Kecanie o SAG - udržba a podobné

1995 - 2011

Moderátor: majoGIV

miromir
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.03.2016 23:11

Re: Kecanie o SAG - udržba a podobné

Príspevok od používateľa miromir »

Zdravím vospolok.
Neviete niekto náhodou poradiť? Prehľadal som fórum tu, ale nepodarilo sa mi nájsť odpoveď.
Mám na Sharane 4motion občasný problém s ABS/ESP.

Prvá vec je, že pri svižnejšej jazde, mi niekedy zabliká ESP kontrolka a zaberie ESPečko. Myslel som si že je nejaké precitlivené ... Možno nejaká nerovnosť na ceste ... Bolo pri tom sucho ..

Ale z času na čas ostanú svietiť kontrolky ESP a ABS. Po čase zhasnú zase. Keď som pripojil počítač bola tam chyba ukazujúca na pravé zadné koleso. (kód už nepamätám, musím pripojiť počítač znovu keď sa to stane).
Pri výmene pneu som zistil že sa pravá zadná brzda zadrhavá. Napadlo ma, že to mohla byť príčina. Že koleso sa ťažšie točilo a elektronika si to všimla a vyhodnotila ako preklz. Rozchodil a premazal som strmene, očistil brzdový valček. Brzda fungovala bez problémov. Za pár dni ale zase kontrolky ...

Kde pokračovať ďalej? Senzor ABS? Môže byť ten an príčine.
Ďakujem vopred za rady.

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: Kecanie o SAG - udržba a podobné

Príspevok od používateľa misoR »

Senzor ABS ti ukaze na diagnostike, takze poriadne si pozri, co ukazala diagnostika, ale ano, ked je problem s tymto snimacom, svieti ABS a ESP na pristrojovej doske

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Kecanie o SAG - udržba a podobné

Príspevok od používateľa lopo1 »

toto sa mi stalo nedavno ked som presiel po nerovnosti zostala svietit kontrola abs esp po vypnuti a zapnuti kluca zas zhasla az neskor ked som isiel som pridal na rovnej ceste a kontrolky sa rozblikali a esp zacalo pracovat a pribrzdovat koleso a uberat vykon .... u mna bola chyba vadny ABS snimac na prednom kolesa... takze treba snimac vymenit a frcis dalej

miromir
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.03.2016 23:11

Re: Kecanie o SAG - udržba a podobné

Príspevok od používateľa miromir »

Dik za odpovede.
misoR napísal:Senzor ABS ti ukaze na diagnostike, takze poriadne si pozri, co ukazala diagnostika, ale ano, ked je problem s tymto snimacom, svieti ABS a ESP na pristrojovej doske
VAG COM vypísal chybu:
00287 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Right (G44)
16-10 - Signal Outside Specifications – Intermittent

miromir
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.03.2016 23:11

Re: Kecanie o SAG - udržba a podobné

Príspevok od používateľa miromir »

PEkny vecer vynsujem.
ABS bol senzor. Diagnostika mi ukazala pri live zobrazeni vypadky rychlosti an pravom zadnom kolese. vymenil sa snimac a prstenec a bolo OK. Na chvilu. Potom sa rozsvietila natrvalo kontolka. Podla diagnostiky predny lavy snimac. Vymenen a uz OK.

A teraz jedna otazka:
Nahodou neviete kde sa da najst vo VAG COM diagnostike kontrolka brzdoveho oblozenia. Zacala mi svieitit tak som skontroloval platnicky, este su OK, Niekde je zly kontakt. Neviem najst to miesto. Skusal som aj preskratovat kable vpredu ale nic. Preto zistujem ci sa to da vo VAGe zistit aspon ktore koleso to je aby som nemusel skusat vsetky an slepo.

Dik vopred za odpovede

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: Kecanie o SAG - udržba a podobné

Príspevok od používateľa mobilik »

V diagnostike to nieje. Ten snimac je vyvedemy priamo do budikov. Takze hladaj v kabloch, alebo odkoduj aby to nehlasilo. ;-)

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

miromir
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.03.2016 23:11

Re: Kecanie o SAG - udržba a podobné

Príspevok od používateľa miromir »

mobilik napísal:V diagnostike to nieje. Ten snimac je vyvedemy priamo do budikov. Takze hladaj v kabloch, alebo odkoduj aby to nehlasilo. ;-)
Odkodovat?To ma zaujima. Nejake blizsie info nahodou nevies poskytnut? Alebo kde hladat.
Dik

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: Kecanie o SAG - udržba a podobné

Príspevok od používateľa mobilik »

Hladajv palubnej doske v kodovani

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Používateľov profilový obrázok
rude
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 05.04.2010 01:22
Bydlisko: Košice

Re: Kecanie o SAG - udržba a podobné

Príspevok od používateľa rude »

Ahojte, Hex-can sa mi nechce pripojit na Sharan 2004 - chyba K2-Short to ground, stretli ste sa s tym uz? neviem co moze skratovat konektor
Prílohy
vag_short_groung.JPG

miromir
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.03.2016 23:11

Re: Kecanie o SAG - udržba a podobné

Príspevok od používateľa miromir »

zdravim
niekto by vedel poradit?
Co polrok, tak mi odchazdal ABS snimac. postupne som vymenil vsetky styri odkedy mam auto. Uz som mal prax :D Po dvoch rokoch zacalo nove kolo. Vymenil som predny lavy. OK. Posledny co odisiel bol pravy predny. Auto malo ist na servis tak som povedal mechanikovy aby vymenil aj ten prevy snimac.

Ale nepomohlo. Kontrolka nezhasla. Chyba sa neda vymazat v diagnostike. Mechanik povedal ze moze byt vadny snimac z vyroby, tak som kupil druhy. Ziadna zmena. obe snimace maju cca 800 Ohm odpor, takze vyzeraju OK. Vymenil som aj kruzok. Nic. Odpojil som kabel co ide z ABS jednotky a premeral som ho. Vyzera OK. Ked pripojim voltmeter tak ukazuje niekolko V, takze prud z jednotky ide. Neviem uz co viac skusit.

Je chybna ABS jednotka?
Neviete ake maju byt hodnoty na vystupe z ABS jednotky? Ked strcim voltmeter do konektora (namiesto ABS snimaca) tak ukazuje par voltov - nie 12! ale predpokladam ze 12 tam ani nema byt. Odpor ukazuje velmi velky. Ale to asi je OK, nakolko to ide cez elektroniku v ABS jednotke.

SOm v koncoch ...

Napísať odpoveď

Návrat na "SAG - Sharan Alhambra Galaxy"