Nízky tlak oleja , vypnite motor !

Moderátor: ejne

Napísať odpoveď
fb_dominic
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.12.2020 18:27

Nízky tlak oleja , vypnite motor !

Príspevok od používateľa fb_dominic »

Zdravím vás chlapi , prosím vás o pomoc . Mam passat b6 Combi , 103kw 2.0tdi .Som momentálne v zahraničí , išiel som po diaľnici a zrazu mi na palubovke zasievitilo nízky tlak oleja , vypnite motor . Ak mám pravdu povedať už sa mi to stalo pred 3 rokmi vyedy to bolo na slovenskej diaľnici , vtedy si to odnieslo čerpadlo a ten 6 alebo 4 hrán , prepáčte ale neviem presne ako sa to volá. Vymenil som ho za nové čerpadlo takztiež ten hran... a všetko fungovalo . Ked som šiel do zahraničia tak som vymenil olej +filtre , spravil som asi nejakých 13 000 km a stalo sa mi to čo som spomínal že mi počas jazdy naskočilo nízky tlak . Keďže som bol asi nejakých 7 km od domu a od servisu tak pomaly som prišiel k servisu , a keď sme dvihli kapotu bolo tam počuť taký zvuk akú kov o kov . Kontorolvali sme olej na druhý deň vo vani bol dostatok oleja bolo skoro maximum a servisak tu v Holansku mi povedal že nemám tlak , a vôbec mi nechce tlačiť olej do motora . Viete mi prosím vás poradiť čo to môže byt ? Bude to to čerpadlo opäť ? Ale obávam sa toho zvyku ktorý som spomínal , čo by to mohlo byt ? Uvedomujem si že mal som hneď auto odstaviť keď to naskocilo , ale myslel som si že pomaličky dôjdem do servisu . Auto išlo v pohode nestratilo na výkone , aj zvuk bol prirodzený len až potom začalo to klepotanie . Prosím vás pekne chalani poraďte , za všetky vaše rady a skúsenosti budem veľmi vďačný . Ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
wheel
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: 20.12.2010 13:28

Re: Nízky tlak oleja , vypnite motor !

Príspevok od používateľa wheel »

Asi ta nepotesim, ale zadrel si motor. Priprav sa na GO. Nizky tlak oleja -> odnieslo si to ojnicne lozisko , preto teraz pocujes zvuk kov na kov.
1.8T f čypu

fb_dominic
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.12.2020 18:27

Re: Nízky tlak oleja , vypnite motor !

Príspevok od používateľa fb_dominic »

Takže nový motor ?

Používateľov profilový obrázok
wheel
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: 20.12.2010 13:28

Re: Nízky tlak oleja , vypnite motor !

Príspevok od používateľa wheel »

To treba posudit po rozobrati..Ci je KO kluka, alebo len ojnica.. atd atd.. Zalezi kto to bude robit a zalezi ako kvalitne to chces. Ale lacne to asi nebude.
1.8T f čypu

kovec
Vodič
Vodič
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 16.08.2015 12:56
Bydlisko: NMnV

Re: Nízky tlak oleja , vypnite motor !

Príspevok od používateľa kovec »

Ja by som povedal ze toho bude ovela viac turbo na 100% a vsetko co je mazane olejom.7km je dost.
Passat 3c5 bmp

stanomx
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 11.08.2013 12:49

Re: Nízky tlak oleja , vypnite motor !

Príspevok od používateľa stanomx »

turbo bude urcite KO
motor no treba skusit, mozno bude vsetko OK
ale pre istotu by som vymenil ojnicne loziska aspon sa pozrie mechanik ci to ma vyznam skladat

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory + poruchy čerpadiel"