klepanie prednej nápravy

Podvozky, kolesá, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátori: wladi, Mat28

dubacikzh
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:35
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: klepanie prednej nápravy

Príspevok od používateľa dubacikzh »

originali napísal:...stale hutam co by to mohlo byt. to hrkanie sa prejavuje aj pri pribrzdeni ked idem zkopca-samozrejme pri nizkej rychlosti resp. som skusal ist krokom a tak trhavo brzdit a stale pri kazdom zabrzdeni sa to ozvalo. nejake napady?
na 90% je to vyfuk..kamarat mal taky isty problem a nevedeli sme nato prist..nakoniec ja osm si lahol pod auto on dal rucnu a skusal pridavat v intervaloch a bolo to pekne pocut ako to rezonuje...ale jemu to pocase prestalo...zacalo mu to robit ked menil vlnovec a katalyzator...nieco tam mal kratsie tak mu tam nieco opieta a rezonuje..a tak ako ty vravis ze z kopca pri brzdeni to iste..skus to volako popozerat
vcds 17 kodovanie kadecoho co podporuje auto :) immo, budiky taktiez :) mam skladom vacsinu klucov vystrelovacich aj na sharany aj ked je ich problem zohnat :)

originali
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.09.2010 12:01

Re: klepanie prednej nápravy

Príspevok od používateľa originali »

skusim sa pozriet aj na to... uz rozmyslam nad vymenou komplet prednych ramien a prednych tlmicov. nop ak by ma toto zachranilo tak mas u mna pivo! zajtra laham pod auto a dam vediet
vw passat 1,9 TDI(81kw) rv 99.moje auto tu : http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=101&t=25671
VAG 304 CZ, VagInformationSystem, VIVID, ELSAwin
Ø
bydlisko: momentalne severne anglicko, inak okres PRESOV

dubacikzh
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:35
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: klepanie prednej nápravy

Príspevok od používateľa dubacikzh »

no bol by osm rad keby to bolo ono fakt to skus...proste niekto nech ti pridava v aute a hadam to zapocujes...my sme sa s tym tiez dlho zabavali kym sme nato prisli..sme skusali aj vsetky plasty z popod auta davat dole a nie a nie prist co to bolo..a nakoniec len podrbana vyfukova rura...drzim palec :)
vcds 17 kodovanie kadecoho co podporuje auto :) immo, budiky taktiez :) mam skladom vacsinu klucov vystrelovacich aj na sharany aj ked je ich problem zohnat :)

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: klepanie prednej nápravy

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Takze pridam aj ja svojho pacienta stou istou zavadou ze pri mensich nerovnostiach klepe akoby hlinik o kov ,jedine co som stihol kuknut dnes tak zdvyhnut stranu sofera z ktorej to ide a pomykal kolesom do vsetkych stran a nikde vola :roll: mam po vymene ramien 2tisic km no fakt to chce len kukat na jame a mykat a mikat a hladat :mrgreen: rady moc v takychto pripadoch niesu chce to len pozerat zo specialnym nastrojom(pajsrom) :mrgreen:

budinec
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 27.10.2009 18:06
Bydlisko: Zvolen

Re: klepanie prednej nápravy

Príspevok od používateľa budinec »

mne to tiež klepkalo , vymenil som všetky ramená MEYLE HD . Mám na nich najzdené 10000km a bez problémov. A to chodím po iných cestách :). Ked som to menil boli hlavne vymlátené horné ramená . Ostatné boli OK , Ak by mal niekto záujem ozvite sa .
VW Passat B5,5 - 4 motion

originali
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.09.2010 12:01

Re: klepanie prednej nápravy

Príspevok od používateľa originali »

...komplet ramena kupene. na piatok som objednany takze dam potom vediet. prinajmensom viem ze treba vymenit to pokrivene rameno take velke dole vzadu(predne kolesa). kludne sa to da tak zistit ze mierne vytocis na seba volant a polozis nohu na koleso a silou sa ho snazis posunut tam a nazad a pocut to...
vw passat 1,9 TDI(81kw) rv 99.moje auto tu : http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=101&t=25671
VAG 304 CZ, VagInformationSystem, VIVID, ELSAwin
Ø
bydlisko: momentalne severne anglicko, inak okres PRESOV

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: klepanie prednej nápravy

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

tak ako si to popisal tak to mohlo aj v prevodovke buchat(ozubenie)ale to rameno som nemenil iba tie kosticky vsetky.kolko ta vyslo to rameno?

originali
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.09.2010 12:01

Re: klepanie prednej nápravy

Príspevok od používateľa originali »

ramena som kupoval komplet sadu tu v anglicku takze neviem povedat cenu toho konkretneho kusu

ramena uz vymenene. aj na geometrii som uz bol. hluk je prec! takze v mmojom pripade to boli ramena...
vw passat 1,9 TDI(81kw) rv 99.moje auto tu : http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=101&t=25671
VAG 304 CZ, VagInformationSystem, VIVID, ELSAwin
Ø
bydlisko: momentalne severne anglicko, inak okres PRESOV

fb_simon's
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.12.2020 13:02

Re: klepanie prednej nápravy

Príspevok od používateľa fb_simon's »

Dobrý deň páni,
Prichádzam sem s prosbou o pomoc lebo už si neviem dať rady. Naš paššíke B5 1.9 tdi syncro, člen rodiny, ktorý je s nami od jeho samotného zrodu na linke, ma problémy.
Našiel som toto vlákno ohľadom buchania nápravy, tak dúfam, že niekto mi snáď dokáže pomôcť.
Vymenil som celú prednú nápravu lemforder, tlmiče Sachs aj s pružinami, uloženia tlmičov, aj tie gumy na tycke stabilizátora.
Buchotanie sa ozýva vždy keď prejdem cez malé nerovnosti Ale keď brzdím tak to ztichne. Je to z ľavej časti teda vodičovej časti. Keď som vymenil ramena na chvíľu to prestalo potom zase, keď aj pružiny som vymenil tak kľud na 2 dní a potom zase. Už som zúfalý z toho.
Ďakujem za odpovede.

martinko76
Vodič
Vodič
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 26.01.2020 19:44
Bydlisko: Poprad

Re: klepanie prednej nápravy

Príspevok od používateľa martinko76 »

A silenbloky na naprave su ok?

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a kolesá"