok od používateľa St3fko »

Presne tak, hadicka je pod airbagom. Ak je ten kanalik upchaty, tak konci nad tlmicom za plechom. Nie je tam nejaky super pristup, ale srubovakom sa da precistit jeho koncovka :)

Mal som vsak nedavno dalsiu "radost", ked mi do vysuseneho a vytepovaneho auta znova zacalo znova zatekat.... Tentokrat to boli tesnenia pod hagusmi. Original sada ma stala ani nie 20€ ale znova vsetko muselo ist dole... :D
TOURAN '09 1,9 Highline

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"