kúpa dielov

čo sa nedá zaradiť

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
PONDFILLER
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.11.2020 16:13

kúpa dielov

Príspevok od používateľa PONDFILLER »

Zdravím

rozsypal sa mi katalyzátor na (3B2) 2.8 V6 SYNCRO/4MOTION BENZÍN (193 HP / 142 KW), konkrétne sa odpojila rúra za katalyzátorom, chcel by som vedieť koľko by ma mohla stáť oprava a kúpa nového. Podľa čoho mám hľadať diely na auto? Vôbec sa v tom neviem orientovať ktoré údaje sú podstatné pri kúpe nových dielov nie len u tohto ale všeobecne " sú tam typy modelov motora, rozmerov, čísla modelov atď. a ja nerozumiem ich konkretizácii. Vedel by mi niekto poradiť s na cenením dielov ktoré potrebujem kúpiť a vysvetliť mi ktoré diely sú v hodné a ktoré nie? Ďakujem.

edit: kde by som našiel ešte informácie o modely ktorom momentálne mám na aute? priamo na katalyzátore pod autom alebo niekde v papieroch?

Pavol_80
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.11.2020 18:18

Re: kúpa dielov

Príspevok od používateľa Pavol_80 »

Ak zavoláte predajcovi automobilových dielov a poskytnete mu informácie, ktoré ste tu uviedli, určite vám poskytnú ten pravý kúsok.

PONDFILLER
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.11.2020 16:13

Re: kúpa dielov

Príspevok od používateľa PONDFILLER »

Pavol_80 napísal:
25.11.2020 18:34
Ak zavoláte predajcovi automobilových dielov a poskytnete mu informácie, ktoré ste tu uviedli, určite vám poskytnú ten pravý kúsok.
Ďakujem, ja by som chcel si tieto veci nájsť sám aby som si vedel vypočítať financie a urobiť si rozpočet, preto potrebujem poradiť podľa čoho mám hľadať.
Ide mi hlavne o to aby som sa to naučil, verím tomu že to nie je žiadna veda, len ja nemám v okolí nikoho kto by mi to vysvetlil.

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: kúpa dielov

Príspevok od používateľa bengal »

Ťažko nájdeš v dnešnej dobe človeka ktorý ti poradí, vypočíta cenu materiálu, roboty a aj ťa bude učiť čo je dobré čo nie atď atď.
Neber to v zlom ja ťa neodrádzam ani nepodceňujem, ale keď o tom nemáš ani páru, načo sa to učiť, skúmať a laborovať ?
A veda to nie je, to máš pravdu, ale keď sa odtrhnú skrutky prípadne zalomia štifty, potom čo ?
Jednak je to podľa popisu 4motion, čiže aj výmena vyžaduje nejaké znalosti, náradie a dielňu.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

PONDFILLER
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.11.2020 16:13

Re: kúpa dielov

Príspevok od používateľa PONDFILLER »

bengal napísal:
25.11.2020 23:22
Ťažko nájdeš v dnešnej dobe človeka ktorý ti poradí, vypočíta cenu materiálu, roboty a aj ťa bude učiť čo je dobré čo nie atď atď.
Neber to v zlom ja ťa neodrádzam ani nepodceňujem, ale keď o tom nemáš ani páru, načo sa to učiť, skúmať a laborovať ?
A veda to nie je, to máš pravdu, ale keď sa odtrhnú skrutky prípadne zalomia štifty, potom čo ?
Jednak je to podľa popisu 4motion, čiže aj výmena vyžaduje nejaké znalosti, náradie a dielňu.

Mne nejde o to aby mi niekto vypočítaval tieto veci, ja som to myslel, či by sa niekto našiel kto mi poradí v tom podľa čoho vyberať súčiastky do auta aby mi sedeli, čoho sa držať, tieto veci.. zaujíma ma to preto lebo sa chcem naučiť a nejako im rozumieť, to že nemám automobilovú školu nie je tragédia a ani to že ma to do teraz nikto nevedel naučiť lebo každý ma podobný prístup ako píšeš ty.. Neber to v zlom? Namiesto toho aby si mi priamo poradil ma odrádzaš od niečoho o čo sa zaujímam, takže robíš presný opak toho čo "nechceš"

je to 4motion, ďakujem za postreh, že to vyžaduje znalosti a aj náradie ale krok po kroku... to či budem mať potrebný kľúč na vyšrubovanie matice budem riešiť keď sa v tom budem fyzický montovať. Proste som už alergický na typy týchto odpovedí " alebo že sa mám obrátiť na servis", tak isto ak sa niekomu niečo pokazí v domácností a je aspoň trochu zručný a inteligentný tak sa posnaží ten problém si vyriešiť sám.

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"