Zámok kufra verzie kombi

2014 - .....
Napísať odpoveď
Turkpet
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.10.2018 14:28

Zámok kufra verzie kombi

Príspevok od používateľa Turkpet »

Ahoj všetci.
Nejdu mi otvoriť piate dvere na kombiku B8..
počuť ako mechanizmus zapracuje( pri signale od kľúča, od tlačítka u vodiča aj na preklopenie znaků W vo dverách.Zvuk rovnaký ako keď to fungovalo i predtým akurát teraz to otvoriť nejde. Včera som ani neviem ako z vnútra lomcovanim dverí a mačkání diaľkového ovládača nakoniec dvere otvoril. Zámok vyzeral normálne, jazýček vyskakoval tak ako mal. Tak som to premazal..či to len niekde sa nezasekavalo...všetko išlo hladko...skúsil som par krát zavrieť aj otvoriť dvere a tiež to šlo otvoriť. A za hodinku, čo auto stalo, tak už zase nie..

jurki2
Vodič
Vodič
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 23.10.2012 10:47
Bydlisko: BA

Re: Zámok kufra verzie kombi

Príspevok od používateľa jurki2 »

Ja som mal tento problem na b7.
V zamku bolo zlomene ozubene koliesko, resp. cast ktora ma potiahnut jazycek.
Musel som menit cely zamok za cca 40€.
M
VW Passat Variant 2.0 TDI R-Line 110kW

Turkpet
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.10.2018 14:28

Re: Zámok kufra verzie kombi

Príspevok od používateľa Turkpet »

Tak ani v servise to nedokázali otvoriť inak len totalnou deštrukciou zámku a z toho čo ostalo už nikto nepoznal dôvod...takže celý nový zámok vymenený.

jedei105
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16.02.2018 19:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Zámok kufra verzie kombi

Príspevok od používateľa jedei105 »

kolko stal zamok a vymena?
B8 Variant 1.6 TDi Comfortline

Turkpet
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.10.2018 14:28

Re: Zámok kufra verzie kombi

Príspevok od používateľa Turkpet »

Cenu neviem, šlo to z poistky...ale čo som našiel na netu, tak použitý:
https://www.google.com/amp/s/www.autoba ... 53872.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odhadujem nový tak 50€

solarnymedved
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.07.2019 16:08

Re: Zámok kufra verzie kombi

Príspevok od používateľa solarnymedved »

Ja dnes riešim podobný problém.
Kufor na kombíku som zavrel a odvtedy nejde otvoriť. Pri otváraní kufra sa zámok zvukom javil ako keď fungoval no neotvára.
Mechanik vravel, že je zámok je poškodený a objednal nový stým, že pôvodný pôjde asi vysekať inak si to nevie predstaviť.
Cena dielu s prácou cca 100-120EUR.

jurki2
Vodič
Vodič
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 23.10.2012 10:47
Bydlisko: BA

Re: Zámok kufra verzie kombi

Príspevok od používateľa jurki2 »

to je velaaaaa. ked prelezies do kufra tak to musis zvutra otvorit. niekde je tam krytka nepamatam sa ci pod trojuholnikom alebo samostatne, ale ked sa pod nu dostanes tak prstami dociahnes na bielu "packu" a tou otvoris kufor. potom uz len dolu tapacir a vymenit zamok.
ja som kupil novy original zamok za 40,-
VW Passat Variant 2.0 TDI R-Line 110kW

solarnymedved
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.07.2019 16:08

Re: Zámok kufra verzie kombi

Príspevok od používateľa solarnymedved »

jurki2 napísal:to je velaaaaa. ked prelezies do kufra tak to musis zvutra otvorit. niekde je tam krytka nepamatam sa ci pod trojuholnikom alebo samostatne, ale ked sa pod nu dostanes tak prstami dociahnes na bielu "packu" a tou otvoris kufor. potom uz len dolu tapacir a vymenit zamok.
ja som kupil novy original zamok za 40,-
Vela to je iba v pripade ze zatiahnes bielu packu a otvoris kufor + vymenis si ho sam. Ked mas zamok rozsypany a biela packa nic neotvara (tak ako mne) 120 je OK cena :)

Kuricko666
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.08.2019 02:54

Re: Zámok kufra verzie kombi

Príspevok od používateľa Kuricko666 »

Môj variant bude mať 4 roky v septembri a už ma postihla táto prekerna záležitosť so zámkom. Kúpil som nový originál za 55€ z vnútra rozobral tapacir, bol to boj nakoľko som kufor nemohol otvoriť zámok mal seknuty jazýček. Po otvorení som zdemontoval kryt plastový spodného háku. Jazýček som musel v Starom zámku s flexou jemné odrezať. Potom už to šlo rýchlo. Odporucujem si kúpiť aj kliky nakoľko keď zdemontujete tapacir hrozí že sa vám ohnú poprípade niekde odpadnú. Práca na cca 2 hodky keď ste to robili prvý krát.

Rado B8
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.10.2020 17:43

Re: Zámok kufra verzie kombi

Príspevok od používateľa Rado B8 »

Ked sa pokazi , nejde ani nudzovym spôsobom otvorit..chyba vo vyrobe.mbe sa tiez pokazil. Vymena na zaruku...

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"